etkileşimli tahta xp bilgisayar dosya paylaştırma

Kodla Büyü

denex

Aktif Üye
Sınıfta xp bilgisayar var, akıllı tahta windows8 kurulu.
akıllı tahtada kablosuz internete bağlanıyor, xp bilgisayar kablolu ikiside fatih ağa bağlı.
Bu ikisi arasında klasör paylaştırmak istiyorum lakin beceremedim, nasıl yaparım arkadaşlar usb ile uğraşmaktan gına geldi,

sınıf dediginiz laboratuvar mı normal sınıf mı
klasörü paylaşıma açtınız mı

fatih ile kurulan sistem kabininde 3 4 tane ağ grubu var

şu ikisini açtım

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    140.2 KB · Görüntüleme: 43
Hocam benzer şey bende de olmuştu xp ile win7 iletişim kuramiyordu. Seçil. Msc den yerel ilkeler .güvenlik seçeneklerinden Ağ Güvenliği:LAN Manager kimlik doğrulama düzeyi"ne çift tıklayın ve buradaki değeri "LM & NTLM Gönder - anlaşma olduysa NTLMv2 oturum güvenliğini kullan" olarak değiştirdim ve çalıştı. İsterseniz bir deneyin hocam

Sadece sınıfımdaki tahtayı paylaşımda göremiyorum (birçok tahtaa görünüyor) bütün ayarları değiştirdim lakin olmadı çözüm var mı arkadaşlar

hocam her ikisininde ip adresinin yolu nasıl?
farklı ise aynı ip yolunda olmasında uygun olur.
örnek:
10.0.0.26 windows xp ise
10.0.2.53 akıllı tahta ise
win xp ip adresini aynı ip yolunda olup olmadığını veya aynısı yaparak denemelisiniz mesala win xp 10.0.2.86 gibi

farkı iplerde hocam, 192.168. li olan kablosuz bağlı tahta
masaüstü kablolu 10.160. ile başlıyor,
masaüstünü 192.168 li yaptım internete bağlanmadı

farkı iplerde hocam, 192.168. li olan kablosuz bağlı tahta
masaüstü kablolu 10.160. ile başlıyor,
masaüstünü 192.168 li yaptım internete bağlanmadı
hocam ikisi de aynı fatih ağa bağlı demiştiniz 192.168.x.x bunu nasıl alıyor

akıllı tahta ve xp bilgisayarın IP adresi ve alt ağ maskesi neler ?

hocam akilli tahta ile lab ip farkli.senin bilgisayardan tahtayi gorebilmen icin ayni aga bağlanman gerekli.eger sadece o siniftaki tahtaya baglanmak istiyorsan tahtanin int kablosunu cikart.wifi ile baglan.ayni sekilde bilgisayar da wifi ile bagla.o zaman gorecektir

Yani birbirini görmesi için aynı sınıf içinde hem tahta hemde masüstü pc kablosuz mu bağlayayaım.O zaman wifi adaptör lazım.Bu şekilde kullanan varsa wifi adapatörde alırım.Kesin bilgi lazım arkadaşlar

hocam akilli tahta ile lab ip farkli.senin bilgisayardan tahtayi gorebilmen icin ayni aga bağlanman gerekli.eger sadece o siniftaki tahtaya baglanmak istiyorsan tahtanin int kablosunu cikart.wifi ile baglan.ayni sekilde bilgisayar da wifi ile bagla.o zaman gorecektir
Bu şekilde sorun çözüldü, yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.

@k45abalı hocam sağolun ilginiz için

ET kablo ile bağlandığında farklı ağ grubunda, kablosuz (f@tih ağı) bağlandığında başka bir ağ grubunda oluyor. galiba AP ler farklı ağ grubu oluşturuyor. neden farklı ağ grubu oluşturulmuş? ET ler arası paylaşım yapmak istediğimde sıkıntı oluyor

Geri