Etkileşimli Tahtalar için MAKS ( Mersin Akıllı Kilit Sistemi)

Kodla Büyü
Başlangıçta "Bu bilgisayarda Akıllı Kilit Sistemi aktiftir. Mevcut Şifreniz ile Kurulu şifre farklı olduğu için kurulumuz yapamazsınız." hatası aldım ve kuruluma başla butonuna bastığımda herhangi bir degişiklik olmuyor. Mersin 2018 mart imajı yüklü tahtalarımızda , var mı bu sorunla karşılaşan, ilk defa kuruluyor bu tahtalara.

Son düzenleme:
İyi günler hocalarım, elinize sağlık çok güzel bir program. Okulumuzda bu programı kullanacağız fakat qr kodu öğrenciler kendi tablet ya da telefonlarından okutup giriş yapabilirler mi?

Bende kilit açma flash ı oluşturdum ama açmıyor

Hocam bende de aynı sorun oluyordu. 1 hafta uğraştım sonunda buldum. Çok saçma bir sebepten dolayı oluyordu. En başta girdiğiniz güvenlik şifresinde +,-,. gibi semboller olmasın. Benim şifrede + olduğundan sorun çıkıyordu. Sadece harf ve sayılardan şifre oluşturup deneyin. Muhtemelen sizinki de düzelecektir.ç

Hocam bende de aynı sorun oluyordu. 1 hafta uğraştım sonunda buldum. Çok saçma bir sebepten dolayı oluyordu. En başta girdiğiniz güvenlik şifresinde +,-,. gibi semboller olmasın. Benim şifrede + olduğundan sorun çıkıyordu. Sadece harf ve sayılardan şifre oluşturup deneyin. Muhtemelen sizinki de düzelecektir.ç
Hocam teşekkür ederim ama simge falan yok şifrede yalnız rakam. Kilit açamıyorum. kaldırma flashı oluşturuyorum oda çalışmıyor. Farklı belleklerlede denedim yine olmadı. V1.5 kurmuştum, kurulum esnasında V1.3 yazıyor onunla mı ilgili bilemedim.

Bu arada birşey fark ettim kilit sistemi devreye girmeden hemen önce "Windows kişisel bilgisayarınızı korudu" uyarısı geliyor. bununla ilgili olabilir mi acaba.

Kaldırma flashı çalıştı ama kilit açma Flash ları bir türlü çalışmıyor

Bende v1.5 kurdum sıkıntı yok anahtar da oluşturuldu diyor onda da hata yok gel gör ki anahtar açmıyor anasayfa da kaldık ilerleyemiyoruz. Kaldırma flaşhı da çalışmıyor bizim de windows 8.1... şifre de sadece sayı ve harflerden oluşturuldu çözüm bulursanız yazarmısınız

Bendede aynı sorun oluyor Antivirus progamını ve diğer korumaları iptal ettiğim halde
Hocam şöyle bir sorunla karşılaşıyoruz. Onu ilerleyen güncelelmelerde ortadan kaldırmaya çalışacağız. Sizin sorun da muhtemelen budur.

Anahtar oluştur.exe yi çalıştırıp şifreyi yazdığınızda şifreniz kriptolanıyor ve klasör içindeki bir dosyanın içine yazılıyor. Flash oluştururken ve maks kurulurken de bu klasör içindeki dosyadan anahtar alınıyor kriptosu çözülüp işleme konuyor. Dosyayı internetten indirdiğinizde bazı bilgisayarlar klasörü otomatik olarak saltokunur yapıyor. Dolaysıyla anahtaroluştur.exe kalsörün içine şifreyi kaydedemiyor. dolaysıyla da anahtar oluşturmada ve kurulumda çıkıntı çıkabiliyor. Maks klasörünü rardan çıkarınca mutlaka klasörün özelliklerine girip salt okunurluk aktifse kaldıralım (hatta arşiv de kaldıralım)

Bu arada birşey fark ettim kilit sistemi devreye girmeden hemen önce "Windows kişisel bilgisayarınızı korudu" uyarısı geliyor. bununla ilgili olabilir mi acaba.

Hocam neyazik ki sezgisel taramalar uygulamayı antivirüs olarak algılıyor. Uygulama yapısı itibariyle çalışan uygulamaları kontrol ediyor. Bazı denetimler yapıyor. Bunlardan dolayı antivirüsler sevmiyor. Uygulamaya sertifika almak gerekiyor. O da hem ekonomik külfet hem de ticari şirket olarak alabiliyorsun vb. prosedürleri var

bİZİM ÇOCUKLAR EĞER BAŞKA TERDEN BULMADILARSA PROGRAMI KIRDILAR.
Her hangi bir qr kod okuyucu programla tahtadaki kodu okutuyorlar. Okuttuğunda bir metin oluşturuyor ve metinin son 6 hanesi şifreyi gösteriyor. Tahtadaki karekodu tıklayıp şifreyi girince tahta açılıyor. Bunu bilen var mıydı?

Her hangi bir qr kod okuyucu programla tahtadaki kodu okutuyorlar. Okuttuğunda bir metin oluşturuyor ve metinin son 6 hanesi şifreyi gösteriyor. Tahtadaki karekodu tıklayıp şifreyi girince tahta açılıyor. Bunu bilen var mıydı?
Denedim kodu fark ettim giriş yaptım ama giriş sağlanmadı. İzin vermedi program. Versiyon 1.5

Çalışan, geliştiren, burada yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler ve klavyelerine kuvvet.
Benim de naçizane bir önerim olacak: bu sistemi EBA ile etkileşime sokma ve EBAKOD ile giriş yaparak sistemin başlamasını sağlama imkanı mevcut olabilir mi? Eğer EBA desteği ile bilgisayarın EBAKOD ile kullanılması sağlanabilirse hem aynı ağda olma sorunu, hem flash bellek sorunu, hem de öğretmenlere EBA kullanın arkadaşlar diye yalvarma sorunumuz kalkar diye düşünüyorum.

Benimki bir fikir sadece...

Hocam siz gözünüzle gördünüz mü? çocuklar sizi deniyor olabilir. Geçen bir arkadaş aradı çocuklar kilidi açtık bakın demişler normal bilgisayar masaüstü varmış ekranda. Ben de ekrana dokundunuz mu? dedim dokunmamış gidip dokununca meger son ekran görüntüsüymüş. Bunun gibi şeylerle çocuklar bizi denemeye kalkışıyor olabilirler.

Karekod okutulduğundaki 6 haneli sayı ile açılış kodu tabiki farklı iki kodun alakası yok.

Çalışan, geliştiren, burada yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler ve klavyelerine kuvvet.
Benim de naçizane bir önerim olacak: bu sistemi EBA ile etkileşime sokma ve EBAKOD ile giriş yaparak sistemin başlamasını sağlama imkanı mevcut olabilir mi? Eğer EBA desteği ile bilgisayarın EBAKOD ile kullanılması sağlanabilirse hem aynı ağda olma sorunu, hem flash bellek sorunu, hem de öğretmenlere EBA kullanın arkadaşlar diye yalvarma sorunumuz kalkar diye düşünüyorum.

Benimki bir fikir sadece...

Çok Teşekkür ederim hocam. Ebakod için birşey diyemiyorum. Şuan biraz daha işlerimizi kolaylaştıracak geliştirmeler üzerinde çalışıyoruz. İnşallah tamamlandığında sizlerle paylaşacağız.

@teffik Hocam 1.5 programın kurulum dosyalarını indirmeye çalışmtığımda link hata veriyor. Kontrol eder misiniz?

Öncelikle bu programın yapımında emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum. Sizin gibi bilgilerini üretmeye harcayan ve ürettiklerini bizlerden esirgemeyerek paylaşan tüm bilişimci arkadaşlara şahsım adına çok teşekkür ederim.
Tahtalarımın (faz 2) hepsini mersin v5 tüm formatla formatladım. Daha sonra öğretmenler odasındaki bilgisayarda anahtar ve kaldırma disklerimi oluşturdum. Tüm tahtalara maks kurulumunu total security i devreden çıkararak yaptım. Öğretmenlere apk dosyasını göndererek qr kodlarını verdim ve nasıl kullanacaklarını anlattım.
Şimdi benden güzeli yok. Tekrar teşekkür ederiz. Sıfır sorun, sıfır hata.
Allah razı olsun sizlerden.

Teffik hocam maks kurulum sonrasında nadiren böyle bir hata alıyoruz. Acil kapatınca düzeliyor. Neden olabilir?

benim sorum şu: win7 kurulu sistemde faz1 tahta .akıllı kilit devreye girmiyor tekrar kurmak istediğimde bu bilgisayarda akıllı kilit sistemi aktiftir.mevcut şifre ile kurulu şifre farklı olduğu için kurulum yapamazsınız hatası alıyorum. kaldırma flashı oluşturup taktım ama tahta kendini başlatma dahil hiçbir hareket yapmıyor.ne tekrar kurabiliyorum ne kilit ekranı geliyor nede programı kaldırma flası oluşturup kaldırabiliyorum ne yapmam gerekiyor çok teşekkürler

keşke en baştan bakanlık akıllı tahtalar için sadece öğretmene idare tarafından teslim edeceği kumanda ile açılabilen-kapanabilen bir yapısı olsaydı. usb anahtar barkod hepsi boş
ve zaman kaybı ve külfet-zarar.

aynı sorun bizim AT larda oluyor. çözüm bulursanız sevinirim.
Win 8 Faz 2
aynı sorun bizim AT larda oluyor. çözüm bulursanız sevinirim.
Win 8 Faz 2

Hocam özelden sorarsanız cevaplayabilirim. Bunun nedeni maks bir sisteme sadece bir defa kurulabilsin. Farklı bir şifre ile tekrar kurulmasın. amaç bu bunun aşılma yöntemini de özelden yazarsanız anlatırım kolaydır.

BENDE AYNI PROBLEMİ YAŞIYORUM KAREKOD LA GİRİŞ YAPILIYOR FLASH ANAHTARI ÇALIŞMIYOR. BİRDE ANDROİD UYGULAMASI İPHONE YÜKLEYEMEDİM. BİT YÖNTEMİ VARMI? UYGULAMA GÜZEL AYRICA ELİNİZE SAĞLIK.

Değerli hocam,
Programınızı okulumuzda kullanıyoruz. Öğrencilerin kullanımına fırsat tanıdığı için bu programı tercih ettik. Fakat şöyle bir sıkıntımız var.
Etkileşimli tahtaya, anahtar yüklü olmayan bir flash bellek takılıp programın kapatma düğmesine basıldığında tahta açılıyor. Eğer flash bellek çıkarılırsa 1 dakika gibi bir süre içerisinde kilit ekranı geri geliyor. Flash bellek çıkarılmazsa kilit ekranı geri gelmiyor. Öğrenciler dilediği gibi bilgisayarı kullanabiliyor.
İkinci bir sorunumuz da, izin verilen sitelerde e-okul u, sizin tanıtım videonuzdaki title larla oluşturdum. Kilit ekranı aktifken e okul u seçip herhangi bir tarayıcıyı seçince site açılıyor fakat öğrenci daha güvenlik kodunu girmeden tekrar kilit ekranı devreye giriyor.
Yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar.

Hocam bazı telefonlarda mesela samsung galaxy a50 de tarama yapmaya çalıştığımızda sorry couldn't setup detector gibi bir hata mesajı veriyor ve tarama yapmıyor.

Hocam ben tahalara programı yükledim. Ama tahtalardan birinde kilit sadece kurulum yaptığım flaş bellek ile açılıyor. Başka tahtada böyle bi sorun olmuyor. Bir de program data klasörünün izinlerinde sorun var diye bi uyarı geliyor. Ne yapmam lazım acaba?

Geri