Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Etkileşimli Tahtalar için MAKS ( Mersin Akıllı Kilit Sistemi)

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında tariq tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. atakan_-_cesur

atakan_-_cesur Site Gezgini

Usb belleğe anahtar oluşturduğumda sorunsuz oluşturuldu diyor ancak usb nin içi boş gözüküyor ve kiliti açmıyor. (win8.1)

2. teffik

teffik Site Gezgini

Merhaba hocam sınırlı hesapta illaki register erişimi sorun olmakta aynı zamanda sistem kaynaklarına erişimde sorunlar yaşanabilmekte. Versiyon 1.4 de bununla ilgili iyileştirme yaptım. Ancak ilçemizde win8 etkileşimli tahta kalmadı hepsi 1indows 10 yeterli test yapamıyorum

3. teffik

teffik Site Gezgini

Hocam bunun nedeni antivirüs. Uygulama registerden data okuyor ve yazıyor. Sürekli sistem kaynaklarını kontrol ediyor. Dolaysızla sezgisel tanılama yapan antivirüs uygulamalrı programı virüs olarak görüyor. Antivirüs e program klasörlerini ve dosyalarını tanıtmanız gerekmekte. Tanıtmanız gerekenleri buradan yazmıyorum. İsterseniz özelden mesaj atın göndereyim.

4. teffik

teffik Site Gezgini

Hocam maks da sanal masaüstü kontrolu mevcut. win8 de ki soruna da versiyon 1.4 çözüm üretebilir. Çünkü versiyon 1.4 dokunmatikle yan menüyü açmayı engelliyor (win8 de testler yetersiz)

5. teffik

teffik Site Gezgini

hocam biz teşekür ederiz. MAKS sürekli geliştirilen bir çalışmadır. Şuan geliştirmeler devam etmektedir.
    "Benimde aklımdan geçen tahtaların otomatik kapatılması (Bir arkadaş belirtmiş)" : sorununa çözüm getirildi. Anahtar ekranında 30 dakika sonra uyarı geliyor ve iptal edilmes ise tahta kapanıyor. İlerleyen dönemde bu süreler ile ilgil çalışmalar geliştirilmeye açık.

İos için uygulamada sorunlar yaşıyoruz.... Bunun yerine ilerde belki web tabanlı çözümler üretilebilir.

"Flash bellekteki anahtar kaybolsa bile flash belleği anımsama özelliği ile tahtayı açabilme. " Değerlendireceğim hocam olabilir tabiki ancak burada sorun flash belleğin öğrencilerin eline geçmesi olabilir. değerlendirilecek.

"Bir arkadaş belirtmişti Bulut üzerinden mesaj olayı. Bence de mantıklı." bununla ilgili çalışmalar mevcut olup sonuçlandığında sizlerle paylaşılacaktır.

TR61 bunu beğendi.
  6. teffik

teffik Site Gezgini

Teşekkür ederim. hocam 30 dakikayı düşürmek sorun değil de amaç ders aralarında tahtayı kontrollu kullandırma. Onun için 30 dakika tuttuk. Kaldı ki bu kapatma süresi anladığımız kadarıyla gün sonunda açık kalan tahtalar için isteniyor. Bu konu ile ilgili ayrıca çalışma var. Bu 30 dakika sistemi o gelişme gelince gölgede kalacak ve muhtemelen devredışı bırakılacak.

7. teffik

teffik Site Gezgini

Bunun nedeni antivirüs olabilir. Veya indirdiğiniz maks klasörü salt okunur ise anahtar oluşturmada sorun yaşıyor ve anahtarı flaşa atamıyor.

8. Y4KUP

Y4KUP Aktif Üye

Hocam benim sorunun sebebi kısıtlı kullanıcıymış. Kullanıcıyı kaldırıp yönetici hesabında yükleyince çalıştı.
    Elinize sağlık tekrardan.

9. LostParadise

LostParadise Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam merhabalar acaba siz bir ana konu açsanız tüm sorunlar güncellemeler o konu üzerinden takip edilse olur mu. Forum içerisinde varsa eğer böyle bir konu bana bağlantı adresi verebilir misiniz. Teşekkür ederim.

10. netman

netman Seçkin Üye Seçkin Üye

Karekod kısmı çalışıyor mu?. Çalışmıyorsa çalışması için ne yapmak lazım?

11. teffik

teffik Site Gezgini

Hocam neyazik ki burayı çok takip edemiyorum... ama bu kısımda cevaplar vetmeye çalıştım. . . ilerde olabilir

12. teffik

teffik Site Gezgini

hocam şuanki (1.4) çalışır ancak iki unsur var 1. etkontrol.exe ye güvenlik duvarından izin verilmeli 2. de telefon wifiden okukun ağına bağlı olacak.

bununla birlikte burada bir arkadaşımızın talebi doğrultusunda telefon ağa bağlı olmasa da karekodla açma özelliği ekledim.... ayrıca flaşı hafızaya alma da bugün bitmek üzereydi yakında bu iki özellikle v1.5 yayınlanacak.

13. netman

netman Seçkin Üye Seçkin Üye

"Güvenlik duvarından izin verilmesi derken" etkileşimli tahtada kurulu windows 8.1 güvenlik duvarından izin verilmeyimi kastediyorsunuz yoksa bilmediğimiz başka bir güvenlik duvarı ayarı mı var.

14. teffik

teffik Site Gezgini

aynen hocam windows güvenlik duvarından ama ayrıca güvenlik duvarı özelliği olan bir antivirüs uygulaması varsa ona da izin verilmeli

15. exelsior

exelsior Aktif Üye

Hocam sadece kurulumda yönetici izni ile gerekli hklm ayarlarını yapıp, çalışma aşamasında gerekli kayıtları hkcu da tutarsa sınırlı kullanıcıda sıkıntısız çalışabilir. Uygulamanın yönetici olarak çalışması da gerekmez. Uac engellemesiyle karşılaşmaz.

16. Rasim120

Rasim120 Aktif Üye

Telefonun ağa bağlı olmadan karekodla tahtayı açması çok güzel olur v1.5 i dört gözle bekliyorum

17. mavi85

mavi85 Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhaba, MAKS 1.4 yayınlandı mı? Yayınlanmadıysa son versiyonu ne zaman yayınlanır? Teşekkürler.

18. Bahadır1980

Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

Emeklerinize sağlık. Allah razı olsun. Şu anda ortak ağa bağlanmadan kare kod ile açılabiliyorsa 15 tatilde biz de kullanmayı düşünüyoruz inşallah.
    l

19. selimaydin

selimaydin Site Gezgini

TEFFİK HOCAM, SORUNUM ŞU!
    Programı kurdum. Kilit gayet iyi çalışıyor sıkıntı yok. Sıkıntım şu: Kaldırma belleği oluşturuyorum ama işe yaramıyor. Kaldırma belleğini taktığım zaman "Yeniden Başlatma" uyarısı geliyor. "Aşağıdaki program yeniden başlatmayı engelliyor." yazıyor. Ben "Yine de de yeniden başlat"ı tıklıyorum. Bilgisayar yeniden başlıyor ama MAKS yine devrede oluyor. Çözüm nedir acaba?

20. selimaydin

selimaydin Site Gezgini

Hocam yukardaki mesayı yazdıktan sonra bi daha denedim bu sefer çalıştı. Nedeni ne olabilir? Önceki denemelerimde etkullanici kullanıcısındayken denemiştim olamamıştı. Sonra Ebaadmine geçtim orda oldu. Sonra tekrar etkullanıcıya geçtim programdata klasöründe mtau içindeki exe dosyasını tıkladım. Program tekrar devreye girdi. Yani programı kaldırsak da dosyaları silinmiyor benim anladığım. Sadece devre dışı kalıyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal