Etkileşimli Tahtaya 1sn'de Kalibrasyon!

Kodla Büyü

ahmetfx

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar, önceleri birçoğumuz gibi tahtanın ekranı sapıttığında kalibrasyon uygulamasını açıp 16 dikdörtgen + 1 dikdörtgen + 4 daire'ye kalemle dokunarak kalibrasyon yapıyordum. Neyse bir tahtada bu yöntem dahi çalışmayınca şunu keşfettim. Tahtaya kalibrasyon yapmak yerine Kalibrasyonu Sıfırla dediğimde tahtalar canavar gibi sıfır hata ile kalibre oldu. Ekranda bazı noktalara dokunmanın imkansız olduğu, pencerelerin alıp başını gittiği hatalar vs. ortadan kalktı. Okuldaki tüm tahtalara aynı operasyonu yaptım ve SIFIR sorun. Kısacası dakikalarca kalibrasyon ile uğraşmayın, sıfırlayın gitsin.

hocam ben bir kere tahtanın birinde söylediğinizi yaptım ama sıfırladan sonra tekrar kalibre istiyorum ben mi yanlış hatırlıyorum

ahmetfx' Alıntı:
Arkadaşlar, önceleri birçoğumuz gibi tahtanın ekranı sapıttığında kalibrasyon uygulamasını açıp 16 dikdörtgen + 1 dikdörtgen + 4 daire'ye kalemle dokunarak kalibrasyon yapıyordum. Neyse bir tahtada bu yöntem dahi çalışmayınca şunu keşfettim. Tahtaya kalibrasyon yapmak yerine Kalibrasyonu Sıfırla dediğimde tahtalar canavar gibi sıfır hata ile kalibre oldu. Ekranda bazı noktalara dokunmanın imkansız olduğu, pencerelerin alıp başını gittiği hatalar vs. ortadan kalktı. Okuldaki tüm tahtalara aynı operasyonu yaptım ve SIFIR sorun. Kısacası dakikalarca kalibrasyon ile uğraşmayın, sıfırlayın gitsin.

Nasıl sıfırlıyoruz hocam?

Aynen dediğiniz gibi hocam. Kalibrasyonu sıfırla deyince de kalibre edilmiş gibi oluyor. Aslında resetlemek yerine geçiyor bir nevi.

kalibrasyonu açtığınızda orada sıfırla var zaten oradaki butonu tıklıyorsunuz o kadar. ama sonrasında ben her ihtimale karşı yeniden kalibrasyon yapıyorum

aynen hocam işe yarıyor. kalibrasyon isteyen tahtalarda ilk denediğim seçenek .
resim isteyen arkadaşlar için

Ekli dosyalar

• ayar.PNG
    ayar.PNG
    106.3 KB · Görüntüleme: 1,179
Masaüstünde bulunan Optic Touch Device simgesine çift tıklıyorsunuz. Her zaman yaptığımız Kalibre Et seçeneği yerine Sıfırla seçeneğini seçiyoruz, hepsi bu kadar. Dediğim gibi 20 tahtada hiçbir olumsuz sonuç görmedim.

Merhaba

Benim iki akıllı tahtamda optic touch device yani kalibrasyon yaptığımız programın kalibre et ve diğer seçeneklerine basılmıyor. Etkileşimli tahtanın sistemini yeniden yüklememe rağmen aynı sorun devam ediyor.

Geri