Ev Taşıma....

Kodla Büyü

sonix

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yer değiştirmeden dolayı kısmet olursa evi taşıyacağım.. Geçen seneden tecrübeli arkadaşlar nakliye konusunda tecrübelerini ve ne kadara taşıttırdıklarını yazarlarsa sevinirim...

Not:istanbul da ikamet ediyorum. Memnun kaldğınız firma varsa isim alabilirim..

İlk il dışı tayinimde evdeneve(.gen.tr) sitesi üzerinden teklif alarak en uygun teklifi veren firmaya taşıtmıştım. Bu yaz yine tayinim çıkınca ilk o siteye baktım. Ancak istanbul'a giden nakliyeler için ihale almadıklarını görünce (telefonla firmalara ulaşmak gerekiyormuş İstanbul için) başka bir firma aradım. Şu anda enakliyat(.com.tr) üzerinden nakliyat ihalesi verdim. İlkine göre daha kurumsal bir yapı olmuş. 2-3 gün içinde size bir danışman atıyorlar. Telefonda sizi arayıp teklif süreci ile ilgili sorularını yanıtlıyor. Buradaki firmalar da sözleşme vb. konularda daha titiz gibi geldi bana. Hariçten kendim de piyasa araştırması yaptım. Fiyatlar piyasa şartların normal hatta gayet uyguna taşıyanlar da denk gelebiliyor. Tüm bu hizmetleri ücretsiz yapıyorlar. Android uygulaması da var. Size de öneririm. Bir ihale açıp teklifleri inceleyin derim.
Reklam amaçlı bir mesaj gibi görünmesin diye urlleri parantezledim arkadaşlar.

Hocam öncelikle teşekkür ederim.. merak ettiğim firma ile anlaşırken nelere dikkat etmem gerekiyor.. eşyaları söken adamlar yine gittiği yere gelip monte ediyorlar mı..

sonix' Alıntı:
Hocam öncelikle teşekkür ederim.. merak ettiğim firma ile anlaşırken nelere dikkat etmem gerekiyor.. eşyaları söken adamlar yine gittiği yere gelip monte ediyorlar mı..
doğuda olaydın beni de alır geçerdin hocam... ama ters taraftasın. :)

sonix' Alıntı:
EVet hocam. İhale açarken tüm seçenekleri seçiyorsunuz zaten. Ne isterseniz ona göre fiyat veriyorlar. Önceden eşyaların fotoğraflarını çekerseniz onun da faydası olur. Ekstra olarak diğer eşyalarınızın tahminen kaç koli, çuval vs. geleceğini de yazarsanız fiyat konusunda faydalı olacaktır. Ayrıca ben hiç uğraşmayayım derseniz firmalar mutfak eşyalarının kolilenmesine kadar yapabiliyorlar. Tabii ücret ona göre değişir.

Biz de tayinimiz çıkınca ve evden eve nakliyat konusunu yerel firmalarla çözemeyince nette araştırıp enakliyat.(com.tr)'ye üye olduk.
Eşyaların miktarını daha iyi göstermek adına odaların ve eşyaların fotosunu da çekip koyduk.13 teklif geldi. Omd hocanın bahsettiği gibi fiyatlar normal seviyede. Yani pahalı fiyatlar da teklif edildi ama bu firmalar gerçekten profesyonel ve olumsuz yorum neredeyse olmayan firmalar, dolayısıyla fiyat da artıyor. Daha düşük fiyat veren firmalara yazılan kimi yorumlarda olumsuzluklar da var. Makulunu bulmaya çalışıyorsunuz gelen tekliflerden. Biz iki firmayla tam tarih konusunda anlaşamadık ama en uygun fiyatı veren firma ile tarihte de anlaşınca onayı verdik. Kapora yatırdık. Şimdi ilişik kesme işlemlerini halleder halletmez nasipse bu haftasonuna kadar evi taşıyacağız.

Bakalım inşallah süreç bittiğinde memnun kalırız.

julian41' Alıntı:
Biz de tayinimiz çıkınca ve evden eve nakliyat konusunu yerel firmalarla çözemeyince nette araştırıp enakliyat.(com.tr)'ye üye olduk.
Eşyaların miktarını daha iyi göstermek adına odaların ve eşyaların fotosunu da çekip koyduk.13 teklif geldi. Omd hocanın bahsettiği gibi fiyatlar normal seviyede. Yani pahalı fiyatlar da teklif edildi ama bu firmalar gerçekten profesyonel ve olumsuz yorum neredeyse olmayan firmalar, dolayısıyla fiyat da artıyor. Daha düşük fiyat veren firmalara yazılan kimi yorumlarda olumsuzluklar da var. Makulunu bulmaya çalışıyorsunuz gelen tekliflerden. Biz iki firmayla tam tarih konusunda anlaşamadık ama en uygun fiyatı veren firma ile tarihte de anlaşınca onayı verdik. Kapora yatırdık. Şimdi ilişik kesme işlemlerini halleder halletmez nasipse bu haftasonuna kadar evi taşıyacağız.

memnun kalırsan firmayı özelden ya da buradan söylersen çok seviniriz hocam... kazasız belasız tasin insallah

elrond' Alıntı:
julian41' Alıntı:

memnun kalırsan firmayı özelden ya da buradan söylersen çok seviniriz hocam... kazasız belasız tasin insallah

Teşekkürler hocam. Tabi ki bilgilendirme yaparım inşallah taşınma işlemleri bitince.

elrond' Alıntı:
sonix' Alıntı:
doğuda olaydın beni de alır geçerdin hocam... ama ters taraftasın. :)

alırdım hocam nasip artık olmadı:)

Geri