Google formları kullanarak tablolardan veri çekme

Kodla Büyü

mcm2276

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba, google formları kullanarak, google tablolardan veri çekmek mümkün müdür? Örneğin, Formda TC.kimlik numarası yazıp gönder dediğimizde tablolardan o kimlik numarasına ait verilerin ekrana gelmesi sağlanabilir mi? Ya da google tablolardan veri sorgulama ve çekmenin başka yöntemi var mıdır? Desteğiniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar, anketi oluştururken sınav şeklinde oluşturabilirseniz cevapalar kısmında elektronik tabloya sonuçları yansıtıyor oradan veya excele indirip oradan çekebilrisiniz

Hocam Python biliyorsanız basit bir şekilde Pandas kütüphanesini kullanarak veri çekebilirsiniz.

Merhaba, google formları kullanarak, google tablolardan veri çekmek mümkün müdür? Örneğin, Formda TC.kimlik numarası yazıp gönder dediğimizde tablolardan o kimlik numarasına ait verilerin ekrana gelmesi sağlanabilir mi? Ya da google tablolardan veri sorgulama ve çekmenin başka yöntemi var mıdır? Desteğiniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Bence mümkün ben tablolar arasında veri çekmiştim. Ama javascript le macro yazman gereliyor.

Hocam Python biliyorsanız basit bir şekilde Pandas kütüphanesini kullanarak veri çekebilirsiniz.
Phytonda yeniyim. Yapmak istediğim öğrenciden google formlar ile veri toplamak (yaptığı denemelerdeki net sayıları gün gün), devamında google tablolara kaydedilen bu verileri öğrenci kimlik numarasını yazarak gelişimini kendi görebilmesi. Phyton da bu yapılabilir mi? Ben tekrar google formu düzenlemekle uğraşmadan, phytonda yazılan kod form güncellendikçe verileri çekebilir mi?

Geri