ev için yazıcı tavsiyesi olan?

Kodla Büyü

pawofeagle

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar evime yazıcı almak istiyorum. hesaplı evden evrak işleri için kullanabileceğim yazıcı tavsiyesinde bulunabilecek var mı? kartuş toner dolum değişimi sıkıntısız olması ve fiyatının max 150 tl olması düşünüyorum

bütçeyi 200liraya çıkarıp laser yazıcı al hocam. yazın kullanmadım kartuş tıkandı üç sayfa çıkardım kartuş bitti derdin olmasın.

Re: Ynt: ev için yazıcı tavsiyesi olan?

hasan' Alıntı:
http://www.bitmeyenkartus.com.tr/RICOH-SP-111-DOLAN-TONERLI-HIZLI-YAZICI-1-Sayfa-Baski-002-TL,PR-273453.html

159 TL

PAKET İÇERİĞİ
-1 ADET (SIFIR) RICOH SP-111 DOLAN TONERLİ LASER YAZICI
-1 ADET DOLAN TONER (DOLU) (1500 SAYFA BASKI)
-1 ADET RICOH 200 GR TOZ TONER (ÖZEL HUNİLİ KOLAY DOLUM ŞİŞESİ İLE 3000 SAYFA BASKI
-1 ÇİFT LATEKS ELDİVEN
-1 ADET USB KABLO
Güzelmiş hemde çok güzel

ayni urunu satiyorum bayi olarak.

Paylasilan Yazici sistemini onermiyorum 5-6 dolumdan sonra yeniden toner almak zorunda kalirsiniz.

normal dolan tonerli olani tercih etmelisiniz.

Bütçeyi zorlayabilirim belki ama değmesi lazım. Mürekkep püskürtmeli alıp sürekli kartuş doldurmayla vb sorunlarla uğraşmak istemiyorum. Uzun ömürlü kartuş dolumu sıkıntısız bir tazıcı arıyorum sadece evrak işleri için eşimde öğretmen lazım olur sürekli kırtasiteden veya okuldan çıktı almakla uğraşmamak için

karadunyam' Alıntı:
ayni urunu satiyorum bayi olarak.

Paylasilan Yazici sistemini onermiyorum 5-6 dolumdan sonra yeniden toner almak zorunda kalirsiniz.

normal dolan tonerli olani tercih etmelisiniz.
Normal dolum olanlar da zaten 5-6 dolum sonra komple yeni drum alınıyor zaten.
Öyle değilmi?

pawofeagle' Alıntı:
çok fonksiyonlu renkli bir yazıcımı alsam acaba?
Laser mi? Hemde renkli ve fotokopili
Ayıracağın bütçe oldumu en az 1000tl... ;) ))

Yıllardır Brother HL2130 kullanıyorum. Dolumu da orjinal tonere kendim yapıyorum. Brother'ın çipli olmayan modellerini araştırın bence...

çok fonksiyondan vazgeçtim gereksiz geldi bana ev için. laser, renkli bir yazıcı arıyorum toner dolumu olabilmesi çok önemli tabi. her seferinde tonere 60-100 tl vermek istemiyorum

Çoğunlukla evrak çıkaracaksınız siyah beyaz lazer, resim çıkaracaksınz mürekkep püskürtmeli tavsiye edeyim. Renkli lazer yazıcı doldurma işi hem zahmetli hem de daha pahalıya gelir, üstelik giriş seviyesindekiler resim yazdırma açısından vasattır. Siyah beyaz lazerin tonerini biraz el becerisiyle kendiniz bile doldurulabilir hale getirebilirsiniz, uğraşmam diyorsanız kolay dolanlardan alabilirsiniz. Hiç bir toner sürekli toz doldurarak çalışmaz zaten. 3-4 dolumda bir drumu değiştirmeniz gerekir ki ucuzdur, internetten alabilirsiniz.

evrak çıktısı alacam sadece ayrıca işte pano için ve eşim ingilizce öğretmeni etkinlikler için renkli çıktı ihtiyacı oluyor onun için toner dolumu kolay ve maliyeti düşük bir yazıcı tavsiyesinde bulunabilecek var mı?

okulda Epson L110 kullanıyorum. Renkli ama cookk ucuz çıktı alabiliyorsunuz hocam. Çünkü hepsiburada da falan 4renk mürekkep takımı 40tl ye satılıyor. Bununla yaklaşık 3-4bin sayfa çıktı alınıyor. Tek sorunu renklide yavaş olması. Bir de çıktıları normal A4 e almanız lazım çünkü kuşe kağıda falan çıkarınca püskürtmeli olduğu için alabiliyor mürekkep.

aak' Alıntı:
okulda Epson L110 kullanıyorum. Renkli ama cookk ucuz çıktı alabiliyorsunuz hocam. Çünkü hepsiburada da falan 4renk mürekkep takımı 40tl ye satılıyor. Bununla yaklaşık 3-4bin sayfa çıktı alınıyor. Tek sorunu renklide yavaş olması. Bir de çıktıları normal A4 e almanız lazım çünkü kuşe kağıda falan çıkarınca püskürtmeli olduğu için alabiliyor mürekkep.
Arkadaş a daha 3 gün önce cumartesi günü kurulumunu yaptım.wi-fi li serisi...içinden orjinal mürekkepleri vardı.En iyi kalitede ve yavaş modda birkaç renkli çıktı aldık ....Evet yavaştı lakin çıktı nın renkleri belirgin şekilde soluktu ve resim kalitesi, ekrandaki tadı hiç vermiyordu.
HPc4680 ve 4180 kullanıyorum 7 yıl oldu.HPc4680 e Enjektör ile dolum yapıyorum. Diğerine ise sürekli dolum monteledim.
Çakma mürekkeple bile kalite Epson a 5 çeker.
Bence mürekkep kaliteleri çok düşük epson un.Bunu düzeltmeleri gerek.

Hocam
Laser diyon
Renkli diyon
Fotokopi çeksin diyon
Cebimdeki bütçe 150tl diyon.

"Hemi keleş, hemi de beleş" misali.
Var bir bildiğin senin. :mrgreen:

COBOL' Alıntı:
Hocam
Laser diyon
Renkli diyon
Fotokopi çeksin diyon
Cebimdeki bütçe 150tl diyon.

"Hemi keleş, hemi de beleş" misali.
Var bir bildiğin senin. :mrgreen:

haklısın hocam seçenekleri azaltıyorum ..fotokopi fax tarama istemiyorum artık :) 150 tl yide 250-350 arasına çekiyorum :) laser öncelikli halen ancak mürekkep püskürtmeli kullanıpta çok memnun kalan varsa tavsiyeleri dikkate alabilirim.. en önemlisi toner dolumu uygun fiyata dolum yapılabilmeli veya kartuş dolması önemli toner bitince yazıcı parası kadar para vermek istemiyorum yenisine :+1:

Renklide mürekkep ile kartuş ile uğraşamazsın.Ya epson daki gibi renkler soluk olur..Yada benim gibi eski model hp lere enjektör le dolum yaparsın ama yinede ellerine boya sıçrar ve yinede Kartuşları tıkatırsın.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Yani sen;
Laser (tonerli) renkli tarayıcısız alacaksın.
Bilmemki kullanım ve işletim maliyetlerini.
Tek bildiğim 450 tl civarı oldukları
4 renk toner leri var.
Bence Çevrendeki tonercilere sor ...şu marka ve şu modelin Dolumu nu hesaplı ve kolay yaparım derse onu al.
Ucuz bulursun iyidir güzeldir ama dolumu pahalıdır. Piyasa toneri kalitesizdir başın ağrır.
En iyisi Okuluna servise gelen yada evine yakın toner dolumcuya danış.Neticede 4 renk toner var dolumu ayarı 4 kere zor.
Ama 450 tl dan aşağı renkli laser (tarayıcısız- fotokopisiz) zor bulursun.
Demedi deme.
......
Ha unutmadan
Bu renkli laser.......
fotokopili yani tarayıcılı olsun dersen, fiyatları 2 misli oluyor.Yani 900tl.Piyasa böyle.
Aşağıdaki çıktıyı ekrandaki göründüğü gibi aynı netlik ve özellikte alabiliyorsan, aldığın yazıcın fena değilidr.

Ekli dosyalar

• Verticle-Stripes.jpg
    Verticle-Stripes.jpg
    40.9 KB · Görüntüleme: 450
Uzun zaman önce bitmeyen kartuş'a site üzerinden sormuştum, renkli kolay dolumlu ucuz lazer diye... Hepsi çipli ve dolumları uğraştırır demişti. Zaten dolumda renkli pek bir fayda vermiyor. Okulda kullanıyoruz ondan biliyorum. Muadil toner bile daha iyi.
Bence renkli lazer arıyorsanız iyi birşey için 1000 lirayı gözden çıkarın. Ama ev için diyorsanız mono lazer tavsiye ederim. Brother bu konuda en hesaplısı.

aslında mürekkep püskürtmeli daha mantıklı geliyo fiyat olarak ama bu kullanılmayınca mürekkep kuruması işi aklımı karıştırıyo. bu problemin olmadığı mürekkep püskürtmelide yoktur herhalde

pawofeagle' Alıntı:
aslında mürekkep püskürtmeli daha mantıklı geliyo fiyat olarak ama bu kullanılmayınca mürekkep kuruması işi aklımı karıştırıyo. bu problemin olmadığı mürekkep püskürtmelide yoktur herhalde
Var hocam
Epson L serisi
Arkadaş yukarda bahsetmiş siz pahalı bulmuştunuz.Ben de renkleri az soluk bulmuşum.(yukarıyı iyi okuyun )
Mürekkep-kartuş Kuruma işi garanti olsun istiyorsan orjinal mürekkep kullan ve ayda 1 renkli çıktı al.
Wİ-Fİ li serisi çok komik.
Play store den "iepson" u kur.
Cepten çek. Yolla gitsin salonda bir köşede kendi kendine çalışıp fotoyu bastırıyor.Maliyet ucuz.Ayrıca fotokopili.
Arkadaş 630 tl ya wi-fi li üst model aldı vatan dan. Yanında 3 siyah 3 renkli mürekkep tüpü dahil. Gereksiz ama yazıcı kablosu da verdiler. 3 yıl garantili

COBOL' Alıntı:
pawofeagle' Alıntı:
Var hocam
Epson L serisi
Arkadaş yukarda bahsetmiş siz pahalı bulmuştunuz.Ben de renkleri az soluk bulmuşum.(yukarıyı iyi okuyun )
Mürekkep-kartuş Kuruma işi garanti olsun istiyorsan orjinal mürekkep kullan ve ayda 1 renkli çıktı al.
Wİ-Fİ li serisi çok komik.
Play store den "iepson" u kur.
Cepten çek. Yolla gitsin salonda bir köşede kendi kendine çalışıp fotoyu bastırıyor.Maliyet ucuz.Ayrıca fotokopili.
Arkadaş 630 tl ya wi-fi li üst model aldı vatan dan. Yanında 3 siyah 3 renkli mürekkep tüpü dahil. Gereksiz ama yazıcı kablosu da verdiler. 3 yıl garantili[
kesinlikle kuruma olmuyor mu mesela yaz tatilinde 2 ay çıktı almasam ?

Ben şahsen bilemem çünkü hp kullanıyorum.
Ama Tanıdığım kullanan 2-3 kişi var.Epson L serisi Kullananlar memnun şikayet duymadım.

Bendeki hp lerin çıktıları kadar canlı olamazlar ama.
Bakın hp den korsan ( kilosu 20 tl) mürekkeple çıktı a4 düz kağıt aldım .daha şimdi ve taze.
Canlılığa bakın bre.kuzu bunlar kuzu

Kusura kalmayın.
Cep kamerası kötü 5mpx flash da çalışmadı.çektim ve tapatalk ile şimdi yolladım.

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1472552653770.jpg
    uploadfromtaptalk1472552653770.jpg
    29.9 KB · Görüntüleme: 435

Hocam 2 tane var. Modelini yukarda yazdım.
Serisi bile 7 yıl önce bitti.Diğeri 10 yıllık.
HP Kartuş haftada bir çıktı almazsan kesin kurur. Tanesi 35 tl korsan kartuş 2 kartuş 70 tl.elin mürekkep olur.batırırsın masayı tshirt ünü.Ben ortalama haftalık bin çıktı alıyorum bu emektar lar ile.
Senin adamın
"epson L serisi"
Az paraya kıy.
Al rahat ve dua et.

epsonu düşünüyorum ciddi şekilde vatan bilgisayarda 400 tl biraz daha araştırma yapayım diyorum. brotherda tavsiye ediliyor mürekkep tanklı olanlarından

Geri