Ethernet kartı görünmüyor neden?

Kodla Büyü

bılısımemrah

Aktif Üye
Arkadaşlar müdürün bilgisayarı normal çalışıyordu.Fakat bu sabah açtığımızda bilgisayar internete girmedi.Ağ yöneticisinden baktım bilgisayara takılı bir ethernet görünmüyor.Bilgisayara format attım yine düzelmedi.Normalde format atınca yüklenmemiş donanımlar sarı ünlemle belirtilir.Bilgisayarda oda yok.(Ethernek kartı dahili(anakartla bütünleşmiş)).Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Hocam ethernek kütlemiş yeni bir ethernet alacaktın neden format attığını anlayamadım 10 tl harici ethernet alacan sorun çözülecek.

xyuxexesx' Alıntı:
Hocam ethernek kütlemiş yeni bir ethernet alacaktın neden format attığını anlayamadım 10 tl harici ethernet alacan sorun çözülecek.

Sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğunu anlamak için.

Onbord olan ethernetler belli zaman sonra bozuluyor nedendir bilinmez ama okuldaki pc lerin yarısından fazlasında ethernet sorunu olduğundan harici ethernet aldık bence sizde bir tane alın kurtulun

Merhaba;

Dahili çevresel cihazlar Bios üzerinden yönetilirler. Hali ile Aktif / deaktif özelliği vardır. Bios a girin ve ethernet cihazının aktif olup olmadığına bakın. İyi çalışmalar.

Geri