Yardım?

Kodla Büyü
Hocam ben de 3 yıllık evliyim...Eşimin ailesi çok iyi. Memleketimden sayılır komşu şehirlerdeyiz...Sıkıntılı evlilikleri gözlemlediğimizde arada şehir ve kültür farkının olduğunu görüyoruz..Ayrıca buradaki duygusal laflara bakma evlilik çok farklı bir şey..Sadece eşinle değil ailesiyle de evleniyorsun....Kısaca tavsiyem evlenmeyin. Eğer evlenmezseniz sadece bir kişiyi kaybedersiniz ama evlenirseniz tüm hayatınızı kaybedebilirsiniz...karar sizin.

Büyüklerinize danışın hocam, onların fikrini alın, olumsuz ise zorlamayın, aşk meşk sevgi saygı hamama girene kadardır, şu anda belli ki ikinizde birbirinizi test edecek bir durum yaşamamışsınız, ayrıca evli arkadaşların fikride önemli. Evli mutlu ve çocuklu biri olarak yazıyorum ki, evlenmek çok güzel bir şey, ama her alanda erkek olduğunuzu unutmayın, gerek karşı tarafta gerek, sizin tarafta gerekse de kendi yuvanızda... Yoksa yok olursunuz.

evlenirseniz de ailesi ile araya ciddi mesafe - bariyer koyun;bayramdan bayrama...gerçi çocuk olunca o da zor :? ...yoksa sinir hastası olur yada içinize ata ata hayattan soğursunuz maalesef...

aynenbadi' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/sozlesmeli-ile-evlilik-t158037.html
aynı kişiyse sıkıntı :wink:
Çok dikkatlisiniz hocam [emoji6]

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha önce sözleşmeli diye sorun etmişsin şimdi etnik köken belli ki takıntılı. Bu şekilde her seferinde bi bahane bi kılıf bulursun arkadaşım. Sürekli sorun bulursun karşı tarafta evlenemezsin. İstiyosun belli ama bu takıntılı halinle çok zor

burdaki yorumları okuyup evli olmama rağmen ben de evlilikten soğudum. Ne kadar dertliymişsiniz. Erkekler böyle zaten önce evleniyim evleniyim derler, evlenince de bi türlü mutlu olamazlar :D :D

ronn' Alıntı:
Daha önce sözleşmeli diye sorun etmişsin şimdi etnik köken belli ki takıntılı. Bu şekilde her seferinde bi bahane bi kılıf bulursun arkadaşım. Sürekli sorun bulursun karşı tarafta evlenemezsin. İstiyosun belli ama bu takıntılı halinle çok zor
Hocam sözleşmeli evlilik mesajı 1 Şubat, etnik köken mesajı 25 Haziran... 2 aydır görüştüğüm diyor ama şubattan hazirana 4 ay var... Bu demek oluyor ki araya 1 kişi daha sıkışmış[GRINNING FACE WITH SMILING EYES] olay aydınlandı. Müge anlıyla yeni olaylar, yarın kaldığı yerden devam edecek.. Kalın sağlıcakla

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evlilik elektronik eşya gibidir, birçok özelliği gözüne güzel görünür eve sokarsın, kiminde sorunsuz çıkar ömür boyu severek kullanır, kiminede kronik bir arıza verir illallah ederek kullanırsın.

otherm' Alıntı:
Evlilik elektronik eşya gibidir, birçok özelliği gözüne güzel görünür eve sokarsın, kiminde sorunsuz çıkar ömür boyu severek kullanır, kiminede kronik bir arıza verir illallah ederek kullanırsın.
Güzel tespit tebrikler hocam.

ümit45' Alıntı:
cilekes_ogrt' Alıntı:
gunhkn' Alıntı:
Hiç düşünme bence

Yol ver 1 haftada unutursun
hocam şu unutmanın formülü nedir :) 1 sene oldu ayrılalı hala rüyalarıma giriyor bu gidişle bana yazık olacak :oops:

çivi civiyi söker, sen çivi bulamamışsın :lol:
ben unutuyum öyle başlarım diye düşündüm kimseye haksızlık etmeyelim kimseyi kimseyle kıyaslamayalım diye :oops:

6 senedir evliyim 1.5 yaşında kızım var ve sana tek bir onerim var.
Ailelerin anlasamamasi, etnik köken, siyasi farklılıklar, sevgi, iyi anlaşma, birbirini dinleme vs. birçok faktör var bu faktörlerin hepsini görmezden gel ve EVLENME.

5 senedir evliyim 3 yaşında oğlum var ve sana tek bir onerim var.
Ailelerin anlasamamasi, etnik köken, siyasi farklılıklar, sevgi, iyi anlaşma, birbirini dinleme vs. birçok faktör var bu faktörlerin hepsini görmezden gel ve EVLENME.

İstatistik kurumuna göre 2016 yılında 100 evliliğe karşı 22 boşanan var. Boşananlar içinde ilk 5 yılda boşananların oranı %40. 6-10 yıl arası %20. Orana bakar mısın? Buradan ne sonuç çıkıyor. İnsanlar ya birbirini tam tanımadan evleniyor ya da evlilik hiçte bekledikleri gibi değil.

Öyle 2 ay tanımayla falan evlenilmez, geçin onu bir kere. Sinemaya gidiyoruz, parkta-bahçede geziyoruz, şunu yapıyoruz, bunu yapıyoruz vs. çok iyi anlaşıyoruz diye 2 ay dolanıp hadi hemen evlenelim demeyin. Çocuk oyuncağı değil bu. Liseli aşıklar gibi dolanma işi hiç değil. Oturun konuşun kim ne istiyor. Ailelerle, ileride yapılacaklarla, kaç çocuk istediğinle, nerede yaşamak istediğinle, neler yapmak istediğinle vs. aklıma gelmeyen hemen her konuda konuşman ve baştan bir karara varman gerek. Bi başlayalım da nasılsa ileri de bu konular hallolur demeyeceksin. Aşk-sevgi azalıp da evlilik rutine bindiği zaman ileri de hepsi büyük problemler olarak önüne geliyor. 3-5 özelliğimiz uyuyor diğerleri de düzelir nasılsa demeyeceksin. Düzelmiyor arkadaş. Her evlilikte problemler vardır. Hiç bir insan başka bir insana benzemiyor. Bu durumda kimseyle %100 anlaşamazsın. Ama bu oran ne kadar yüksekse sıkıntılar o kadar az olur. Evlenip de boşananların büyük çoğunluğu bu yüzden boşanıyor. Bakıyor ki evlilik hiçte anlatıldığı, televizyonda görüldüğü gibi değil. Ne istediğini bilmiyorsan evlenme bu kadar basit.

Diyelim ki uyumlu birisini buldun, evlendin. İşlerin iyi gitmesini istiyorsan aileleri karıştırmayacaksın arkadaş. Ben bunu bilir bunu söylerim. Aileler konuşacak, her konuda konuşacak hemde. Zaten 2 farklı insansın, birde aileler girince işin içine bir çok farklı insan anlaşmaya çalışıyorsun. Restini çek, tavrını ortaya koy. Bu demek değil ki onların tecrübelerinden faydalanma. Arada laf taşımamak lazım diyorum. Ailenin gözünde hala çocuksun ama değilsin artık işte. Yeni bir yuva kuruyorsun. Tabi ki aileni geride bırakacak değilsin ama öncelik yeni ailende olacak. Ailesinin her dediğini senin üzerinde uygulamaya çalışıyorsa karşı taraf koşarak uzaklaş oradan. Dediğim gibi huyundan vazgeçmez. İleride sinir hastası eder seni. Ailesi her şeyin üzerindeyse gitsin ailesiyle yaşasın o zaman.

Hele birde ortada çocuk(lar) varsa o zaman işler iyice farklılaşıyor. Zaten anlaşamayan aileler, ortada çocuk(lar) olduğu için devam etmeye çalışıyor. Problemler iyice artıyor. Kimi aileler çocuk varsa olayına bile dayanamıyor ve felaket, ortada kalan çocukların hali ortada. Örnek için çok uzağa gitmenize gerek yok, meslek lisesinde ki öğrencilerin büyük çoğunluğu ya böyle ya da ekonomik sebeplerle anne-baba başka yerde çalışıyor, aile yine parçalanmış. 1-2 sene evli kaldık, sıkıldık hadi çocuk yapalım artık düzelir deme. En büyük yanlışı yaparsın. Çocuk doğurmak, yetiştirmek ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak sağlıklı ailelerin işi ve başlı başına incelenmesi gereken bir konu bence.

Yukarıda ki bir arkadaşın dediği gibi elektronik eşya gibi değildir bence evlilik. En başında oturup düzgünce her konuyu konuşmadıysan olmaz bu iş. Elektronik eşya ile iletişim kuramıyorsun ama karşındaki ile kurabiliyorsun sonuçta. 7 yıldır evliyim 4 yaşında kızım var. Bunun bir ölçütü yok tabi ama eşimle %100 değilse de %80 uyumluyuzdur. Kalan %20 değişir ya da görmezden gelirim demiştim gençlikte ama öyle değilmiş. Yine de iyi şeyler daha ağır basıyor. Bu oran %50-60 larda olsaydı belki çekemezdim. Ama bu haliyle memnunum ben. Zaten çocuğun şebeklikleri bile yetiyor çoğu zaman mutlu olmaya.

Sonuç olarak; baştan iyi anlaşabileceğin bir insan bulmalısın, yoksa hiç evlenme. Ailem evlenmemi istiyor, arkadaşlarım evlendi bi ben kaldım vs. gibi bahanelerle acele edeyim deme. Diyelim birini buldun, evlendin, insan her şeyden sıkılıyor sonuçta. Cep telefonu da değil evlilik, 2 sene sonra yenisini alayım diyesin. Daha öncede dediğim gibi evlenmek, çocuk yetiştirmek ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak sağlıklı bir aile ortamı istiyor. İyi gitsin istiyorsan boşanmak yerine, değişimlerle devam etmen lazım. Nedir bunlar? İdaren, öğretmen arkadaşların mı kötü? Değiştir okulunu. Yaşadığın yerde istediğin şeyler yok mu? Başka şehre tayin iste. Evde hep aynı şeyleri mi yapar oldunuz, gidip bir hobi bulun kendinize. Rutine binmemesi lazım işlerin yani. Değişimden korkmayın. Huyları değiştiremezsin belki ama bunları değiştirebilirsin.

Günlerdir bu konuya yazayım mı yazmayayım diyordum o yüzden aklımda baya bir şey şekillendi ve uzun bir yazı oldu. Okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Kendi Memleketinde ve etnik köken farklılığı olmayan bir eş bulmanızı tavsiye ederim YANARSINIZ. :verymad: :verymad: :verymad:

telefon numaranı falan da değiştir.
bulunduğun yerden uzaklaş.
Bulaşma.
S-A-K-I-N

Hepimiz zamanında bu tavsiyeleri aldık ama yine gönlümüzden geçeni dinledik. Kaçınılmaz son hocam, en iyisi hayatın akışına bırak kendini :D

Evlilik büyük fedakarlık ve sorumlukuk gerektiriyor. Hayatının büyük bir bölümünü eşine ve çocuklarına göre planlaman gerekir. Evlilik iyi ama bekarlık sultanlık.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

snow_flake' Alıntı:
Ama acele etme, bi nişanlılık dönemi geçir,bayram geçir, ziyaretler yap, hem müstakbel eşini hem ailesini daha yakından tanıma çalış, acele etme...

Kesinlikle doğru bi tavsiye

Geri