Etab-4 aktivasyon ekranı normal mi?

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Hocalarım resimdeki general mobile e-tab 4 öğrenci tableti. Bu servisten gelmiş bir tablet ve mdm atılmış galiba. Acaba merak ettiğim yanlış mdm atılmış olabilir mi? Çünkü böyle bi aktivasyon ekranı ilk defa gördüm.

Normalde hata vermese aktivasyon Giriş gibi bir şey yazıyordu sağ alt tarafta. Birde bu hatayı nasıl çözerim.

tablet.jpg

Hata normal hocam ama muhtemelen seri numarası ile ilgili bir sıkıntı olmuştur. Öğrencinin tc kimliğinden hangi seri numaraya sahip olduğunu kontrol edin, eğer tabletin dış yüzeyinde etiketler hala sağlamsa oradan bakabilirsiniz. Seri numarası eşleşiyor veya görünmüyorsa seri numarasını da belirterek tekrar arıza bildirin

hocam tablete yanlış mdm yüklendiyse bu hatayı verebilir. öncelikle tabletin seri numarasını öğrenin fatih-tablet-f281/tablet-seri-no-ogrenme-yontemi-t136236.html
pybs den sorgulayın. tablet sizin okula/öğrenciye mi ait, sizinse hangi mdm yüklüymüş. orjinali infoline ise burdan infoline yükleyin : fatih-tablet-f281/e-tab-4-ve-5-orjinal-yazilim-rom-mdm-yukleme-t149386.html

bir diğer ihtimal ise serviste cihazın anakart değişti ise seri no da değişmiştir. dolayısıyla çocuğa yeni tablet vermiş gibi bir durum oluyor. durumu mdm@eba.gov.tr ye mail atın aktivasyonu silsinler.

Hocam infoline mdm yüklenmesi gerekirken btt mdm yüklenmiş gibi görünüyor. Aynı sorun benim de başıma geldi.

thekanarya' Alıntı:
Hocam infoline mdm yüklenmesi gerekirken btt mdm yüklenmiş gibi görünüyor. Aynı sorun benim de başıma geldi.
Evet hocam benim tabletlerim infoline. Hatta bütün tabletlerim infoline. Anlaşılan dediğiniz gibi olmuş. Teşekkür ederim.
Sorun çözülmüştür

Geri