Excel de Çalışma saatleri Hesaplama ve Eksi Saatleri Gösterm

Kodla Büyü

norcaturk

Üye
merhaba arkadaşlar içinden bir türlü çıkamadığım konu örnek dosyada, açılış kapanış saatleri önemli değil gün içinde 10 saat çalışmış olucak sadece 20:00 den sonra mesai yazılacak ama erken kapanırsa eksi saat olarak yazılacak böylece ay sonunda toplam fark bulunacak bir türlü beceremedim. yardımlarınızı bekliyorum lütfen... :(

sadece 20.00'den sonrası için mi mesai verilecek. günde 10 saate göre aylık eksik çıkma durumunda mesaiden mi düşülecek? bir de 10 saat durumu sadece 20.00'den öncesi için mi hesaplanacak. biraz daha açıklarsanız yardımcı olabilrim

xtasy' Alıntı:
sadece 20.00'den sonrası için mi mesai verilecek. günde 10 saate göre aylık eksik çıkma durumunda mesaiden mi düşülecek? bir de 10 saat durumu sadece 20.00'den öncesi için mi hesaplanacak. biraz daha açıklarsanız yardımcı olabilrim

sadece 20:00 dan sonrası için mesai yazılacak
10 saatlik çalişmada eksiklik olursa mesaiden cikarılıcak
günlük 10 saattlik çalışma 20:00 dan öncesi için
hafta sonları calısma yok

anladığım kadarıyla istediğiniz bu sanırım

Ekli dosyalar

• rnk.rar
    22.4 KB · Görüntüleme: 482
xtasy' Alıntı:
anladığım kadarıyla istediğiniz bu sanırım

ELLERİNE SAĞLIK SÜPER OLMUŞ ama ufak bir sorun var ben düzeltmeye çalıştım olmadı
açılış kapanış kısmındaki verileri silince Fark kısmındaki hücrede sıfır çıkması gerekirken 10 çıkıyor bu nedenle liste tam doluncaya kadar, genel toplam verileri doğru çıkmıyor...
yardımını rica ediyorumm... :) :)

o zaman, "eğer açılış saati boşsa fark 00:00'dır" gibi bir eğer daha eklenirse sorun çözülür. sen c6 hücresine aşağıdaki değeri yazıp sağ doğru çekerek kopyala olması lazım.

Kod:
=EĞER(C2="";"00:00";(EĞER(C4<$R$3;$R$3-C4;0)))

denedim evet dediğim gibi :)

Ekli dosyalar

• rnk.rar
    17.6 KB · Görüntüleme: 325
Geri