evlilikte kararsızlık

Kodla Büyü
easytr' Alıntı:
bikaç tecrübe. bekarken her naneyi yiyip birgün evlendiğini gördüğüm kızların ortak noktası: evlendikleri kişi çok saf, temiz kalpli etliye sütlüye karışmayan birisi. sizi tanımıyorum ama eğer bu yapıda biriyseniz bu ihtimali düşünün.bunu neden söyledim, yapılarımız uymuyor ama kız zamanla uyum sağlarım dedi dediğiniz için bunu yazıyorum. hatam varsa affola.

hocam doğru söylüyor.kafası bir karış başka yerlerdeyse işin çok zor hocam.benim bildiğim kadın erkeğe uymaya çalışır.erkek kadına değil.zaten erkek kadına uyamaz.hele hele sıra dışı bir kadın ise vay haline.

sözbende' Alıntı:
Daha önce evlilikle ilgili faaliyetim maalesef fiyasko ile neticelendi. Bunlar beni ciddi manada olumsuz etkiledi . Kafama göre birini bulamayacagım endişesi beni Artık bekarlıgı bir yaşam tarzı seçip yalnızlığı bir kader kabul etme durumuna getirmişti. Ancak ailemin ve yakın çevremin bıktırıcı laflarindan sonra ailemin uygun gördüğü biriyle tanıştım. Kız güzel ama yaşam tarzlarımız çok uyumlu değil. Kız zamanla bu durumun rayına gireceğini ve kendisinin buna uzun sağlayacağını söylüyor. Aileside beni sevdi . Ancak hala teredütlerim var . Ya bununla mutlu olmasam diye. Bazen bu durumun fırsat olduğu kaçırmamam gerektiğini düşünürken bazende ya birbirimize ayak uyduramasak sorun yaşar ve mutsuz olurum diyorum kendi kendi me. Öte taraftan kızın ailesi bir an önce karar vermemi istiyor( aile muhafazakar o yüzden nişan olmadan görüşmemizi pek istemiyor). Anlayacağınız iki arada bi derede kalmış vaziyetteyim. . . Fikrinizi almak istedim.
bende aynı sekilde sizin gibi ailemin tanıstırdığı biriyle evlendim aynı takıntılar bende de vardı yasam tarzı eğitim durumu ailevi kültür aklına gelen çoğu durum farklıydı .....ama ben öyle düşünmüşüm sadece....zamanla görüştükçe birbirimiz için yaratıtıldığımı fark ettim ve birbirimizi çok sevdik..şimdi 3 senelik evliyim ve bir de oğlumuz var....haaaa sıkıntılar olmuyor desem yalan olur elbette iki kişi birbiriyle tam tamına anlasamaz 2 farklı beyin 2 farklı fikir olabiliyor bu da bence evlilikte sıkıntı olacak durum değil bence renk getirecek durum karsılıklı kişiler seviyeli oldumu anlayış oldumu korkacak birsey yok

herohamster' Alıntı:
dndd' Alıntı:
dostum kadınlar üç aşağı beş yukarı aynı (gıcık, dırdırcı .. vs.)
en önemli konu yaşam tarzı yaşam tarzınız birbirine yakınsa evlen gitsin yok farklıysa vazgeç
:puhaha: :puhaha: birileri ölecek gibi
valla gerçek bu birbirimizi kandırmayalım

Eğer bir sosyal hayatın varsa evlilik çok zor gelecektir. Unutma evlendikten sonra hayatının çoğu değişecek. Mecbursun. Bazı şeyleri artık yapamayacaksın. İstediğin zaman istediğin yere gidemezsin. Alamazsın. Yiyemezsin. Sevemezsin vss. Düzenini değiştirip yeni bir düzene geçmen gerekecek. Bana sorarsan evlenmekte acele etme. Doya doya yaşa. 35e kadar bekle. Öyle evlen. Tabi istersen. Ben evliyim. Mutluyum ama bu noktada dahi bazen bekarlığı çok ama çok arıyorum. Son söz : Evlilik kale gibidir. Dışarıdakiler girmeye, içeridekiler çıkmaya çalışır.
2. Söz: Evlilik bal sende sineksindir. Devamlı etrafında uçarsın. Konmaya çalışırsın ama konuncada bir türlü çıkamazsın. Çırpındıkça daha da yapışırsın.

EnTRoPi' Alıntı:
Eğer bir sosyal hayatın varsa evlilik çok zor gelecektir. Unutma evlendikten sonra hayatının çoğu değişecek. Mecbursun. Bazı şeyleri artık yapamayacaksın. İstediğin zaman istediğin yere gidemezsin. Alamazsın. Yiyemezsin. Sevemezsin vss. Düzenini değiştirip yeni bir düzene geçmen gerekecek. Bana sorarsan evlenmekte acele etme. Doya doya yaşa. 35e kadar bekle. Öyle evlen. Tabi istersen. Ben evliyim. Mutluyum ama bu noktada dahi bazen bekarlığı çok ama çok arıyorum. Son söz : Evlilik kale gibidir. Dışarıdakiler girmeye, içeridekiler çıkmaya çalışır.
2. Söz: Evlilik bal sende sineksindir. Devamlı etrafında uçarsın. Konmaya çalışırsın ama konuncada bir türlü çıkamazsın. Çırpındıkça daha da yapışırsın.
:+1:

Zor bir karar Allah kolaylık versin. Evlendikten sonra da emin ol bu tarz zor karralar seni bekleyecek. sizin durumunuzda önemli olan şu; onun mu yaşam tarzı aile yaşantısı açısından daha doğru senin ki mi? yani bekarlık ve evlilik tamammen ters. Uzun süre bekar kalmış biri olarak evliliğimin 2. yılındayım ve hala sıkıntılarım ve sorunlarım oluyor. Seni gerçekten seviyorsa evlen ama önce bunu sınamalısın.

Bekarlık bir noktaya kadar iyi, fazlası zarar. evlilik gerekli mi evet gerekli ama kolay değil.

Parola: sabır, sabır, sabır....

%100 emin olmadığın biriyle sakın evlenme.yeni evlenmiş biri olarak bunu söylüyorum.nişanlıyken çok iyi anlaşıyorduk hiç kavgamız gürültümüz yoktu.ancak evlenince sanki o değil bambaşka biri geldi.ailevi sebeplerden çok kavgalar çıkıyor.sen özgürlüğünü bırakamıyorsun.velhasıl zor.bence evlenme.

EnTRoPi' Alıntı:
:+1:

Hocam senin yaşadığın tereddütleri ben de evlilik sürecimde yaşadım.Ama kararımı evlenme yönünde verdim.Şükür pişman da olmadım.Uyum sorunu oluyor.Eğer ikinizde ailelere uzak bir yerde yaşarsanız uyum sorunu daha kolay aşılır.Özellikle ilk 5 yıl sorunlar sıkıntılar bitmez.Ben 5. yılı devirdim.Şimdi herşeyi otomatiğe bağladık.Çok sorun yaşamıyoruz.Yaşasakta çabucak çözülüyor.Ha bir de çocuk işin içine girdiğinde bağ daha da kuvvetleniyor.Tabi ki kararı verecek sensin.Biz kendi düşünce ve deneyimlerimizi paylaştık.

Geri