Ev için Projeksiyon Önerisi

Kodla Büyü

wes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar, evdeki bir odamızı film izleyebileceğimiz ve ps3 oyunlarını oynayabileceğim bir hobi odası olarak dizayn etmeyi planlıyoruz (Eşimle birlikte). Bunun için bir projeksiyon almayı planlıyorum ama araştırmalarımdan anladığım kadarıyla bu işin çok teferruatı var. Yeni teknolojilerden haberi olanlar bana yardımcı olabilirler mi acaba?
İstediğim ve olmazsa olmaz dediğim özellik çözünürlüğünün yüksek olması. En az 1280x800 PS3'ü bağladığımda veya media playerı bağladığımda en azından 720p desteği vermesini istiyorum.
Bütçemde yaklaşık 2000 lira civarı. Üst limit tabiiki.
Yaptığım araştırmalarda Led teknolojisinin de projeksiyonlarda çıktığını gördüm ve lamba ömürleri 20.000 saatlerden bahsediliyor. Görüntü kalitesi falan nasıldır bilemiyorum tabiiki.
Bilen, kullanan, inceleyen birileri varsa aramızda bana LED mi yoksa normal DLP projeksiyon mu seçmeliyim o konuda yardımcı olabilirlerse sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

ortamı karartabılıyorsanız kı yaparsınız kesınlıkle dlp alın derım ama karartamazsanız o zmnda kesnılıkle led almalısınız

Hocam led teknoloji olandan almanızı tavsiye ederim. Lamba ömrü, ışık gücü, çözünürlük yönünden çok iyi... Ansilümen yönünden düşük gibi gözüksede normal porjeksiyon gibi değil normal 2500-3000 'e denk geliyor...

ACER K330 WXGA 500 ANS. USB-WIFI HDMI 3D MiNi LED

Teknoloji DLP WXGA
Çözünürlük 1600 x 1200 (UXGA) , 1920 x 1080 (1080p)
Parlaklık 500 ANSI Lümen
Contrast 4,000:1
Lamba PhlatLight ® LED'ler
Lens F = 1.5, f = 13.92mm
Video Uyumluluğu NTSC (3.58/4.43) , PAL (B / D / G / H / I / M / N) , SECAM (B/D/G/K/K1/L) , HDTV (720p, 1080i, 1080p) , EDTV (480p, 576p)
Lamba Ömrü Hayat 20.000 Saat LED
Girişler Analog RGB / Component Video (D-sub) x 1 , Composite Video x 1 , Kompozit Video / Ses x 1, HDMI x 1 , USB (Tip A) x 1 , USB (Mini B) x 1
Çıkışlar PC Audio (Stereo mini jack) x 1
Uzaktan Kumanda IR uzaktan kumanda
Boyutlar ve Ağırlık 218 x 168 x 46.5 mm (8.6 "x 6.6" x 1.8 ") , 2,73 £ (1.24 Kg)
Projeksiyon Mesafesi 3,0 '(0.9m) ~ 9.9' (3.0m)

düşünürseniz fiyat verebilirim...

hocam evde tam karanlık istiyor, sadece perde yetmeyebilir, duvarların beyaz olması olumsuz etkiliyor. perde koyu, duvarlar beyaz odada aç projeksiyonu sanki ışıklar açılmış gibi oluyor, bu da görüntü kalitesini düşürüyor

Projeksiyon cihazı yerine o fiyata LED TV veya Plazma TV düşünün bence. Projeksiyon cihazlarının fanlarından çıkan uğultu bir müddet sonra dayanılmaz olabiliyor.

unknownrealmman' Alıntı:
Projeksiyon cihazı yerine o fiyata LED TV veya Plazma TV düşünün bence. Projeksiyon cihazlarının fanlarından çıkan uğultu bir müddet sonra dayanılmaz olabiliyor.

hocamın dedıgıde mantıklı malum 2000 gıbı bır butcenız var

Bende çok düşünmüştüm projeksiyon olayını...Ama uzun vadede ekonomik olmadığına kanaat getirdim...Lamba ömrü vs...O fiyata 3D Tv bile alır 3d oyunlar oynarsınız.

Geri