etkileşimli tahta açılışta direk biosa giriyor ve açılmıyor

Kodla Büyü

SiyahAdam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
şimdi sınıftan çıktım..etkileşimli tahtada açılışta biosa giriyor ayarlarını sıfırlamama rağmen yeniden başlattığımda tekrar biosda kalıyor ve açılmıyor..bunun çözümü varmı yoksa donanımsal bir hatamı

hocam iki sebebi olabilir...birincisi işgüzarın biri tahtanın biosuna girip işlemci ayarlarıyla oynamıştır...işlemci çalıştıramayacağı frekansta ayarlandığı için sistem biosa girerek bu hatanın düzeltilmesini ister....ikincisi ise tahtanın anakartındaki bios pili temas etmiyor böylelikle de pili görmüyor olabilir...pili görmediği için biosa girer...başka sebebi yoktur direk biosun açılmasının...çözebilirsen paylaş mutlaka...mutlaka karşılaşan olur.

"tahtanın bios pilini çıkar tekrar tak" :mrgreen:
diyen çıkacakmı bakalım :p

elrond' Alıntı:
hocam iki sebebi olabilir...birincisi işgüzarın biri tahtanın biosuna girip işlemci ayarlarıyla oynamıştır...işlemci çalıştıramayacağı frekansta ayarlandığı için sistem biosa girerek bu hatanın düzeltilmesini ister....ikincisi ise tahtanın anakartındaki bios pili temas etmiyor böylelikle de pili görmüyor olabilir...pili görmediği için biosa girer...başka sebebi yoktur direk biosun açılmasının...çözebilirsen paylaş mutlaka...mutlaka karşılaşan olur.

ayarların içinde frekans ayarlarını göremedim zaten tüm özellikleri varsayılan olarak ayarladım..başka bir sebebi olmalı ama bulamadım

Geri