ethernet kartı driver bulucu

Kodla Büyü

delphe01

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bir okulda pc çok eski ve win7 yükledim.tabiki ethernet kartının driver bulamadım.
cpu-z yardımyla anakart modelini buldum
vt8237 anakartmodeli ve win7 32 bit bulan olursa veya farklı bir yöntemle bulmamı sağlayabilirseniz sevinirim.
driver pack solution 2012 bulamadı.

Hocam devid.info internet sitesinden aygıtınızın aygıt yöneticisi özellikler kısmındaki kopya kimliğini girerek arattınız mı?

yok sayın hocam bu siteyi ilk kez görüyorum.aygıt yöneticisi özellikler kısmı nerde oluyor.ayrıca site ingilizce kısaca nereye neyi gireceğimi söylermisiniz

anakartın üzerini aç hocam, onboard ise çiplerin üzerinde yazar... pci ise yine ethernet kartının üstündeki çipte yazar, driverguide kullanabillirsin

Ekli dosyalar

• via_rhine_windows7 32bit.rar
    733.1 KB · Görüntüleme: 1,249
delphe01' Alıntı:
yok sayın hocam bu siteyi ilk kez görüyorum.aygıt yöneticisi özellikler kısmı nerde oluyor.ayrıca site ingilizce kısaca nereye neyi gireceğimi söylermisiniz
Hocam bahsettiğim site format attıktan sonra bir bilgisayarcının can damarıdır. Aygıt yöneticisinde ethernete sağ tıklayıp özellikler kısmına gelirsen, ayrıntılar kısmında "Aygıt Örneği Yolu" yazar, onu CTRL+C yapıp devid.info sitesindeki arama kısmına CTRL+V yap ve çıkan sonuçlarda kaydet simgesine tıklayıp original file yazan yerden indir.

olmadı hocam bu. cpu-z programında mainboard bölümünde p4m800pro_8237 de yazıyor

ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. bilgisayar modeli aidata ve driveri devid.info bulmuyor.cpu-z kısmından modeli nasıl öğrenebilirim.yardımcı olursanız sevinirim.

mainboard kısmında sadece bir model ismi var. ethernet kartının driverinı de bu model üzerinden mi bulmam gerekir?

p4m800pro-8237 windows 7 ethernet driver bulabilen arkadaştan allah razı olsun.bulamıyorum

@ delphe01
1. Üstte verdiğim driverin olup olmadığıyla ilgili geri bildirimde bulunmadınız. Arşivi açıp x86 paketini yükleyeceksiniz. http://download.viatech.com/DownloadDri ... er_id=3072
2. Anakartınızın markası nedir açın kasayı bakın. Bulamıyorsanız resmini çekin ekleyin.
3. http://devid.info/tr den bulunabilir. İlgili aygıtın donanım kimliğini buraya yazsanız yine yardımcı olabileceğiz. Onu nasıl bulacağınıza gelince bilgisayarınızda aygıt yöneticisinde ilgili aygıta sağ tıklayıp özellikler dediğinizda açılan pencerede ayrıntılar sekmesinde açılır listeden donanım kimlikleri diyeceksiniz o kimliği kopyala (Ctrl + c) yapıştır (Ctrl + v) ile buraya ekleyeceksiniz.
driver-bios-firmware-update-f106/driver-aramaya-son-artik-bulamadiginiz-driver-kalmayacak-t70440.html
4. http://drp.su/download.htm web sitesinden DriverPack Solution 13 build for DVD paketini indirin bir daha driver problemi yaşamayın.

The imam

dediğiniz yerden olmadı hocam.devid tam deneyemedim.driver pcak solution 2012 bulamadıysa 2013 hiç bulamaz diye düşünüyorum çünkü pc ler çok eski win7 ile uyumlu ethernet 2012 de yok.cpu-z programıyla sistemin mainboard da vt 8237 yazıyor başka bir bölümde de p4m800pro-8237 bu yazıyor yarın bakayım olmadı cpu-z programınında içinde bulunduğu ekran resmini çekeyim.ilginize çok çok teşekkürler

CPU-Z programı ile modelinden devid.info adresinden driveri bulup yaptım. Oldu yani. yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim... :+1:

bote2009' Alıntı:
ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. bilgisayar modeli aidata ve driveri devid.info bulmuyor.cpu-z kısmından modeli nasıl öğrenebilirim.yardımcı olursanız sevinirim.

Bizdeki BT sınıfında da Aidata bilgisayarlar var. XP den Win 7 32 bit'e geçiş yaptım. İnternet bağlantısı olmuyor. Devid.info'dan sürücüsünü indirip kurdum yine olmadı. "Yerel Ağ Bağlantısı" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil uyarısı veriyor. Sabit ve otmatik IP denedim olmadı. Siz halledebildiniz mi öğretmenim? Ethernet kartı win7 32 bit sürücüsünü bulduysanız buraya yükler misiniz? Veya bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı?

Geri