Etkileşimli Tahtalar için MAKS ( Mersin Akıllı Kilit Sistemi)

Kodla Büyü
Hocam sitemim fatih projesinin sistem odasindaki cihazlar ve ap leri konfigürasyon ayarlarini guncellemeye yetkisi olan kisileredir elbette.... Hocalarimin yaptigi akilli tahta karekod uygulamasinin calisip calismamasini bu konfigürasyon belirliyor. Normal bir agda calisan fakat fatih aginda calismayan bir cok uygulama sayabilirim. Yoksa hocalarim amaci guzel olan cok farkli bir uygulama gelistirmisler hocalarimi tebrik edigp gelistirmeleri yonunde fikir sunmaktan baska birsey soyleyemem....

Korumalı flash ta anahtar kilit oluşturmak için korumayı pasif yapmak gerekiyor mu?

Birde anahtar oluştururken uygulamaları ve web site listesini düzenlerken şifre girin diyor .Şifre oluşturmama rağmen .Problem nedir?

Windows 10 da kurdum tahtalara sağlıklı çalışıyor şuan
Flash bellek ile tahtayı açabiliyorum
Android qr code ile arada açıyorum her zaman açamıyorum
Kullanacak arkadaşlara önerim
1- Tahtayı açma anahtarı
2- MAKS kaldırma anahtarı olarak farklı flashlara yapmalarını öneririm
ve son olarak bunların hepsini kendi bilgisayarınızda yapınız Etkileşimli tahtaya sadece MAKS kurunuz

Elinize sağlık hocam teşekkür ederim kullanışlı ve güzel bir uygulama.

Windows 10 da kurdum tahtalara sağlıklı çalışıyor şuan
Flash bellek ile tahtayı açabiliyorum
Android qr code ile arada açıyorum her zaman açamıyorum
Kullanacak arkadaşlara önerim
1- Tahtayı açma anahtarı
2- MAKS kaldırma anahtarı olarak farklı flashlara yapmalarını öneririm
ve son olarak bunların hepsini kendi bilgisayarınızda yapınız Etkileşimli tahtaya sadece MAKS kurunuz

Elinize sağlık hocam teşekkür ederim kullanışlı ve güzel bir uygulama.

Teşekkür ederiz hocam. Qr code ile bazen açıp bazen açamamanızın sebebi güvenlik duvarı ayarları olabilir. Buraya ayar kılavuzunu yüklüyorum. inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• MAKS GÜVENLİK DUVARI AYARI.pdf
    450 KB · Görüntüleme: 398
Hocam, bende akilla tahtalara kurmayi düşünüyorum. Akıllı tahta hiç kapanmiyor demişsiniz. Bu, tahtalarda aşırı ısınma yapmıyor mu? Yoksa, kullanım esnasında açılıp kapanmasına gerek yok demek istediniz?

Hocam, bende akilla tahtalara kurmayi düşünüyorum. Akıllı tahta hiç kapanmiyor demişsiniz. Bu, tahtalarda aşırı ısınma yapmıyor mu? Yoksa, kullanım esnasında açılıp kapanmasına gerek yok demek istediniz?
Hocam son güncelleme ile birlikte otomatik kapanma özelliği de eklendi. 30 dk tahtaya herhangi bir müdahale olmazsa tahta otomatik kapanacak

Etkileşimli Tahtaların daha etkin kullanılması amacıyla Ekibimiz üyelerinden Teffik AKÇA’nın tasarladığı MAKS programı sayesinde öğrenciler, Etkileşimli tahtayı Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin tamamında kullanabilme imkanına sahip olmaktadırlar.

Programın amacı öğrencilerin tahtayı kullanmasına engel olmak değil tam tersi daha etkin kullanabilmelerini sağlayabilmektir. Uygulamada Etkileşimli tahta hiçbir zaman kapanmamaktadır. Sadece kontrollü olarak kullanılmaktadır. Program, kurulum aşamasında veya sonrasında istenilen uygulamaların kullanımına izin verilebilmekte ve izin verilen web sitelerine erişime olanak sağlamaktadır.

Uygulamada 3 temel unsur bulunmaktadır. Masaüstü uygulamasının kurulumu, Flash Belleklerin anahtar olarak tanımlanması ve Android uygulamasının kullanımı.

Program tamamen ÜCRETSİZ olup, bütün detaylara http://mersin.meb.gov.tr/fatih sayfasından ulaşabilirsiniz.

Program Kurulum Videosuna https://drive.google.com/open?id=1B7yo72-R8wghqgTGCjDoEjkD9pk0PweB linkinden ulaşabilirsiniz.

MAKS EBA'nın Web Sayfasının Yardımcı Programlar kısmında yayına girdi. Detaylar için: http://www.eba.gov.tr/yardimci-programlar

Masaüstü uygulamasının kurulumunun tamamlanmasından sonra Etkileşimli tahtalar aşağıdaki arayüzdeki görünüme sahip olmaktadır.
Ekli dosyayı görüntüle 61253
Hocam emeklerinize sağlık gerçekten güzel bir uygulama size bir kaç fikir vermek isterim. Ben bu uygulamaya benzer ücretli bir uygulama kullanıyorum 2 senedir yaşadığım en büyük sorun telefondan tahtayı açmak, malum usb den açmak için ya virüs bulaşıyor yada usb portlar bozuk oluyor o yüzden usb kullanmıyoruz. ama telefondan qr kodu hep sorun çıkarıyor ya telefon ağa bağlanmıyor yada tahta ağda değil vs. bu kilit sistemine telefondan başka açma yolu ekleseniz örneğin random şifre veya telefon kendi interneti olsa okul ağına bağlanmadan, veya her öğretmenin telefonunu sisteme tanıtsak bunu tahta kilit programı bu telefonları tanısa ve her öğretmen için Qr kodu oluştursa bir defalığına bunu yapıp sene sonuna kadar internet olmadan kullanabilir. tabi bu sadece fikir yazılım olarak yapılabilirliğini siz daha iyi bilirsiniz.

Hocam emeklerinize sağlık gerçekten güzel bir uygulama size bir kaç fikir vermek isterim. Ben bu uygulamaya benzer ücretli bir uygulama kullanıyorum 2 senedir yaşadığım en büyük sorun telefondan tahtayı açmak, malum usb den açmak için ya virüs bulaşıyor yada usb portlar bozuk oluyor o yüzden usb kullanmıyoruz. ama telefondan qr kodu hep sorun çıkarıyor ya telefon ağa bağlanmıyor yada tahta ağda değil vs. bu kilit sistemine telefondan başka açma yolu ekleseniz örneğin random şifre veya telefon kendi interneti olsa okul ağına bağlanmadan, veya her öğretmenin telefonunu sisteme tanıtsak bunu tahta kilit programı bu telefonları tanısa ve her öğretmen için Qr kodu oluştursa bir defalığına bunu yapıp sene sonuna kadar internet olmadan kullanabilir. tabi bu sadece fikir yazılım olarak yapılabilirliğini siz daha iyi bilirsiniz.
Hocam isteklerinizi programı yazan arkadaşımıza ileteceğim. Teşekkürler.

Yapan arkadaşlarımızın ellerine sağlık. Eksikleri olacaktır ama böyle bir programın ortaya koyulması bile çok büyük bir başarıdır.
Program kodlayıcısı Teffik Akça başta olmak uzere Tüm Mersin ekibine teşekkürler.

.Hocam Win 8.1 tahtaya Maks 'ı kurdum . Ertesi gün maks silinmiş. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Kurulan hesap sınırlı hesap.

.Hocam Win 8.1 tahtaya Maks 'ı kurdum . Ertesi gün maks silinmiş. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Kurulan hesap sınırlı hesap.
Maks sınırlı hesapta çalışmaz. Yönetici yetkilerine ihyiyac duyduğu için devreye girmez. Program duruyordur büyük ihtimal, tamamen silinmemiştir

Hocam prog data klasörü içine yetki verin diye uyarı çıktı . Buradan yetkiyi nasİl verebiliriz? Klasöre sağ tıklayıp izine tıklauacağımda program o klasörü kapatıyor

Öncelikle emekleriniz için teşekkürler.
Programı indirip Win10 da kurdum ( yönetici olarak çalıştır diyerek.) Sorunsuz kuruldu ve çalıştı ama ertesi gün açtım tahtayı maalesef çalışmıyor. .NET Framework başlıklı bir hata veriyor başlangıçta ve devreye girmiyor kilit.
Eksik yaptığım bir şey mi var acaba?

Bende kurulumu yaptım. Win 7 faz 1 bilgisayarda müzikler kısmını aktif edemedim. Siteler kısmında title ayarlarını yapmama rağmen belli bir süre sonra otomatik kapanıyor. guncelle.exe 16 bit hatası veriyor. win 64 uyumu olmadığını söylüyor. Hala test aşamasında bende tahtalara kurmadım. Tüm sorunlarını görmek istiyorum.

Merhaba
windows 8'de yandan açılan menü(charm bar) iptal edilemediği için izinlere eklemesem dahi çocuklar işlem yapabiliyor.
Windows 10'da da yeni masaüstü(iptal edilemiyor) diyerek işlem yapabiliyorlar.
Bu 2 işletim sisteminde kilit programını tam olarak nasıl kullanabiliriz bilgisi olan var mı?

win 10 sıkıntısız kullandım ama ses ayarı 20 de kalmıyor sesi sonuna kadar açabiliyor öğrenciler. Acaba ne yapmam lazım

Öncelikle emekleriniz için teşekkürler.
Programı indirip Win10 da kurdum ( yönetici olarak çalıştır diyerek.) Sorunsuz kuruldu ve çalıştı ama ertesi gün açtım tahtayı maalesef çalışmıyor. .NET Framework başlıklı bir hata veriyor başlangıçta ve devreye girmiyor kilit.
Eksik yaptığım bir şey mi var acaba?
Otomatik açılan windows hesabı sınırlı oturum ise program çalışmaz. Yönetici yetkili şifresiz hesapta programı 1 buçuk yıldır kullanıyorum sorun yok.

bende mk-v7 imajını kurdum. MAKS programını kurdum. Sıkıntısız çalışıyor.
Tahtayı korumak için deepfreeze tarzı program yüklemeli miyim?

yeni masaüstü aç yaparak kilidi atlayamıyorlar mı? Atak programında bunu yaparak kilidi aşabiliyorlardı.
Yeni masaüstüne geçtikten sonra 3 -4 saniye içerisinde tahta kendini yeniden başlatıyor yeniden başlayınca tekrar kilide giriyor yani atlayamıyorlar

Hocam son güncelleme ile birlikte otomatik kapanma özelliği de eklendi. 30 dk tahtaya herhangi bir müdahale olmazsa tahta otomatik kapanacak
Hocam bu süre çok uzun değil mi? Atak gibi daha kısa süre ayarlama şansımız yok mu?
Emeğinize sağlık. Atak ha var ha yok gibi birşey olmuştu. bu iyi oldu.

Arkadaşlar genel olarak ihtiyaç bulunan noktaları belirtmiş. Bende Mersin ekibine ve programı yazan öğretmen arkadaşımıza teşekkür ediyorum.
Bende kendi açımdan eksik olarak gördüğüm noktaları belirteyim. Programın gelişimine katkısı olur inş.
1- Programın IOS (IPHONE) desteği sunulmalı (Bir çok öğretmen arkadaş iphone kullanıyor :) USB belleklerde kısayol virüsü bulaşınca USB bellek kullanılamıyor. Bu öğretmen arkadaşları zorluyor. Tabi bizleri de. Alternatif olarak altta eklediğim maddeler değerlendirilebilir. )
2- Flash bellekteki anahtar kaybolsa bile flash belleği anımsama özelliği ile tahtayı açabilme.
3- Benimde aklımdan geçen tahtaların otomatik kapatılması (Bir arkadaş belirtmiş)
4- Anahtar Flash Bellek olmadan her güne özel üretilen günlük kullanım parolası ile akıllı tahtaları açabilme.
5- Bir arkadaş belirtmişti Bulut üzerinden mesaj olayı. Bence de mantıklı.

Geri