Etkileşimli Tahta Açılmıyor

Kodla Büyü

noIdea

Aktif Üye
Değerli arkadaşlar etkileşimli tahtada ekrana görüntü gelmiyor. Elektrik sorunu yok sadece görüntü ekrana yansımıyor. Güçlükle ekran bir ara geldi format attım. O sırada ekranda görüntü kesintisiz şekilde vardı. Format bitince aşağıdaki görüntü geldi. Sonraki açılışta ekran tamamen gitti yeniden aynı sorun kaldığı yerden devam ediyor.

statik elektrikten kaynaklı olma ihtimaline karşı fişi metal yüzeye değdirdim. Açma kapama düğmesine bastım ama ekrana görüntü gelmiyor.

Ekli dosyalar

• E1B8892A-71E8-44C1-B652-167E7C7F5E58.jpeg
    E1B8892A-71E8-44C1-B652-167E7C7F5E58.jpeg
    274.5 KB · Görüntüleme: 132
Cihazı ilk açtığınızda ekrana kupa işareti gelmiyorsa Besleme ünitesi yada LEd sürücü kartı arızalıdır.

Arkadaşlar bizim tahtalardan birinde de ekrana görüntü hiç gelmiyor. OPS yi değiştirdim çalışmayan tahtaya görüntü gelmeye başladı. mevcut OPS arızasını değiştirmenin bir yolu var mı ?

"Biraz komik gelecek ama bulduğum çözüm. 1+2...
Yani tahtaya ilk elektrik verildiğinde bir defa açma tuşuna basıyoruz. Bir iki saniye bekleyip tekrardan iki defa art arda basarsanız tahtanız açılacaktır. :)
Bu şekilde açamadığım bir tahta yok."

Arkadaşlar diğer bir konuda yazılan üsteki yorumu denedim ve tahta açıldı bilginiz olsun.Sene başında böyle bir sorun yaşadık diye 500 lira sözde(!) tamir parası aldı bilgisayarcının biri bizden.

Son düzenleme:
Bizim okulda da benzer bir durumla karşılaştık. Tahta açılmıyordu. Servis gelip tahtanın elektrik ve internet bağlantılarını kesip yan tarafındaki 2 vidayı gevşetti. Anakartı sağa doğru çekip yuvasından çıkardı 3-4 saniye sonra tekrar taktı ve sorun çözüldü. Sonra benzer sorunu gösteren başka bir tahtada denedim ve onunda problemi giderildi.

Geri