Etab 5 güncelleme

Kodla Büyü
Tus' Alıntı:
Hocalarım teşekkür ederim cevaplar için.
Yaklaşık 40dk şarjda kalmıştı ama sanırım şarj aleti problemliymiş. Farklı bir şarj aletiyle 10 dakika durduktan sonra dediğiniz sinyaller geldi. Attım romunu, aktivasyon ekranındayım şuan. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Düzeltme: Aktivasyon ekranında Kayıt Hatası Eba.017, Tc Kimlik ve/ya Seri nu, uyarısını alıyorum. Aktivasyon gerçekleştiremedim malesef :(

seri numarası silinmiş mi ? 0123456 diye gidiyorsa silinmiştir. http://forum.turkdevs.com/konu-rehber-e ... tml?page=1

ademola' Alıntı:
Tus' Alıntı:
Yaklaşık 40dk şarjda kalmıştı ama sanırım şarj aleti problemliymiş. Farklı bir şarj aletiyle 10 dakika durduktan sonra dediğiniz sinyaller geldi. Attım romunu, aktivasyon ekranındayım şuan. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Düzeltme: Aktivasyon ekranında Kayıt Hatası Eba.017, Tc Kimlik ve/ya Seri nu, uyarısını alıyorum. Aktivasyon gerçekleştiremedim malesef :(

seri numarası silinmiş mi ? 0123456 diye gidiyorsa silinmiştir. http://forum.turkdevs.com/konu-rehber-e ... tml?page=1

Hocam seri numarası silinmiş aynen. Videonuzu izliyordum bende fakat tablet şaşırtıcı şekilde aktif oldu. Sadece sahibi ekranı falan açılmıyor :) Sahibi yok ama aktif çalışıyor şuan elimde.
Snwriter ile Barcode, Bt, Wifi Addr bilgilerini nasıl bulurum diye düşünüyordum.
Bıraksam mı yani böyle :)

Tus' Alıntı:
ademola' Alıntı:
Tus' Alıntı:

Hocam seri numarası silinmiş aynen. Videonuzu izliyordum bende fakat tablet şaşırtıcı şekilde aktif oldu. Sadece sahibi ekranı falan açılmıyor :) Sahibi yok ama aktif çalışıyor şuan elimde.
Snwriter ile Barcode, Bt, Wifi Addr bilgilerini nasıl bulurum diye düşünüyordum.
Bıraksam mı yani böyle

tablet anonim şekilde aktif olabiliyor demekki :D hocam blutoot u açın wifi zaten açıktır, ayarlar durum kısmından bakın bakalım mac adresi vs yazıyor mu ? seri no tabletin arkasında var da MAC adresleri sıkıntı; sadece 1 kişi var bu seri no dan orjinal mac i hesaplayabilen. çocukta çince bir program varmış o hesaplıyormuş ama paylaşmıyor programı :) aldığı kişiye söz vermiş. seri no söyleyin mac adresinizi vereyim diyor

ademola' Alıntı:
Tus' Alıntı:
ademola' Alıntı:
Tus' Alıntı:

Bıraksam mı yani böyle

tablet anonim şekilde aktif olabiliyor demekki :D hocam blutoot u açın wifi zaten açıktır, ayarlar durum kısmından bakın bakalım mac adresi vs yazıyor mu ? seri no tabletin arkasında var da MAC adresleri sıkıntı; sadece 1 kişi var bu seri no dan orjinal mac i hesaplayabilen. çocukta çince bir program varmış o hesaplıyormuş ama paylaşmıyor programı :) aldığı kişiye söz vermiş. seri no söyleyin mac adresinizi vereyim diyor

Hocam barcode dediğimiz kısım seri numarası ile mi doldurulucak?
Mac adresim yazıyor, Bluetooth açamadım malesef BT addr için elimde veri yok.
Anonimlikten kurtarmak da istedim tableti yani. Seri Numaram ve Mac adresim elimde, BT Adresi sallamasyon yapıp çaksam mı seri numarasını içine?

evet hocam barcode seri no aynı şey. Blutooth açarsanız BT MAC de görünür.

file.php

resimde sadece wifi mac görünüyor bt kapalı olduğu için.
wifi mac in sonu 85 ile bitiyor demekki bt mac in sonu 86 olacak. tabi bu 16lık tabanda olduğu için 9dan sonra A gelmesi gerekir. wifi mac sonu 7B diyelim BT mac 7C olmalı.

yalnız sizin şuan gördüğünüz Mac adresi orjinal olmayabilir, orjinal değilse aktivasyon olmuyor maalesef.

Aktivasyonda son durum nedir arkadaşlar hala sorun devam ediyor mu? Orjinal wifi ve bluetooth mac ardeslerinin yüklenmesi gerektiği uyarısı çıkıyordu. Bir de okullara yeni güncelleme gönderildiğinden bahsetmişler. Sorunu okullarında çözebilen öğretmen arkadaşlar var mı?

auto register device tablet ve devamında tablet sorgulanıyor hatası alıyorum sebebini bilen var mı acaba ?

ilkayla' Alıntı:
auto register device tablet ve devamında tablet sorgulanıyor hatası alıyorum sebebini bilen var mı acaba ?
eba sunucularında bir sıkıntı var yine bizim bir etab4 te aktive olmuyor.

Adem hocam güncelleme sonrası dokunmatik bozulmuştu, belki düzelir diye telpa nın romunu attım ama wifi no.yu filan almayı unuttum :cry: . Malum sorun; seri, wifi hepsi gitti. Size özelden seri no.yu gönderdim, wifi, bt numaralarını hesaplatabilirseniz çok makbule geçecek. Şimdiden teşekkürler.

stentli' Alıntı:
Adem hocam güncelleme sonrası dokunmatik bozulmuştu, belki düzelir diye telpa nın romunu attım ama wifi no.yu filan almayı unuttum :cry: . Malum sorun; seri, wifi hepsi gitti. Size özelden seri no.yu gönderdim, wifi, bt numaralarını hesaplatabilirseniz çok makbule geçecek. Şimdiden teşekkürler.
mac ler için beklemedeyiz . dokunmatik için araç mevcut : http://forum.turkdevs.com/konu-tool-eta ... -v1-1.html

ogretmen.exe ile kurulum yaptıktan sonra, klavuzda anlatıldığı gibi işlemleri yapın. Bazı sitelerde Download Only ifadesi yerine Upgrade Only seçeneğini seçin yazıyor. Onu seçmeyin. Download Only seçeneği seçili kalsın.
Ayrıca programda Download düğmesinin olduğu ekranda yer alan USRDATA seçeneğini seçilmemiş yapın, böylece kullanıcının bilgileri silinmemiş olacaktır, aksi durumda aynı seri noya sahip tabletler ortaya çıkabilirmiş.
Tabletin kapalı olmasına dikkat ediniz. İşlemi uygulayıp, tableti çıkardıktan sonra şarja takıp, biraz bekledikten sonra tableti açın. Aktiviasyon ekranında kablosuz ağınıza bağlantı kurduktan sonra tableti kapatıp, açın. Tablet otomatik olarak kablosuz ağınıza bağlanıp, etkinleşecektir, EBA bilgilerine gerek kalmayacaktır.
Ben klavuza uygun olarak 4 tablete uyguladım, sorunsuz bir şekilde düzeldiler.
download only seçeneğini seçemiyorum, firmware upgrade seçili oluyor.bunu nasıl düzeltebilirim

Geri