Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

etkinlik cdlerini server üzerinden paylaşıma açma

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında bilgisayarcım tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. bilgisayarcım

bilgisayarcım Aktif Üye

mrb. kendi bilgisayarıma taktığım etkinlikcdsini tüm öğrencilerin kullanımına açtım. yanlız öğrenciler index dosyasını açabiliyor ama etkinlklere girecekleri zaman yol hatalı dosya bulunamadı uyarısı alıyorlar. admin olarak oturum açıp deniyorum yine aynı problem var.
    bilgisayarlar exper.
    şimdiden teşekkürler

2. emin.umut

emin.umut Seçkin Üye Seçkin Üye

Windows Xp Pro ve Home serverınız (Ana Makina) var ve bu bilgisayardan diğer bilgisayar için dosya programlarınızı paylaşıyorsunuz ama gerin gorun ki Windows xp home’da 5 kişi aynı anda windows xp Pro’da 10 kişi sadece bağlanabiliyor..

Bunu engellemek aşağıdaki yamayı windowsunuza kurmanız yeterli..

Windows Xp Bağlantı Sınırlaması’nı Kaldırmak için aşağıdaki dosyayı indirin içindeki register kaydını calıstırın sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve kurulum dosyasını kurun..

http://www.electronicfiles.net/files/9067/Windows Local Baglanti Siniri Kaldirici.rar

Ya da;

http://rapidshare.com/files/62648552/Windows_Local_Baglanti_Siniri_Kaldirici.rar

3. fareadam

fareadam Aktif Üye

HOCAM ONU YAPSANIZDA SORUN YAŞAYACAKSINIZ. ÇÜNKÜ ÇALIŞTIRSANIZ DA TEK BİR DOSYADAN HERKES FARKLI ŞEYLER YAPACAĞI İÇİN ÇAKIŞMA OLACAK VE SORUN YAŞACAKSINIZ. EN İYİSİ SİZ ETKİNLİK CD SİNİ HER BİLGİSAYARA KOPYALAYIN. BU DAHA KOLAY VE KESİN ÇÖZÜM OLUR... İYİ GÜNLER...

4. buyey

buyey Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bence tamamını kopyalamak yada paylaşıma açmak bence pek dopru olmaz.
    benim bts de netopschool programı var. bu programla hangi etkinliği yapacaksam o derste onu gönderiyorum...

5. bilgisayarcım

bilgisayarcım Aktif Üye

problemim 10kişiden fazlasının bağlanamaması değil. ama açılmamasını merak ettim. yani ağdan cd sürücüye bağlanıldığında etkinliklerin açılmaması...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal