Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Etkileşimli Tahtalar için MAKS ( Mersin Akıllı Kilit Sistemi)

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında tariq tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. tariq

tariq Üye

1.4 versiyonu yayında hocam. Mersin Fatih sayfasından ulaşabilirsiniz

2. 2011fettah

2011fettah Aktif Üye

Hocam elinize sağlık. Biran önce ios desteği de olsa biz de kullanmaya geçeceğiz.

3. arastirici_62

arastirici_62 Üye

Merhaba ben ekteki hatayı alıyorum. v.1.2 kurduğumda veriyor. Güncelleme 1.5 de aynı hatayı alıyorum. Şuan tahtlara 1 kasım olan versiyonu yükledim. Nerede hata yapıyorum. Bakıp bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Burada Win 7 64 bit yüklü. Hasari hocamın 2019 versiyonu var tahtalarda.

Ekli Dosyalar:

4. teffik

teffik Site Gezgini

Hocam öyle yaptık ancak hkml de sürekli kontrol etmemiz gereken anahtarlar var ondan hava veriyor ancak o hata ekranını hapattım. artık ulaşamazsa da hata vermiyor. kendi keylerimizi hkcu de tutuyoruz

5. teffik

teffik Site Gezgini

hocam yeniden başlatmaya çalışıyorsa kaldırma kodları çalışıyordur ancak antivirüs vb bir sebebten tam alarak kalkmıyordur. Bunun nedeni kısıtlı kullanıcı da olabilir. Yönetici olarak kaldırmayı deneyiniz. Bir de güncellemeyi yükleyip deneyebilirsiniz.

6. teffik

teffik Site Gezgini

Hocam win7 de 1.2. yi yüklerken windows 7 yi seçerseniz sorunsuz kurulur. kaldı ki 1.5 kurulduğunda hata vermemesi gerekirdi. Kişiselden mail adresinizi gönderirseniz bir dosya göndereyim. Bakalım soruna

7. teffik

teffik Site Gezgini

Teşekkür ederim. Hocam ne yazik ki ios andorid gibi apk vb. dosya ile kurulumu desteklemiyor. İos uygulama geliştirme biraz zaman alabilir. Ancak belki farklı bir yöntem geliştirilebilir. Üzerinde çalışıyorum

8. teffik

teffik Site Gezgini

Hocam windows 7 ve 8 için ayrıca güncelleme dosyası yayınladık. Denerseniz sorun kalkacaktır inşallah. Güncelelme için

http://mersin.meb.gov.tr/fatih/duyurudetay.aspx?duyuruid=18#icerik

9. melek25

melek25 Üye

Bendede aynı sorun oluyor Antivirus progamını ve diğer korumaları iptal ettiğim halde

10. talcid

talcid Site Gezgini

hocam bende kurulumda sorun yaşıyorum
    1.programı tahtaya kuruyorum ama yeniden başlatıyorum program otomatik olarak çalışmıyor .
    virus programını kapattım
    sistem windows 8.1

2. usb oluşturturduğumda calistir.exe olustu diyor ama flash bellekte boyle bir dosya yok.

11. conquest014

conquest014 Aktif Üye

Başlangıçta "Bu bilgisayarda Akıllı Kilit Sistemi aktiftir. Mevcut Şifreniz ile Kurulu şifre farklı olduğu için kurulumuz yapamazsınız." hatası aldım ve kuruluma başla butonuna bastığımda herhangi bir degişiklik olmuyor. Mersin 2018 mart imajı yüklü tahtalarımızda , var mı bu sorunla karşılaşan, ilk defa kuruluyor bu tahtalara.

Son düzenleme: 8 Şubat 2019
  12. hakanpolatgil

hakanpolatgil Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende kilit açma flash ı oluşturdum ama açmıyor

13. kadriyepehlivan

kadriyepehlivan Üye

İyi günler hocalarım, elinize sağlık çok güzel bir program. Okulumuzda bu programı kullanacağız fakat qr kodu öğrenciler kendi tablet ya da telefonlarından okutup giriş yapabilirler mi?

14. hakanpolatgil

Hocam çözebildiniz mi siz

15. pckopat53

pckopat53 Üye

Hocam bende de aynı sorun oluyordu. 1 hafta uğraştım sonunda buldum. Çok saçma bir sebepten dolayı oluyordu. En başta girdiğiniz güvenlik şifresinde +,-,. gibi semboller olmasın. Benim şifrede + olduğundan sorun çıkıyordu. Sadece harf ve sayılardan şifre oluşturup deneyin. Muhtemelen sizinki de düzelecektir.ç

16. hakanpolatgil

Hocam teşekkür ederim ama simge falan yok şifrede yalnız rakam. Kilit açamıyorum. kaldırma flashı oluşturuyorum oda çalışmıyor. Farklı belleklerlede denedim yine olmadı. V1.5 kurmuştum, kurulum esnasında V1.3 yazıyor onunla mı ilgili bilemedim.

17. hakanpolatgil

Bu arada birşey fark ettim kilit sistemi devreye girmeden hemen önce "Windows kişisel bilgisayarınızı korudu" uyarısı geliyor. bununla ilgili olabilir mi acaba.

18. hakanpolatgil

Kaldırma flashı çalıştı ama kilit açma Flash ları bir türlü çalışmıyor

19. ebru06

ebru06 Üye

Bende v1.5 kurdum sıkıntı yok anahtar da oluşturuldu diyor onda da hata yok gel gör ki anahtar açmıyor anasayfa da kaldık ilerleyemiyoruz. Kaldırma flaşhı da çalışmıyor bizim de windows 8.1... şifre de sadece sayı ve harflerden oluşturuldu çözüm bulursanız yazarmısınız

20. teffik

teffik Site Gezgini

Hocam şöyle bir sorunla karşılaşıyoruz. Onu ilerleyen güncelelmelerde ortadan kaldırmaya çalışacağız. Sizin sorun da muhtemelen budur.

Anahtar oluştur.exe yi çalıştırıp şifreyi yazdığınızda şifreniz kriptolanıyor ve klasör içindeki bir dosyanın içine yazılıyor. Flash oluştururken ve maks kurulurken de bu klasör içindeki dosyadan anahtar alınıyor kriptosu çözülüp işleme konuyor. Dosyayı internetten indirdiğinizde bazı bilgisayarlar klasörü otomatik olarak saltokunur yapıyor. Dolaysıyla anahtaroluştur.exe kalsörün içine şifreyi kaydedemiyor. dolaysıyla da anahtar oluşturmada ve kurulumda çıkıntı çıkabiliyor. Maks klasörünü rardan çıkarınca mutlaka klasörün özelliklerine girip salt okunurluk aktifse kaldıralım (hatta arşiv de kaldıralım)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal