Etkileşimli Tahtalar için MAKS ( Mersin Akıllı Kilit Sistemi)

Kodla Büyü
.Hocam Win 8.1 tahtaya Maks 'ı kurdum . Ertesi gün maks silinmiş. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Kurulan hesap sınırlı hesap.
Merhaba hocam sınırlı hesapta illaki register erişimi sorun olmakta aynı zamanda sistem kaynaklarına erişimde sorunlar yaşanabilmekte. Versiyon 1.4 de bununla ilgili iyileştirme yaptım. Ancak ilçemizde win8 etkileşimli tahta kalmadı hepsi 1indows 10 yeterli test yapamıyorum

Öncelikle emekleriniz için teşekkürler.
Programı indirip Win10 da kurdum ( yönetici olarak çalıştır diyerek.) Sorunsuz kuruldu ve çalıştı ama ertesi gün açtım tahtayı maalesef çalışmıyor. .NET Framework başlıklı bir hata veriyor başlangıçta ve devreye girmiyor kilit.
Eksik yaptığım bir şey mi var acaba?

Hocam bunun nedeni antivirüs. Uygulama registerden data okuyor ve yazıyor. Sürekli sistem kaynaklarını kontrol ediyor. Dolaysızla sezgisel tanılama yapan antivirüs uygulamalrı programı virüs olarak görüyor. Antivirüs e program klasörlerini ve dosyalarını tanıtmanız gerekmekte. Tanıtmanız gerekenleri buradan yazmıyorum. İsterseniz özelden mesaj atın göndereyim.

Merhaba
windows 8'de yandan açılan menü(charm bar) iptal edilemediği için izinlere eklemesem dahi çocuklar işlem yapabiliyor.
Windows 10'da da yeni masaüstü(iptal edilemiyor) diyerek işlem yapabiliyorlar.
Bu 2 işletim sisteminde kilit programını tam olarak nasıl kullanabiliriz bilgisi olan var mı?

Hocam maks da sanal masaüstü kontrolu mevcut. win8 de ki soruna da versiyon 1.4 çözüm üretebilir. Çünkü versiyon 1.4 dokunmatikle yan menüyü açmayı engelliyor (win8 de testler yetersiz)

Arkadaşlar genel olarak ihtiyaç bulunan noktaları belirtmiş. Bende Mersin ekibine ve programı yazan öğretmen arkadaşımıza teşekkür ediyorum.
Bende kendi açımdan eksik olarak gördüğüm noktaları belirteyim. Programın gelişimine katkısı olur inş.
1- Programın IOS (IPHONE) desteği sunulmalı (Bir çok öğretmen arkadaş iphone kullanıyor :) USB belleklerde kısayol virüsü bulaşınca USB bellek kullanılamıyor. Bu öğretmen arkadaşları zorluyor. Tabi bizleri de. Alternatif olarak altta eklediğim maddeler değerlendirilebilir. )
2- Flash bellekteki anahtar kaybolsa bile flash belleği anımsama özelliği ile tahtayı açabilme.
3- Benimde aklımdan geçen tahtaların otomatik kapatılması (Bir arkadaş belirtmiş)
4- Anahtar Flash Bellek olmadan her güne özel üretilen günlük kullanım parolası ile akıllı tahtaları açabilme.
5- Bir arkadaş belirtmişti Bulut üzerinden mesaj olayı. Bence de mantıklı.

hocam biz teşekür ederiz. MAKS sürekli geliştirilen bir çalışmadır. Şuan geliştirmeler devam etmektedir.
"Benimde aklımdan geçen tahtaların otomatik kapatılması (Bir arkadaş belirtmiş)" : sorununa çözüm getirildi. Anahtar ekranında 30 dakika sonra uyarı geliyor ve iptal edilmes ise tahta kapanıyor. İlerleyen dönemde bu süreler ile ilgil çalışmalar geliştirilmeye açık.

İos için uygulamada sorunlar yaşıyoruz.... Bunun yerine ilerde belki web tabanlı çözümler üretilebilir.

"Flash bellekteki anahtar kaybolsa bile flash belleği anımsama özelliği ile tahtayı açabilme. " Değerlendireceğim hocam olabilir tabiki ancak burada sorun flash belleğin öğrencilerin eline geçmesi olabilir. değerlendirilecek.

"Bir arkadaş belirtmişti Bulut üzerinden mesaj olayı. Bence de mantıklı." bununla ilgili çalışmalar mevcut olup sonuçlandığında sizlerle paylaşılacaktır.

Hocam bu süre çok uzun değil mi? Atak gibi daha kısa süre ayarlama şansımız yok mu?
Emeğinize sağlık. Atak ha var ha yok gibi birşey olmuştu. bu iyi oldu.
Teşekkür ederim. hocam 30 dakikayı düşürmek sorun değil de amaç ders aralarında tahtayı kontrollu kullandırma. Onun için 30 dakika tuttuk. Kaldı ki bu kapatma süresi anladığımız kadarıyla gün sonunda açık kalan tahtalar için isteniyor. Bu konu ile ilgili ayrıca çalışma var. Bu 30 dakika sistemi o gelişme gelince gölgede kalacak ve muhtemelen devredışı bırakılacak.

Hocam bunun nedeni antivirüs. Uygulama registerden data okuyor ve yazıyor. Sürekli sistem kaynaklarını kontrol ediyor. Dolaysızla sezgisel tanılama yapan antivirüs uygulamalrı programı virüs olarak görüyor. Antivirüs e program klasörlerini ve dosyalarını tanıtmanız gerekmekte. Tanıtmanız gerekenleri buradan yazmıyorum. İsterseniz özelden mesaj atın göndereyim.

Hocam benim sorunun sebebi kısıtlı kullanıcıymış. Kullanıcıyı kaldırıp yönetici hesabında yükleyince çalıştı.
Elinize sağlık tekrardan.

Bunun nedeni antivirüs olabilir. Veya indirdiğiniz maks klasörü salt okunur ise anahtar oluşturmada sorun yaşıyor ve anahtarı flaşa atamıyor.
Hocam merhabalar acaba siz bir ana konu açsanız tüm sorunlar güncellemeler o konu üzerinden takip edilse olur mu. Forum içerisinde varsa eğer böyle bir konu bana bağlantı adresi verebilir misiniz. Teşekkür ederim.

Karekod kısmı çalışıyor mu?. Çalışmıyorsa çalışması için ne yapmak lazım?

Hocam merhabalar acaba siz bir ana konu açsanız tüm sorunlar güncellemeler o konu üzerinden takip edilse olur mu. Forum içerisinde varsa eğer böyle bir konu bana bağlantı adresi verebilir misiniz. Teşekkür ederim.
Hocam neyazik ki burayı çok takip edemiyorum... ama bu kısımda cevaplar vetmeye çalıştım. . . ilerde olabilir

Karekod kısmı çalışıyor mu?. Çalışmıyorsa çalışması için ne yapmak lazım?
hocam şuanki (1.4) çalışır ancak iki unsur var 1. etkontrol.exe ye güvenlik duvarından izin verilmeli 2. de telefon wifiden okukun ağına bağlı olacak.

bununla birlikte burada bir arkadaşımızın talebi doğrultusunda telefon ağa bağlı olmasa da karekodla açma özelliği ekledim.... ayrıca flaşı hafızaya alma da bugün bitmek üzereydi yakında bu iki özellikle v1.5 yayınlanacak.

hocam şuanki (1.4) çalışır ancak iki unsur var 1. etkontrol.exe ye güvenlik duvarından izin verilmeli 2. de telefon wifiden okukun ağına bağlı olacak.

"Güvenlik duvarından izin verilmesi derken" etkileşimli tahtada kurulu windows 8.1 güvenlik duvarından izin verilmeyimi kastediyorsunuz yoksa bilmediğimiz başka bir güvenlik duvarı ayarı mı var.

"Güvenlik duvarından izin verilmesi derken" etkileşimli tahtada kurulu windows 8.1 güvenlik duvarından izin verilmeyimi kastediyorsunuz yoksa bilmediğimiz başka bir güvenlik duvarı ayarı mı var.
aynen hocam windows güvenlik duvarından ama ayrıca güvenlik duvarı özelliği olan bir antivirüs uygulaması varsa ona da izin verilmeli

Hocam sadece kurulumda yönetici izni ile gerekli hklm ayarlarını yapıp, çalışma aşamasında gerekli kayıtları hkcu da tutarsa sınırlı kullanıcıda sıkıntısız çalışabilir. Uygulamanın yönetici olarak çalışması da gerekmez. Uac engellemesiyle karşılaşmaz.

bununla birlikte burada bir arkadaşımızın talebi doğrultusunda telefon ağa bağlı olmasa da karekodla açma özelliği ekledim.... ayrıca flaşı hafızaya alma da bugün bitmek üzereydi yakında bu iki özellikle v1.5 yayınlanacak.
Telefonun ağa bağlı olmadan karekodla tahtayı açması çok güzel olur v1.5 i dört gözle bekliyorum

Merhaba, MAKS 1.4 yayınlandı mı? Yayınlanmadıysa son versiyonu ne zaman yayınlanır? Teşekkürler.

Emeklerinize sağlık. Allah razı olsun. Şu anda ortak ağa bağlanmadan kare kod ile açılabiliyorsa 15 tatilde biz de kullanmayı düşünüyoruz inşallah.
l

TEFFİK HOCAM, SORUNUM ŞU!
Programı kurdum. Kilit gayet iyi çalışıyor sıkıntı yok. Sıkıntım şu: Kaldırma belleği oluşturuyorum ama işe yaramıyor. Kaldırma belleğini taktığım zaman "Yeniden Başlatma" uyarısı geliyor. "Aşağıdaki program yeniden başlatmayı engelliyor." yazıyor. Ben "Yine de de yeniden başlat"ı tıklıyorum. Bilgisayar yeniden başlıyor ama MAKS yine devrede oluyor. Çözüm nedir acaba?

Hocam yukardaki mesayı yazdıktan sonra bi daha denedim bu sefer çalıştı. Nedeni ne olabilir? Önceki denemelerimde etkullanici kullanıcısındayken denemiştim olamamıştı. Sonra Ebaadmine geçtim orda oldu. Sonra tekrar etkullanıcıya geçtim programdata klasöründe mtau içindeki exe dosyasını tıkladım. Program tekrar devreye girdi. Yani programı kaldırsak da dosyaları silinmiyor benim anladığım. Sadece devre dışı kalıyor.

Merhaba ben ekteki hatayı alıyorum. v.1.2 kurduğumda veriyor. Güncelleme 1.5 de aynı hatayı alıyorum. Şuan tahtlara 1 kasım olan versiyonu yükledim. Nerede hata yapıyorum. Bakıp bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Burada Win 7 64 bit yüklü. Hasari hocamın 2019 versiyonu var tahtalarda.

Ekli dosyalar

• maks hata.jpg
    maks hata.jpg
    270.6 KB · Görüntüleme: 189
Hocam sadece kurulumda yönetici izni ile gerekli hklm ayarlarını yapıp, çalışma aşamasında gerekli kayıtları hkcu da tutarsa sınırlı kullanıcıda sıkıntısız çalışabilir. Uygulamanın yönetici olarak çalışması da gerekmez. Uac engellemesiyle karşılaşmaz.

Hocam öyle yaptık ancak hkml de sürekli kontrol etmemiz gereken anahtarlar var ondan hava veriyor ancak o hata ekranını hapattım. artık ulaşamazsa da hata vermiyor. kendi keylerimizi hkcu de tutuyoruz

TEFFİK HOCAM, SORUNUM ŞU!
Programı kurdum. Kilit gayet iyi çalışıyor sıkıntı yok. Sıkıntım şu: Kaldırma belleği oluşturuyorum ama işe yaramıyor. Kaldırma belleğini taktığım zaman "Yeniden Başlatma" uyarısı geliyor. "Aşağıdaki program yeniden başlatmayı engelliyor." yazıyor. Ben "Yine de de yeniden başlat"ı tıklıyorum. Bilgisayar yeniden başlıyor ama MAKS yine devrede oluyor. Çözüm nedir acaba?

hocam yeniden başlatmaya çalışıyorsa kaldırma kodları çalışıyordur ancak antivirüs vb bir sebebten tam alarak kalkmıyordur. Bunun nedeni kısıtlı kullanıcı da olabilir. Yönetici olarak kaldırmayı deneyiniz. Bir de güncellemeyi yükleyip deneyebilirsiniz.

Merhaba ben ekteki hatayı alıyorum. v.1.2 kurduğumda veriyor. Güncelleme 1.5 de aynı hatayı alıyorum. Şuan tahtlara 1 kasım olan versiyonu yükledim. Nerede hata yapıyorum. Bakıp bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Burada Win 7 64 bit yüklü. Hasari hocamın 2019 versiyonu var tahtalarda.

Hocam win7 de 1.2. yi yüklerken windows 7 yi seçerseniz sorunsuz kurulur. kaldı ki 1.5 kurulduğunda hata vermemesi gerekirdi. Kişiselden mail adresinizi gönderirseniz bir dosya göndereyim. Bakalım soruna

Hocam elinize sağlık. Biran önce ios desteği de olsa biz de kullanmaya geçeceğiz.

Teşekkür ederim. Hocam ne yazik ki ios andorid gibi apk vb. dosya ile kurulumu desteklemiyor. İos uygulama geliştirme biraz zaman alabilir. Ancak belki farklı bir yöntem geliştirilebilir. Üzerinde çalışıyorum

Hocam windows 7 ve 8 için ayrıca güncelleme dosyası yayınladık. Denerseniz sorun kalkacaktır inşallah. Güncelelme için

http://mersin.meb.gov.tr/fatih/duyurudetay.aspx?duyuruid=18#icerik

hocam bende kurulumda sorun yaşıyorum
1.programı tahtaya kuruyorum ama yeniden başlatıyorum program otomatik olarak çalışmıyor .
virus programını kapattım
sistem windows 8.1

2. usb oluşturturduğumda calistir.exe olustu diyor ama flash bellekte boyle bir dosya yok.

Geri