Etkileşimli Tahta - İmaj Dosyasından Kurulum

Kodla Büyü

caylakcekirge

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
***ALINTI***
http://www.btadana.gov.tr/
Etkileşimli Tahtalarınızı bizden temin edebileceğiniz image dosyası ile hazırlayabilirsiniz.
Akıllı Tahtalarımızın donanım özellikleri birebir aynı olmadığından imaj dosyasından yükleme her tahtada olmayabiyor. Bu durumda tahtaların yapılandırmasını yönergeye uygun bir şekilde kendimiz yapacağız. Bizim için önemli olan tüm tahtaların yapılandırmasının bitmiş olması. Kendinizce pratik yöntemler geliştirebilirsiniz.

Video1: http://www.youtube.com/watch?v=-nrcfyRP ... e=youtu.be

Video2: http://www.youtube.com/watch?v=UIiV5k4X ... e=youtu.be

Bu işlem bir bakıma format atma işi değil mi? sizin imaj tüm tahtalarda olmuyorsa, bilgisayara format atıp imajını mı oluşturacaklar.

Hımm anladım. Yönergeye göre programlar tahtaya yüklenecek sonra imajı alınacak pratik olması açısından diğer tahtalara imajı yüklenecek.

gazilim' Alıntı:
Hocam bu imaj dosyasını nasıl edineceğiz ?
Hocam videoda da söz ettiği üzere Adana MEM deki arkadaşlar yanılmıyorsam kendileri yapmış ve Adana da bulunan arkadaşlarla paylaşabileceklerini söylüyorlar. Diğer illerde böyle bir çalışma yapılır mı belli değil?
Bu imaj Adana MEM tarafından paylaşılsa bile tahtalarda farklı modellerin olduğu da video da bahsediliyor.

arkadaşlar etkileşimli tahtaların imajların aldığınızı söylemişsniz. acaba boyut ne? c sürücüsünü mü aldınız sadece yoksa tamamını mı?

biliyorsunuz birde pardus var etkileşimli tahtalarda onlarda çok önemli onların silinmemesi için nasıl bir çözüm buluyoruz?

designbote' Alıntı:
arkadaşlar etkileşimli tahtaların imajların aldığınızı söylemişsniz. acaba boyut ne? c sürücüsünü mü aldınız sadece yoksa tamamını mı?

biliyorsunuz birde pardus var etkileşimli tahtalarda onlarda çok önemli onların silinmemesi için nasıl bir çözüm buluyoruz?

hocam boyut 30 gb kadar. ama acronicsden imaj aldım ben her makineyede sorunsuz imajımı atıyorum. ve aynı zamanda 12 gb kadar. elinize bi harici cd rom bir usb çoklayıcı bir usb klavye ve birde usb maus aldınız mı 14 dk içinde imajınız hazır. hayırlı kullanmalar dileğiyle

Hocam imajı acronis 2013 ile alsak videodaki gibi görüntü yükle deyip yükleyebilirmiyiz , yoksa acronis başlangıç için bir USB mi oluşturmak gerek ?

hocam acronis ile denedğimizde tahta mavi ekrana düştü. bu nedenle windows 7 imajını kullanmak durumunda kaldık. bazı tahtalarda donanım farkı olduğu için acronis sıkıntı çıkarabiliyor. window simajında ise donanım farkı algılarsa imaj atma işlemini hiç başlatmıyor. windows imajı daha güvenli yani.

Bizim uyguladığımız yöntem buydu. Ama şu sıkıntı ile karşılaştık, birden fazla tahta modeli olduğu için, elimizde birden fazla imaj bulunması gerekiyordu.

ben de winws ile imaj almaya çalışıyorum. flash ım 64 gb ntfs ile biçimlendirildi. ama "sürücü geçerli bir yedekleme konumu değil." hatası veriyır neden olabilir ?

Arkadaslar, okuldaki bir tahtadan windows 7 kullanarak imaj aldim, harici hard diske kaydettim. Sonra sorunlu tahtadaki Windows 7 nin denetim masasinda bulunan Kurtarma ozelligini calistirdim. Bilgisayar yeniden basladi, imaj dosyasini gosterdim.. Ancak daha sonra sistem cd si olusturmaniz gerekli dedi. Cd surucu olmadigi icin iptal deyince de kurtarma islemi sonlandirildi.
Acaba hard diske imaji kaydetmeden once hard diski formatlamak mi gerekiyordu?

Simdiden Tesekkurler

Geri