Etap Pardus hakkında birkaç soru

Kodla Büyü

sumunu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar daha önce pardus kullanmadım.Biraz inceledim ve bana tahtalarda ETAP kullanmak mantıklı gelmeye başladı. Ancak birkaç sorum var yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...
1.Çalıştığım okul FAZ2. Btr olduğum okul FAZ1 ve bazılarına SSD yeni takıldı. Ancak takılmayan tahtalarda var ve sanırım takılmayacak. Yani bende 3 farklı tür tahta var. Etap sitesine girdiğimde 5.2 sürümünü indir diyor. Bu bütün tahtalara uyuyor mu? Ya da farklı tahtalar için versiyonları nereden bulabilirim?
2. Biz ATAK kullanıyoruz. ETAP da öğrencileri engellemek için bu iş nasıl yapılıyor?
3. Kullanan arkadaşlar yorumlarını belirtirse sevinirim. Öğretmenlerle karşı karşıya gelmeyelim :)

https://drive.google.com/open?id=1Y9bmCbut0OBsMCbg_9UKepalLJd9l5qr
Bu sürüm Tübitak Ekim 2019 imajıdır.
Gönül rahatlığıyla kurulum yapabilirsiniz. Faz-1 Faz-2 ayrımı yoktur.
Öğretmenler ETA-USB yazılımı ile flash bellekleri ile tahtalarda oturum açabilirler. Biz 1.5 senedir ETAP kullanıyoruz okulda. Gayet de memnunuz. Ufak tefek sorunlar olabiliyor. Yavaş yavaş öğreniyoruz. Umuyorum ilerde daha iyi olacaktır sistem...

http://www.etap.org.tr/index.php/imajlar/
Yukarıdaki bağlantıda bahsettiğiniz tahtalar için imajlar hazır ..
Ataktan daha gelişmiş ama atak benzeri bir sistem kurulu geliyor üzerinde..
İlk kullanımda birkaç ay alışmakta zorlanabilirsiniz ancak sonrasında alışılıyor..

Bütün okula Kurmadan önce kendiniz bir tahtaya kurup sistemi tanıyın daha sonra bütün okula kurun.

"Programımız şuan için Debian tabanlı sistemlerde çalışmaktadır." konusunu da bir açıklarsanız sevinirim

.deb uzantılı uygulamaları yükleyebilirsiniz. Güncel Pardus debian tabanlı linux çekirdeği kullanmakta.

Bence durum okuldaki öğretmenlerin genel tutumuyla da ilgili
her şeyden şikayet eden, her şeyi hazır bekleyen, yeniliğe uyum sağlamakta zorlanan öğretmenlerse bu sizi zorlar
Bunun dışında etap gayet iş gören, ihtiyaç karşılayan bir imaj olmuş
Ben FAZ2 ' de kurdum, memnunum

Bence durum okuldaki öğretmenlerin genel tutumuyla da ilgili
her şeyden şikayet eden, her şeyi hazır bekleyen, yeniliğe uyum sağlamakta zorlanan öğretmenlerse bu sizi zorlar
Bunun dışında etap gayet iş gören, ihtiyaç karşılayan bir imaj olmuş
Ben FAZ2 ' de kurdum, memnunum
Biz de okulda pardus kullanıyoruz. Hocam her şeyi özetlemiş aslında.

ETAP kullanacaksanız ATAK tarzı programlara gerek yok hocam.ETAP ı kurun serbest bırakın.yükleyebiliyolarsa program yüklesinler parduse katkı versinler :)

Gaziantep milli eğitim de tüm tahtalara pardus yükleme kararı aldı. Daha önce deneme için yüklemiştim okuluma ancak öğretmenlerin kullandıkları z-kitaplarda sorun çıkmıştı. Bu konuda yapılacak bir yöntem var mı? Wine tüm z-kitapları açabiliyormu.

ben de ilk defa pardus kullanıyorum. dynedi açmaya çalıştığımda quick time yükleyin diyor yüklerken de zaten yüklü diyor. siz dyned kullanıyor musunuz

Geri