Etkileşimli Tahta ve Powerpoint Sunusu Çalıştırma

Kodla Büyü
birkan' Alıntı:
Eğer çok istek varsa ofis konusunda, dizüstü bilgisayarı bağlasın öğretmenler sunusunu göstersinler.
akıllı tahtayla bugun tanıstım tam kurcalayamadım... öğretmen arkadaslardan biri laptopu bağlayabilir miyiz dedi.. kaçamak bi cevap verip gecistirdim. bu hafta onay cıkarsa kacıs yok.. mecbur cozum.

laptop bağlantısı nasıl oluyor tahtaya... sınıfa wi-fi sinyali ulaşmadıgından internet yok

-----------------------
gules84' Alıntı:
aynen ben de hocam. office 2010 yüklüydü. ben sadece admin şifresiyle etkinleştirdim. word excel bu şekilde çalışmakta.

etkinlestirme dediğiniz triali full yapma mı? arkadaslar simdi kısıtlama olmadan suresiz mi kullanıyorlar?
etkinlestirmeyi administrator oturumuyla ve sifresiyle mi yaptınız ?

cyln' Alıntı:
birkan' Alıntı:
Eğer çok istek varsa ofis konusunda, dizüstü bilgisayarı bağlasın öğretmenler sunusunu göstersinler.
akıllı tahtayla bugun tanıstım tam kurcalayamadım... öğretmen arkadaslardan biri laptopu bağlayabilir miyiz dedi.. kaçamak bi cevap verip gecistirdim. bu hafta onay cıkarsa kacıs yok.. mecbur cozum.

laptop bağlantısı nasıl oluyor tahtaya... sınıfa wi-fi sinyali ulaşmadıgından internet yok

-----------------------
gules84' Alıntı:
aynen ben de hocam. office 2010 yüklüydü. ben sadece admin şifresiyle etkinleştirdim. word excel bu şekilde çalışmakta.

etkinlestirme dediğiniz triali full yapma mı? arkadaslar simdi kısıtlama olmadan suresiz mi kullanıyorlar?

Laptop HDMI kablosu ile bağlanıyor. Tahta LCD TV + PC ikilisidir esasen. HDMI kablo ile sadece LCD TV kısmında laptop görüntüsü olur yani 2012 model projeksiyon gibi:) HDMI kablosu her tahtada var.

Office ise aktive edildiğinde yalnızca starter oluyor, kısıtlı sürüm.

cyln' Alıntı:
birkan' Alıntı:

-----------------------
gules84' Alıntı:

Notebook u ekrana bağlamak için hdmi kablo ve iki ucu erkek usb kablosu gerekiyor. usb kabloyu ekranın usb portuna bağlayın ekranın cd sinden dokunmatik sürücüsünü kurun. böylece masadaki notebook unuzu ekrandan dokunarak kullanabilirsiniz. tabii ekranın önünden kaynak seçici düğmesiyle hdmi moda geçmelisiniz.

Eğer notebookunuzda hdmi çıkışı yoksa, vga kablosu, iki ucu erkek USB kablosu ve seside aktarmak için iki ucu stereo walkman jack a ihtiyacınız olacak. yine dokunmatik driveri yüklenecek ekranda kaynak seçici olarak vga seçilecek. ses kablosunuda pc nin değil ekranın ses girişine(mavi giriş) bağlayın

MS Office yerine Libre office işe yarıyo ama şifreli belgeler de işlemedi olay. Şifreli bi powerpoint vardı libreoffice açmadı bunun için bi çare var mı arkadaşlar. Bilgisayarda salt okunur açılıyo bi şey değişmiyo öyle olunca.

selcuklu' Alıntı:
MS Office yerine Libre office işe yarıyo ama şifreli belgeler de işlemedi olay. Şifreli bi powerpoint vardı libreoffice açmadı bunun için bi çare var mı arkadaşlar. Bilgisayarda salt okunur açılıyo bi şey değişmiyo öyle olunca.

arkadaşlar soruldumu bilmiyorum ama

kendi okulumda tahtalarda office 2010 var ve power point gösterisi halindeyken parmağımı siyah alanda sağa sola çektirdiğimde slaytları önceki ve sonraki geliyor.

ama şuan kurs verdiğim okulda olmuyor hep sonraki slayt geliyor. ordada 2010 yüklü. bi ayarı olabilirmi acaba ben bulamadım ama.

tcoalngsau' Alıntı:
kocaman harflerle yazıcam çünkü deli ettiler beni bu kurstaki öğretmenler

ELİMDEN GELSE POWER POİNTİ İMHA EDERİM..6 gün akıllı tahta anlat son gün gelsinler power point sunusu ile anlatım yapsınlar akıllı tahta kullanıyorum diye..beyinleri almıyor 50 kere dedim power point farklı program starboard farklı..artık power point kullanmayı bırakın daha gelişmiş şeyleri starboard ile yapıcaksınız.ama kafa basmıyor adamlarda :sleep:
:alkis: :+1:

yazılanlara bakılınca hepimiz az çok korsan kullanıyoruz. tamam ama bu yaptığımız davranış biz yapıyoruz diye meşru görülebilir mi? Neresinden bakarsanız bakın yaptığımız şey aslında hırsızlık. öyle bir hale geldik ki yaptığımız şeyi meşru görmekle kalmıyor, bir de hakkımızı savunur gibi bu davranışımızı savunuyoruz ve pek de yüzümüz kızarmıyor. bütün programlara dirençli yaklaşıyor alışkanlıklarımızı değiştirmemeye çalışıyoruz. ama bir gün başka bir program karşımıza çıkınca bu sefer de ona direnç gösteriyoruz. ve bazı eski öğretmenlere kızıyoruz hiç bir şey bilmiyorlar diye. ve unutuyoruz işin başında aslında onlar da bilişim teknolojilerine direnç gösterip öğrenmeme yolunu seçtiler. gün geldi sistem onları dışladı. şimdi biz yeniliklere kendimizi kapatırsak gün gelir sistem bizi de dışlar.
eğer bu programları kullanmamız gerekiyorsa bunları kullanalım, ben bu işi yaparım ama kendi istediğim gibi yaparım anlayışını değiştirelim, kendimizi güncel ve sistem içinde tutalım gerisi gelir....

hocam hazır power point sunuları varken kimse oturup starboard hazırlamaz.

benim bu slayt geçişlerine cevap yokmu yaw.

Geri