Etkileşimli tahtada görev yöneticisi iptal edilmiyor.

Kodla Büyü

Nobetci

Üye
Merhaba;
Görev yöneticisi kaybolan ve bununla ilgili sorun yaşayanların aksine, ben de görev yöneticisini devre dışı bırakmaya çalışıyorum ama başarılı olamadım. Bunu yapmaya çalışan çok olmadığından da, görev yöneticisini çalıştırmak isteyenler için açılan konularda belirtilenlerin tam tersini yaptım ama olmadı. Yaptığım işlemler;
1- gpedit.msc'den görev yöneticisini devre dışı bırakmayı etkin hale getiriyorum, bilgisayarı kapatıp açtığımda yine "etkin" olarak gözüküyor ama görev yöneticisi açılabiliyor.
2- regedit'ten ...>policies>system olan bölüme girip, orada DisableTaskMgr oluşturup 1 yazdım olmadı.
3- Aşağıdaki kodları yeni metin belgesi oluşturarak yazdım, daha sonra uzantıyı "reg" yaparak çalıştırdım. Normalde o 1 yazdığım yerlerin 0 olması gerekiyor açmak için. Ben onu değiştirip "1" yaparak kapatmaya çalıştım.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:1

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\GroupPolicyObjects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"**del.DisableTaskMgr"=" "

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon]
"DisableCAD"=dword:1

Ayrıca bu söylediklerimin tamamını hem Vestel isimli kullanıcı hesabından, hem de Adminstrator hesabından giriş yaparak kullanıcı hesabını yönetme şeklinde yaptım.
Yani bu işi beceremedim bir türlü. Başlat çubuğuna sağ tıklayarak görev yöneticisinin açılmasını engellesem yeter bana. O çubuğa sağ tıklandığında görev yöneticisinin çıkmasını engellesem de olur.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler.

açma ve kapama için :
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 1 /f

Geri