Etkileşimli tahta image sorunu

Kodla Büyü
bende aynı durumdayım.tahtanın bi tanesi çöktü ama yükleyemiyorum.bu image hata veriyor 2 defa indirdim hep aynı sorun.

Temik kullanılmayan tahtaya Acronis kurdum;

1 - Acronis ile yedek aldım
2 - Acronis ile usb açılıs belleği oluşturdum
3 - 2. adımda oluşturduğum bellek ile boot ettim
4 - 1. adımda aldığım yedeği acronis ile yükledim...

asp-php' Alıntı:
Temik kullanılmayan tahtaya Acronis kurdum;

1 - Acronis ile yedek aldım
2 - Acronis ile usb açılıs belleği oluşturdum
3 - 2. adımda oluşturduğum bellek ile boot ettim
4 - 1. adımda aldığım yedeği acronis ile yükledim...

hocam acronis ile win7 bölümünü mü aldınız yoksa c,d,e,f tümünü mü yedek aldınız.

Sadece win7 olan bölümü aldım..

Ayrıca tahtanın tüm güncellemeler + eksik programlar + güvenlik yazılımları ile birlikte ; 16 gb lık dosya oluşturdu

asp-php' Alıntı:
Sadece win7 olan bölümü aldım..

Ayrıca tahtanın tüm güncellemeler + eksik programlar + güvenlik yazılımları ile birlikte ; 16 gb lık dosya oluşturdu
Hocam daha önce win7 bölümünü yedeğini almıştım
fakat başka tahtada açmaya çalışınca hata verdi.

10 taneye yakın tahtada denedim; hatasız işlem yaptı.

Tahtaların hepsinde admin + vestel kullanucusu mevcut

Acronis ile yedek alırken 100 MB'lik alanı da almayı ve yükleme yaparken de bu alanı da tekrar yüklemeyi unutmayın. Aksi halde boot hatası alabilirsiniz. Çünkü Windows 7'lerde sistem açılış dosyaları bu 100 MB'lik alanda bulunmaktadır.

yakuphan' Alıntı:
Acronis ile yedek alırken 100 MB'lik alanı da almayı ve yükleme yaparken de bu alanı da tekrar yüklemeyi unutmayın. Aksi halde boot hatası alabilirsiniz. Çünkü Windows 7'lerde sistem açılış dosyaları bu 100 MB'lik alanda bulunmaktadır.
Hocam işin püf noktası burası sanırım, image lardan alınan sorunlar bahsettiğiniz alanla ilgili..

Bu işlemi windows 7 nin kendi yedeklemesi ile oluşturduğu sistem görüntüsü üzerinden yapabiliyor muyuz ?
Görevlendirildiğim okulda şimdilik göçen tahta yok her ihtimale karşı BT sınıfındakinin D sürücüsüne kendi yedeğini kaydettim. 30 dakika kadar sürdü ve 33 GB tuttu.
Bu yedeği harici harddiske kaydedip çöken başka bir tahtayı USB belllekten kurulan windows 7 ile başlatınca geri yüklenebilir mi?

yakuphan' Alıntı:

100 mb olan alanı seçmeden yedekleme ve geri yükleme yaptım...

meb engeline takılıyorum, acronis indiremiyorum :( elinde acronis programı olan var mı acaba

Ben de boot hatası almıştım. Flash belleğe yükleme işlemini tekrarlayınca düzeldi. Tavsiyem işleminizi tekrarlayın. Kendi bilgisayarınızda da deneyebilirsiniz olup olmadığını. Açılışta görüyorsa düzelmiştir.

Vestel'in imajı clonezilla üzerinden atıyor USB bellek takılı iken pc kapatılmadan Reset yöntemi ile yeniden başlatılırsa boot hatası vermesi mümkündür.

Geri