Etkileşimli tahtaya laptomuzu bağladığımızda dokunmatik...?

Kodla Büyü

flashoreal

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar,

Etkileşimli tahtaya laptomuzu bağladığımızda dokunmatik olarak kullanmak için ne yapabiliriz? Ben bilgisayara tahtadaki touchpad driveri yükledim, hdmi kablo ve ayrı bir usb ile tahtaya bağlıyorum. ama dokunmatik olarak kullanamıyorum. Bu durumu deneyen var mı?

Ben laptop ile birlikte etkileşimli tahtayı kullanmak için;
Vga kablo ile görüntü,
Audio kablo ile ses,
Usb kablo ile dokunmatiği kullanıyorum.

Eğer dokunmatik usb kablo ile çalışmadıysa muhtemelen driver kaynaklı olabilir. İşletim sisteminiz nedir? Benim laptopta win7 var sıkıntı çıkarmıyor.

Ben birebir denemedim ama yeni geldiğim okulda bir sınıfta masaüstü bir kasayı akıllı tahtaya bağlamışlar. 90'lı yılların meşhur eğitim seti Akademedia win7 üzerine kurulmadığı için xp yüklü bir kasaya bu seti kurmuşlar, kasayı da tahtaya bağlamışlar. Şöyle bir kullandım; dokunmatik ve ses gayet güzel çalışıyordu.

bende kullandım. VGA+SES+USB üçlüsünü kullanarak mini dizüstü bilgisayarımı tahtaya bağladım. Bilgisayarda XP yüklü. USByi takar takmaz aygıtı buldu zaten, dokunmatik driverida kurunca herşey çalıştı. Çokta güzel oluyor tavsiye ederim...

hocam eğer usb kablo ile tahtayı algılamıyorsa tahta usb si bozuk olabilir bana bir tane denk gelmişti, kabul esnasında.

Geri