Etkileşimli tahtaya sistem kurma

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuza etkileşimli tahtalar kuruldu, ama ne eğitimi ne şifreleri nede başka bişey verildi, resmen hemen yap kaç gibi oldu, bu etkileşimli tahtalara win 8 kurulu ve bir çok öğretmen kullanamıyor ki win 8 biraz sıkıntılı bildiğiniz gibi, şimdi ben bu tahtalara normal leptoplara format atar gibi usb den win 7 kurabilir miyim, şimdi yapmadan kullanan arkadaşlara sorayım dedi, çünkü ne program yüklemek istesem yönetici şifresi diyip duruyor forumlardaki şifreleri denedim olmadı hiçbiri, ne diyorsunuz normal format mantığı ile bunlarada win 7 kursam olur mu?

NORMAL FORMAT ATARSAN DOKUNMATİK ÇALIŞMAZ DRİVER ARAYIP DURURSUN....HİÇ GİRME O İŞE SİFRE SIFIRLAMAK BASİT FORUMDA VAR ...

Hocam bir tahtayı win 10 güncelle sorun yoksa hepsini win10 yap. En azından öğretmenler rahat kullanır.

faz-1'i (win 7 olan yani ilk siyah tahtaları) win 10 güncelleyen var mı. varsa nasıl performans verdi win 10, win 7 ye göre ?

Faz 1 de Win 10 daha hafif ve daha hızlı hocam. Tavsiye ederim. Sürücü sorunu da olmuyor.

Kurulan tahtaların alt yapısını yaptılarmı.
Bizede tahtaları koyup gittiler. Öyle olanların teslim alımı yapılmadığından kullanıma tam olarak hazır değiller.

pagamy' Alıntı:
Arkadaşlar okulumuza etkileşimli tahtalar kuruldu, ama ne eğitimi ne şifreleri nede başka bişey verildi, resmen hemen yap kaç gibi oldu, bu etkileşimli tahtalara win 8 kurulu ve bir çok öğretmen kullanamıyor ki win 8 biraz sıkıntılı bildiğiniz gibi, şimdi ben bu tahtalara normal leptoplara format atar gibi usb den win 7 kurabilir miyim, şimdi yapmadan kullanan arkadaşlara sorayım dedi, çünkü ne program yüklemek istesem yönetici şifresi diyip duruyor forumlardaki şifreleri denedim olmadı hiçbiri, ne diyorsunuz normal format mantığı ile bunlarada win 7 kursam olur mu?
Sakın yapmayın imaj dışında yapacağınız sistem yüklemeleri cihazı garanti dışı bırakır. Hem lisans hem driver sorunu yaşarsınız. Ayrıca meb uzaktan bağlantı için kullanıcılar oluşturmuş sizin yapacağınız kurulum dan ötürü onlar tahtaya erisemezler. Tavsiyem eba daki faz2 imajını kurun ve windows 10a yükseltin EBAAdmin şifresi ile administrator ü etkinlestirip onu kullanın parolayı kendiniz belirleyin. EBAAdmin şifresini değiştirmeyin öğretmenler yine etkullanici yi kullansın

ademola' Alıntı:
pagamy' Alıntı:
Sakın yapmayın imaj dışında yapacağınız sistem yüklemeleri cihazı garanti dışı bırakır. Hem lisans hem driver sorunu yaşarsınız. Ayrıca meb uzaktan bağlantı için kullanıcılar oluşturmuş sizin yapacağınız kurulum dan ötürü onlar tahtaya erisemezler. Tavsiyem eba daki faz2 imajını kurun ve windows 10a yükseltin EBAAdmin şifresi ile administrator ü etkinlestirip onu kullanın parolayı kendiniz belirleyin. EBAAdmin şifresini değiştirmeyin öğretmenler yine etkullanici yi kullansın

Başka sistem yüklemesi ile cihaz neden garanti dışı kalıyor hocam. Amaç bu tahtanın en ideal uygun şekilde kullanımı değil mi.Sıfır kurulum yapılır. Şifreler aynı verilir. Kaldıki Ebaadmin şifresini öğrencilerde biliyor aynı yapmanın ne anlamı var ki

Orijinal güncelleme garanti dışı kalacaklarını hiç sanmam aksine acilen sürücü desteği vermeleri lazım.

Win 10 da rohos ve atak düzgün çalışırmı onu test etmek lazım. Eğer bunlarda düzgün çalışıyorsa sorun yok hemen geçilebilir.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, ben en iyisi bşraz daha araştırıp win10 güncellemesi yapayım

Win 10 uyumlu deepfreze ve Netsuport sürümleri şunlar daha aşağı olan sürümlerde sıkıntı var. Netsupport explorer kilitliyordu. Deepfreze daha eski sürümleri de başlangışta sorun çıkarıp sürekli onarıma neden oluyordu.
NetSupportSchoolPro11.41.19
Deep.Freeze.Standard.8.30.020.4627
Bu sürümler sorunsuz.

Geri