eski program ve yenisi hakkında kafama takılan bir soru ?

Kodla Büyü

bote05

Aktif Üye
Arkadaşlar soracğım soru mantıksız ya da absürd gelebilir ancak daha ilk defa bu hafta bakıyorum ve bugün yoğunlaşıp planlarımı ve ne yapacağımı halletmem gerekiyor burayı takip edip faydalanıyorum ,anladımki anlatmadığım pek çok yazılım ve farklı şeyler varmış mesela bu 5.senem programlamaya hiç girmedim ama öğrencilerimin seviyeleri hiç uygun olmadı bakalım bu sene olucak galiba. şimdi sorularım şu

1. Artık "bilişim teknolojileri " diye bir ders yok 5-6-7 ve 8 de "bilişim teknolojileri ve yazılım" dersi var bunlardan 5-6 zorunlu ve 7,8 seçmeli . peki buraya kadar tamam o halde eski çalışma ve öğretmen kitapları ve öğretim programı geride kaldı . doğru mudur ? yani geçen seneki yıllık planı alıp bir nevi konular ve etkinlikler açısından bu seneye uyarlamak doğru olmasa gerek .

2. bu durumda elimizde hiç bir kitap ve her hangi bir konu etkinlik vs. olmadığına göre ne anlatıcaz ? burdaki iki ayrı yıllık plan örneğini de şöyle bir inceledim ( şimdi eni konu bakıp karar vericem ? Seviyeleri nasıl ayarlamayı düşünüyorsunuz örneğin bana gelen 5. sınıf öğrencilerinin ancak yüzde 20 sinin evinde bilgisayarı vardır ve elimdeki 8. sınıflarda şimdiye kadar sadece temel şeyler ağ ve office uygulamalarını gördüler . açıkçası kafam çok karışık belki beyin fırtınası yapabiliriz.

Geri