Etkileşimli Tahta Dokunmatik Özelliğini Laptopa Aktarma

Kodla Büyü

berkayakcay

Site Gezgini
Arkadaşla, bir kaç hocamız ET yi ekran olarak kullanırken dokunmatik özelliğininde çalışmasını istiyor.

Vestelin kullanım klavuzundan öğrendiğim kadarıyla laptop ve ET yi hdmi ve usb portlarından birbirine bağlıyoruz. Eğer sistem otomatik olarak dokunmatiği çalıştırmazsa ET deki touch driverini laptopa kuruyoruz ve çalıştırıyoruz.
Saatlerdir uğraşıyorum ama dokunmatik çalışmıyor. Daha önce bununla uğraşıp muzaffer olmuş arkadaşlar bi bilgi verirse sevinirim, nerde hata yapıyorum.

BBnet te ve google de aradım ama sorunuma tam bir çözüm bulamadım.

Not laptop işletim sistemi win7.

laptop a tahta ile birlikte gelen cd deki yazılım kurulduktan sonra hdmi ve usb ile bağlayınca çalışması lazım uzun zaman oldu yapalı ama o şekilde çalışmıştı.

tubito hocam, ET ler kuruldugunda yoktum. Muhtemelen idareninde bole bi cd den haberi yoktur. Bu cd yi nasil edinebilirim. Bir de ET nin d surucusu driver klasoru altindaki touch driverini kuracaksiniz diye okumustum. cd deki prigram bundan farkli mi.

Not ET ler faz2

Hocam ops değilde alt tarafta usb portu var. Vga hdmi girişlerinin olduğu yerde. Faz2 tahtalarda yazıcı kablosu ile bağlıyorsunuz. Faz 1 lerde bir ucu dişi diğer ucu erkek usb kablosu kullanılıyor. Siz muhtemelen burda hata yapıyorsunuzdur. Driver D' de olması lazım. Bilgisayarınızdaki işletim sistemine göre driver bulmanız gerekebilir

saricicek' Alıntı:
Hocam ops değilde alt tarafta usb portu var. Vga hdmi girişlerinin olduğu yerde. Faz2 tahtalarda yazıcı kablosu ile bağlıyorsunuz. Faz 1 lerde bir ucu dişi diğer ucu erkek usb kablosu kullanılıyor. Siz muhtemelen burda hata yapıyorsunuzdur. Driver D' de olması lazım. Bilgisayarınızdaki işletim sistemine göre driver bulmanız gerekebilir
Hocamın da dediği gibi USB girişinde ata yapıyormuşum, sorunu çözdüm. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim sayın hocalarım.

Geri