Etkileşimli Tahta İmaj Dosyası/USB Bellekten Yükleme İşlemi

Kodla Büyü
emretelli' Alıntı:
abkaplan' Alıntı:
nahre' Alıntı:
Arkadaşlar emeğinize sağlık ama ben akıllı tahtanın birine gerekli olan programları yükledikten sonra acronis ile tahtanın imajını aldım.Aldığım imajı haricinin içersine attım.Daha sonra 4 gb flash diski boot yaptıktan sonra tahta açılırken usb den açıyorum acronisle imajı yüklüyorum.15 dakikamı alıyor.

hocam hangi acronis surumunu kullandiniz ve image alip geri yuklemeyi nasil yaptiniz. siz de bu konuda bir baslik acip detayli bir anlatim yapsaniz. Ben acronis 11 ile yaptim media ve benzer bir suru hata verdi olmadi. Bize gerekli olacak olan da acronisle yedek geri yukleme olayi. Cunku hem bu baslik altinda anlatilan hem de windowsun kendi geri yuklemesiyle ayarlar ve gerekli programlari her bilgisayar icin ayri ayri yapmamiz gerekir. Bu baslik altinda anlatilan olaganustu durumlarda ihtiyac duyulan durumlarda sifirdan yukleme yapmak icin. ornegin benim bir tahtadaki geri yukleme dosyalari da silinmis mecburan bu yontemle yapacagim.

hocam ben tahtanın birini sıfırlayıp acronis 11 ile yedek aldım diğer bi tahtaya kurdum yeniden başlarken win7 tamamen kayboldu ve çökme hatası ile karşılaşıyorum halbuki aynı faz da tahtalar. acaba image almada mı sıkıntı yaşadım detaylı anlatabilir misiniz rica etsem

Hocam aynı dertten ben de muzdaribim. şimdiye kadar imaj yüklemeye çalıştığım iki tahta tamamen çöktü C yi görmüyor başlarken teknik servisini aradım modülü değiştireceğiz diyor. Bi çözümü yok mu acaba biz yapamaz mıyız. bu arada acronis ile diski biçimlendirdim böldüm win sistemiyle de yaptım ama olmuyor olmuyor imaj yüklenmiyor.

hocam tahtaya harici dvd rom ve klavye ile normal format atsan sonra da üstüne imajı yüklesen olmaz mı? neticede pc den farksız.

Bu imajı indirmeyle uğraşmamak için Usb'ye Acronis yükledim :idea: . Sağlam çalışan bir tahtaya taktım. Başlangıçta Usb'den Acronis i açtı ama sürekli hata verdi. Bunu deneyecem artık. Teşekkür ederim hocam

a.gokhan' Alıntı:
Bu imajı indirmeyle uğraşmamak için Usb'ye Acronis yükledim :idea: . Sağlam çalışan bir tahtaya taktım. Başlangıçta Usb'den Acronis i açtı ama sürekli hata verdi. Bunu deneyecem artık. Teşekkür ederim hocam
hocam vestelin orjinal imajını edinin mutlaka elinizde bulunsun. bt öğretmeni,vestel servisi veya il formatöründen mutlaka bulursunuz.
sonra istediğiniz programları okulunuzun isteklerine göre kurun.istediğiniz ayarları yapın.
hazırladığınız tahtanın clonezilla, ghost, acronis gibi imaj alma programları ile imajınızı alın ve diğer tahtalara kurun.
bu sitede imaj paylaşan arkadaşlar gerçekten büyük emek ve zaman sarf ediyorlar; fakat bir bt öğretmeni bu işlemleri en iyi ihtimalle yapar/yapmalı diye düşünüyorum :wink:

unikartal47' Alıntı:
emretelli' Alıntı:
abkaplan' Alıntı:
nahre' Alıntı:
Arkadaşlar emeğinize sağlık ama ben akıllı tahtanın birine gerekli olan programları yükledikten sonra acronis ile tahtanın imajını aldım.Aldığım imajı haricinin içersine attım.Daha sonra 4 gb flash diski boot yaptıktan sonra tahta açılırken usb den açıyorum acronisle imajı yüklüyorum.15 dakikamı alıyor.

hocam hangi acronis surumunu kullandiniz ve image alip geri yuklemeyi nasil yaptiniz. siz de bu konuda bir baslik acip detayli bir anlatim yapsaniz. Ben acronis 11 ile yaptim media ve benzer bir suru hata verdi olmadi. Bize gerekli olacak olan da acronisle yedek geri yukleme olayi. Cunku hem bu baslik altinda anlatilan hem de windowsun kendi geri yuklemesiyle ayarlar ve gerekli programlari her bilgisayar icin ayri ayri yapmamiz gerekir. Bu baslik altinda anlatilan olaganustu durumlarda ihtiyac duyulan durumlarda sifirdan yukleme yapmak icin. ornegin benim bir tahtadaki geri yukleme dosyalari da silinmis mecburan bu yontemle yapacagim.

hocam ben tahtanın birini sıfırlayıp acronis 11 ile yedek aldım diğer bi tahtaya kurdum yeniden başlarken win7 tamamen kayboldu ve çökme hatası ile karşılaşıyorum halbuki aynı faz da tahtalar. acaba image almada mı sıkıntı yaşadım detaylı anlatabilir misiniz rica etsem

Hocam aynı dertten ben de muzdaribim. şimdiye kadar imaj yüklemeye çalıştığım iki tahta tamamen çöktü C yi görmüyor başlarken teknik servisini aradım modülü değiştireceğiz diyor. Bi çözümü yok mu acaba biz yapamaz mıyız. bu arada acronis ile diski biçimlendirdim böldüm win sistemiyle de yaptım ama olmuyor olmuyor imaj yüklenmiyor.
Hocam sorun yedek aldığım akıllı tahtadan kaynaklanıyormuş. başka bir tahtayı sıfırladım programları yükleyip ondan yedek aldım. gayet başarılı bi şekilde aldı ve kurdu

enginozdil' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
Olay budur müdürüm :lol:

Fatih hocamla ssd ile denemiştik ssd'de çalıştıramadık, normal disk ve flash usbde çalışıyor.
sırf bu iş için 32 gb flash aldım :)
iki tahtaya da bu şekilde yeniden sistem kurdum, sıkıntı yok gayet güzel çalışıyor.
Sayın hocam Harddiskteki bilgiler tamamen silinecektir diyor kurarken. acaba d dekiler de mi gider yoksa sadece windows ve pardusu silip mi tekrar kurar. emin olamadağımdan denemedim bile.

hocalarım ben indirdim kurdum problem yok gayette güzel çalışıyor ancak bu netsupport protect şifresini bilmiyorum internetten bikaç şifre buldum denedim ancak olmadı bilen biri varsa pmden yada yasargenc87@hotmail.com msj atarmısınız.

emretelli' Alıntı:
enginozdil' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
Olay budur müdürüm :lol:

Fatih hocamla ssd ile denemiştik ssd'de çalıştıramadık, normal disk ve flash usbde çalışıyor.
sırf bu iş için 32 gb flash aldım :)
iki tahtaya da bu şekilde yeniden sistem kurdum, sıkıntı yok gayet güzel çalışıyor.
Sayın hocam Harddiskteki bilgiler tamamen silinecektir diyor kurarken. acaba d dekiler de mi gider yoksa sadece windows ve pardusu silip mi tekrar kurar. emin olamadağımdan denemedim bile.
Full disk imajı hocam d dahil herşey silinir. bunu indirdiniz ise boş bir tahtaya kurun daha sonra acronis ile sadece c nin imajını alın diğer Tahtalara kendi imajinizi kurun

imaj alma/yükleme için clonezilla yı öneririm. bakıyorum da acronis le çoğu kişi sorun yaşıyor. hem clonezilla da 64 gb+ lık bir flash ile vestel imajı gibi uğraşmadan imaj yüklemek mümkün.

Hocam evde indirmeye çalıştım, 3günde %17 oldu sadece. Yıldım, il koordinatörünü arayıp İle gittim ondan aldım. Şimdi rardan çıkarmaya çalışıyorum, dosya bozuk deyip çıkarmıyo. Kendimi hangi camdan atsam?

Merhabalar;
okulda iki çeşit akıllı tahta var.
vestel imaj dosyasından 1 grub tahtayı kurdum. Ama diğer grub tahtalarda dokunmatik ekran çalışmadı.
çalışmayan tahtaların köşelerinde ikişer adet kırmızı yanan ışık var.
bunların imaj dosyaları farklı mı acaba.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bizim tahtalara atak programı yüklenmiş sonra hepsine kısayol virüsü bulaşmış hiçbiri açılmıyor. Flashı taktığımız anda bulaşıyor ve tahtaları açamıyoruz. Şimdi burada yazıldığı gibi flashı hazırladım. Tahtayı f7 ile açıyorum ancak resimde gösterdiğniz 3. seçenek yok. Biostan usb yi en başa alıp harddiski pasif yapıyorum yinede olmuyor. Bir çözüm bulamadım. Açılışta flashı neden görmüyor anlamıyorum. Bu hafta halletmem lazım. Acil çözüm lazım. Var mı bilen arkadaşlar lütfen yazsın..

Merhaba müdürümüz yeni gelen tahtaları imaj al diyor. Bu kadar boyutta tahtaların imajını nasıl alacağız. Sonra usbden çelışabilir mi?

havin.de' Alıntı:
Arkadaşlar bizim tahtalara atak programı yüklenmiş sonra hepsine kısayol virüsü bulaşmış hiçbiri açılmıyor. Flashı taktığımız anda bulaşıyor ve tahtaları açamıyoruz. Şimdi burada yazıldığı gibi flashı hazırladım. Tahtayı f7 ile açıyorum ancak resimde gösterdiğniz 3. seçenek yok. Biostan usb yi en başa alıp harddiski pasif yapıyorum yinede olmuyor. Bir çözüm bulamadım. Açılışta flashı neden görmüyor anlamıyorum. Bu hafta halletmem lazım. Acil çözüm lazım. Var mı bilen arkadaşlar lütfen yazsın..
açılışta flashın ismi bile görünmüyorsa o usb girişinde de bir sorun var demektir. baska bilgisayarda deneyin. usb belleğin adı görünüyor ama tıklayınca açılış yapmıyorsa usb belleğiniz doğru ayarlanmamış demektir.

arkadaşlar faz 2 etkileşimli tahta için acronisle imaj almaya çalıştım ama bir kaç sorum var ...
imaj alırken imaj alınacak sürücüler karşıma geldi.1. si 300 mb lık bir kısım 2. si 200 mb lık bir kısım 3. sü c sürücüsü 4. d sürücüsü 5. ise yedekle ilgili bir kısım dı(sürücülerin adlarını hatırlayamadım 1 si tools la ilgili birseydi). Hangilerinin yedeğini almam gerekiyor bir de imajı sonradan yukleme işini yaptığımızda pardus siliniyor mu???

kakamir' Alıntı:
arkadaşlar faz 2 etkileşimli tahta için acronisle imaj almaya çalıştım ama bir kaç sorum var ...
imaj alırken imaj alınacak sürücüler karşıma geldi.1. si 300 mb lık bir kısım 2. si 200 mb lık bir kısım 3. sü c sürücüsü 4. d sürücüsü 5. ise yedekle ilgili bir kısım dı(sürücülerin adlarını hatırlayamadım 1 si tools la ilgili birseydi). Hangilerinin yedeğini almam gerekiyor bir de imajı sonradan yukleme işini yaptığımızda pardus siliniyor mu???
hocam acronisle ya full disk imajı alın yada sadece WIN7 etiketli bölümü 147gb olan onu yedekleyin yeter.

yeni kurulan akıllı tahtanın acronis2014 ile imajını alıp başka bir tahtaya yükledim ama hata veriyor, sistem açılmıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_6093.JPG
    IMG_6093.JPG
    189.7 KB · Görüntüleme: 2,146
sınırlı kullanıcıdan admin kullanıcısına nasıl geçiyoruz ve de net support şifresi nedir? acil lütfen.

arkadaşlar bende vestelin kendi imajı clonezilla ile hazırlanmış 32 gb lık bellek var ve bu zamana kadar hatta 1 hafta öncesine kadar tahtalara bununla yükleme yapıyordum. Şimdi boot error diyor ve açılışa geliyor direk acaba bellek mi bozuldu yoksa nedir niye olurki? bu arada belleği yeniden hazırladım imaj olarak yine hata verdi.

Geri