et genel kullanıcı parolasını kaldırma.

Kodla Büyü

fattuana

Site Gezgini
Arkadaşlar etkileşimli tahtalar için atak flashları hazırladım. biosa şifre koyucam ve flashları yazmaya korumalı yaptım. bu durumda kullanıcıların tahtların ilk girişteki etkullanici ve şifresini girmeden giriş yapmalarını istiyorum. Tahtalarım faz-2 genel kullanıcılar için olan ilk girişteki kullanıcı adı ve şifre istemini nasıl kaldırabilirim. acil yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam win8.1 için uygulama ara bölümüne netplwiz yazın. Karşınıza kullanıcı hespaları penceresi gelecek. Burda "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" yanındaki tiki kaldırın.

myiber' Alıntı:
Hocam win8.1 için uygulama ara bölümüne netplwiz yazın. Karşınıza kullanıcı hesapları penceresi gelecek. Burda "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" yanındaki tiki kaldırın.
Aynen. Bunu yaparken EBAAdmin olarak oturum açmış olmanız gerekiyor.

Malum bayan öğretmenler hele ki anasınıfı ve sınıfçılar birbirlerini pek çekemezler ve sürtüşme yaşarlar, anasınıfçılar günübirlik benden iki adet şifreli kullanıcı açmami istiyorlardı.

Bende tahtaya 2 adet kullanıcı ekledim açılışta şifre istemiyordu, et kullanıcı otomatik açılıyordu, bir türlü becerememiştim. Bunu okumak iyi oldu, yarın okulda denerim.

Öncelikli olara teşekkür ederim. Arkadaşlar dediğiniz yerden yapmaya çalıştım ama olmadı. etkullanıcı olan hesabın üzerine gelip şifre sormayla ilgili tiki kaldırıyorum uygula deyince şifre ekranı geliyor onada birşey yazmadan ok diyorum açıp kapadığımda enterla girmeye çalışıyorum ama şifre yanlış diyor. Fatihli şifreyi yazınca giriyor yine acaba sıkıntı nerden kaynalanıyor olabilir.

hocam Başlat -> Çalıştır'a control userpasswords2 yazın. Karşınıza gelen ekranda Kullanıcı bu bilgisayarı açmak için bir kullanıcı adı ve parola girmelidir seçeneğinin işaretini kaldırın, otomatik açılmasını istediğiniz kullanıcıyı seçin ve tamam tuşuna basın sizden 2 defa şifre girmenizi isteyecektir. Seçtiğiniz kullanıcının şifresini 2 defa girin. İşleminiz tamamlanmıştır. Bilgisayarınız yeniden başladığında size şifre sormayacak, doğrudan seçmiş olduğunuz kullanıcının masaüstü ekranını göreceksiniz.

halilturkoglu' Alıntı:
hocam Başlat -> Çalıştır'a control userpasswords2 yazın. Karşınıza gelen ekranda Kullanıcı bu bilgisayarı açmak için bir kullanıcı adı ve parola girmelidir seçeneğinin işaretini kaldırın, otomatik açılmasını istediğiniz kullanıcıyı seçin ve tamam tuşuna basın sizden 2 defa şifre girmenizi isteyecektir. Seçtiğiniz kullanıcının şifresini 2 defa girin. İşleminiz tamamlanmıştır. Bilgisayarınız yeniden başladığında size şifre sormayacak, doğrudan seçmiş olduğunuz kullanıcının masaüstü ekranını göreceksiniz.

:)

halilturkoglu' Alıntı:
bugün bende uğraştım bununla fakat ben tiki kaldırdıktan sonra parola girme bölümlerine bişey yazmadan tamama bastım demek parolayı girmek gerekiyormuş o yüzden olmamış tşkler...

Bu şekilde yapmıştım, açılışta parola istemiyor. Fakat uykuya geçtikten sonra uyandığında tekrar parola istiyor. Onu nasıl yapacağız?
Güç seçeneklerinde "Uyanırken parola iste" aktif değil.

Bugün ilk defa akıllı tahtayı kullanmaya başladım. açılışta yönetici adı ve şifresi istiyordu bende bir idareci arkadaştan şifreyi aldım girdim, masa üstüne girebildim. Yönetici şifresini her girişte istiyordu oda bayağı bir uzundu bende şifreyi değiştireyim dedim. Kısa bir şifreyle değiştirdim. Sonra bu şifre ile giriş yapmaya başladım. Başka sınıfların tahtalarında şifresiz giriyorlarmış bende öyle giriş yapayım ona göre ayarlayım dedim. Bilgisayarım dan yönet kısmından kullanıcı hesaplarındaki EBAadmin kullanıcısına sag tıklayınca ordaki seçili herşeyi kaldırdım sonra tahtayı açıp kapatınca hesabı devredışı bırakmışım. Girişte ne kendi değiştirdiğim şifreyi kabul ediyor nede ilk idareci arkadaştan aldıgım şifreyi kabul ediyor. Hesabınız devredışı kalmıştır yöneticinizle görüşün yazıyor . Okulda ne idareciler şifre biliyor nede adam akıllı pc dende anlamıyor. Okulda formatör öğretmende, bilişim öğretmenide yok

Şimdi ben bunu nasıl düzelteceğim. Masaüstüne girebilsem o kaldırdığım kutucukları tekrar işaretleyeceğim ama bir türlü masa üstüne giremiyorum. Yarın
okula mausla kılavye götüreyim. Güvenli kipten felan girme oluyorsa öyle gireyim diyorum.

İldeki fatih koordinatörünü aradım kendisi yeniden imaj yükle 32 gb flash disk getir imajı verelim yükle dedi. Bana mantıksız geldi daha sıfır yeni kurulmuş tahtaya niye format atacagız.
Ben hala pc de xp kullanıyorum. Bu tahtada 8.1 yüklü nasıl yapacamıda bilmiyorum.

Nasıl düzelttebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

abdullahucar42' Alıntı:
myiber' Alıntı:
Hocam win8.1 için uygulama ara bölümüne netplwiz yazın. Karşınıza kullanıcı hesapları penceresi gelecek. Burda "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" yanındaki tiki kaldırın.
Aynen. Bunu yaparken EBAAdmin olarak oturum açmış olmanız gerekiyor.
ayrıca ebaadmin yerine diğer yönetici hesaplarından da yapabilirsin

bayay' Alıntı:
Bugün ilk defa akıllı tahtayı kullanmaya başladım. açılışta yönetici adı ve şifresi istiyordu bende bir idareci arkadaştan şifreyi aldım girdim, masa üstüne girebildim. Yönetici şifresini her girişte istiyordu oda bayağı bir uzundu bende şifreyi değiştireyim dedim. Kısa bir şifreyle değiştirdim. Sonra bu şifre ile giriş yapmaya başladım. Başka sınıfların tahtalarında şifresiz giriyorlarmış bende öyle giriş yapayım ona göre ayarlayım dedim. Bilgisayarım dan yönet kısmından kullanıcı hesaplarındaki EBAadmin kullanıcısına sag tıklayınca ordaki seçili herşeyi kaldırdım sonra tahtayı açıp kapatınca hesabı devredışı bırakmışım. Girişte ne kendi değiştirdiğim şifreyi kabul ediyor nede ilk idareci arkadaştan aldıgım şifreyi kabul ediyor. Hesabınız devredışı kalmıştır yöneticinizle görüşün yazıyor . Okulda ne idareciler şifre biliyor nede adam akıllı pc dende anlamıyor. Okulda formatör öğretmende, bilişim öğretmenide yok

Şimdi ben bunu nasıl düzelteceğim. Masaüstüne girebilsem o kaldırdığım kutucukları tekrar işaretleyeceğim ama bir türlü masa üstüne giremiyorum. Yarın
okula mausla kılavye götüreyim. Güvenli kipten felan girme oluyorsa öyle gireyim diyorum.

İldeki fatih koordinatörünü aradım kendisi yeniden imaj yükle 32 gb flash disk getir imajı verelim yükle dedi. Bana mantıksız geldi daha sıfır yeni kurulmuş tahtaya niye format atacagız.
Ben hala pc de xp kullanıyorum. Bu tahtada 8.1 yüklü nasıl yapacamıda bilmiyorum.

Nasıl düzelttebilirim yardımcı olursanız sevinirim.
konuyu dağıtmayın lütfen
fikrini beğenmeyeceksen neden il koordinatörüne soruyorsunuz sonuçta işin ehli.
ha şöyle sorsan durum değişrdi.
arkadaşlar il koordinatörü bunu söyledi ama el elden üstündür daha kolay bir yolu varmıdır bunun deseydin.yardımcı olurdum.kolay gelsin

Geri