Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklandı.

Kodla Büyü
Terör örgütü suçlaması tam bir safsatadır.

BU MEMLEKETTE HAKİMLER SULTASI BAŞLAMIŞTIR.

Ne ahlaksız, ne kişiliksiz bir yargı sistemimiz varmış ki, dün öyle bugün böyle, hep birilerinin yardakçısı konumunda.

Yargı sistemimize güvenmediğim gibi, yargıçlarımıza, savcılarımıza da güvenmiyorum.

Bir gün mahkemeye düşün, derdinizi anlatamayın, çünkü karar baştan verilmiş aynen 1960 darbesinin mahkemesinin kararının baştan belli olduğu gibi, o zaman bu içerideki insanları ve karşı çıkanları anlarsınız.

Bu memlekette yargı iflas etmiştir.

Darbeye teşebbüs ettiler diye suçlayabilirsin, bu iddialarla yargılayabilirsin,

ANCAK terör örgütü kurmak ve yönetmekle suçlanıyor bu insan.

HANGİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ KURMUŞ, YÖNETMİŞ?

O terör örgütünün militanları kim, eylemi var mı bu militanların?

Terör örgütü tanımına girecek ne iş yapılmış? Binlerce belge sızdıranlar bizi ikna edecek belgeleri neden sızdıramıyorlar?

...

web sitesi yapmış, hükümete muhalefet etmiş. KİM YAPTI İSE, AL YARGILA. Bir asker elbette hükümete muhalefet edemez, siyaset yapamaz. Bunun cezası ne ise onu ver.

ANCAK İlker Başbuğ'un imzası yok, varsa sızdırın her dedikoduyu sızdırdığınız gibi, Başbuğ ben kaparttırdım bu siteleri diyor, son güncelleme tarihlerine bakın diyor. Acaba Başbuğ'un tutuklanmasını gerektirecek derecede önemli KANITLAR NELER İDİ?

Bu siteleri yapmak suçsa bile, bu bir terör örgütü değildir, buna bir terör örgütü diyemezsiniz, darbe suçu ayrıdır, askerin siyasete karşışması ayrıdır. Darbeye teşebbüs yok ortada, terör suçu yok, örgüt yok, çete yok

Ortada sadece askerin siyaset yapması var, alır bunun için yargılarsın.

28 Şubatçıları yargılayınsana, onların suçu bu siteleri yapanlardan daha büyük ve daha somut.

...

Dursun Çiçek elbette yargılansın, o belgeyi hazırlayanlar, o talimatı verenler elbette yargılansın, ancak bu bir terör suçu değildir.

Umarım mahkemeye düşersiniz, derdinizi anlatamazsınız, o zaman anlarsınız. Ha, bir dakika ya, zamanında üstazınız düşmüş, derdini anlatamamış. Anlamanız lazım, yok. Neden anlamıyorsunuz?

saidtr' Alıntı:
faili bilinseydi ne olacaktı diyorum, birisi kendini feda etseydi, neden edemedi ,ettirilmedi....
zaten o kadar fail-i meçhuller var, bu da sonuncu oluverseydi ne olurdu.

Kızmazdınız yani değil mi?

Asker siyaset yapmadı diyenler askere gitmedi sanırım. Sene 2009 yer süloğlu ankaradan bir subay geldi. Hükümet aleyhine başbakan aleyhine c. başkanı aleyhine hazırlamış olduğu slaytı sundu. Hem de seminer olarak. Seminer diye verdikleri buydu. Ben de vatan millet sevgisiyle ilgili bir sunu zannettim. Açıkça hedef gösterildi. Buna ne diyorsunuz peki? Orada yapanlar bilir. Orada yapan biri yok mu? Yanımda kayıt cihazı olsaydı çekecektim. Askeriye siyaset alanı değildir.
sitelerdeyim' Alıntı:

Ne ahlaksız, ne kişiliksiz bir yargı sistemimiz varmış ki, dün öyle bugün böyle, hep birilerinin yardakçısı konumunda.

Yargı sistemimize güvenmediğim gibi, yargıçlarımıza, savcılarımıza da güvenmiyorum.

Bir gün mahkemeye düşün, derdinizi anlatamayın, çünkü karar baştan verilmiş aynen 1960 darbesinin mahkemesinin kararının baştan belli olduğu gibi, o zaman bu içerideki insanları ve karşı çıkanları anlarsınız.

Terör örgütü tanımına girecek ne iş yapılmış? Binlerce belge sızdıranlar bizi ikna edecek belgeleri neden sızdıramıyorlar?

...

web sitesi yapmış, hükümete muhalefet etmiş. KİM YAPTI İSE, AL YARGILA. Bir asker elbette hükümete muhalefet edemez, siyaset yapamaz. Bunun cezası ne ise onu ver.

ANCAK İlker Başbuğ'un imzası yok, varsa sızdırın her dedikoduyu sızdırdığınız gibi, Başbuğ ben kaparttırdım bu siteleri diyor, son güncelleme tarihlerine bakın diyor. Acaba Başbuğ'un tutuklanmasını gerektirecek derecede önemli KANITLAR NELER İDİ?

Bu siteleri yapmak suçsa bile, bu bir terör örgütü değildir, buna bir terör örgütü diyemezsiniz, darbe suçu ayrıdır, askerin siyasete karşışması ayrıdır. Darbeye teşebbüs yok ortada, terör suçu yok, örgüt yok, çete yok

28 Şubatçıları yargılayınsana, onların suçu bu siteleri yapanlardan daha büyük ve daha somut.

...

Dursun Çiçek elbette yargılansın, o belgeyi hazırlayanlar, o talimatı verenler elbette yargılansın, ancak bu bir terör suçu değildir.

Umarım mahkemeye düşersiniz, derdinizi anlatamazsınız, o zaman anlarsınız. Ha, bir dakika ya, zamanında üstazınız düşmüş, derdini anlatamamış. Anlamanız lazım, yok. Neden anlamıyorsunuz?

genzo' Alıntı:
Asker siyaset yapmadı diyenler askere gitmedi sanırım. Sene 2009 yer süloğlu ankaradan bir subay geldi. Hükümet aleyhine başbakan aleyhine c. başkanı aleyhine hazırlamış olduğu slaytı sundu. Hem de seminer olarak. Seminer diye verdikleri buydu. Ben de vatan millet sevgisiyle ilgili bir sunu zannettim. Açıkça hedef gösterildi. Buna ne diyorsunuz peki? Orada yapanlar bilir. Orada yapan biri yok mu? Yanımda kayıt cihazı olsaydı çekecektim. Askeriye siyaset alanı değildir.
sitelerdeyim' Alıntı:

...

...

Yahu ben de askerlik yaptım, ben de benzer sunuları sinir olarak izledim ve kızdım, askerin işi elbette bu değil.

Siyaset yapmadı demiyorum, DİKKATLİ OKUMAMIŞSINIZ,

siyaset yapmıştır diyorum

Ama TERÖR YOK. Buna terör diyemezsiniz, terörün tanımı farklıdır.

Asker siyaset yaptı, hükümeti eleştirdi diye siyaset yapmakla suçlarsınız, ama terör örgütü kurmakla suçlamak için bunlar yetersiz delillerdir.

Davalar birbirine karıştırılıyor. Ergenekon, andıç, darbe seminerleri, web siteleri hepsi ayrı davalar. Ancak KAMUOYU YÖNLENDİRİLMEYE ÇALIŞILDIĞI İÇİN DEZENFORMASYON VAR. Hepsi aynı dava sanılıyor.

Siyaset yapmasının suçu ne ise onu ver, bunun için tutuklamaya gerek yok bile. Silah kullanmış mı? Kullanmayı planlamış mı? web siteleri ile karalama yapmış, bunun suçu ne ise onu ver. Mahkeme baştan kararını vermiş görüntüsü veriyor.

Korkarım ki bundan 10 sene sonra halen darbe gelecek diye beslenen bir iktidar oylarını % kaça ulaştıracak? ve biz halen darbe safsatalarını dinleyerek esas darbenin nerden geldiğini anlamadan Türkiye............Cumhuriyetine dönüşeceğiz.Saygılar...

terörle suçlamalarının tek sebebi var yarın terör affı çıkaracaklar dolaysıyla ilker başbuğ ile apo aynı şartlarda yargılandığı için ona afsa apo yada af diyecekler. pkk ile askerin farkı yok memlekette hatta akp için asker pkk dan daha tehlikeli

bu askerle bizim disiplin suçu verbilrisiniz görevden atabilirsiniz ama pkk ile aynı kefeye koymayın

Gerçekten ilginç durumlar var. Eğer gerçekten darbe yapmayı planlayan birileri bunu açık açık yüzlerce kişinin önünde yapacağım diyorsa aklından şüphe ederim. 10 tane web sitesi kurarak darbe girişimi yapmaya çalışıyorsa aklından şüphe ederim. Internet sitesi dediğiniz şey milyarlarca tane olan birşeydir. Ve 10 tane web sitesinin kurulması ne kadar kolaysa toplumda infial yaratma süresi de o kadar uzundur. Üstüne böyle yasadışı bir şeyi yazılı emirle yapmak herhalde dünyanın en salak işidir. Yazıları okudum. Bazıları hükümet karşıtı seminerlerden bahsederken bazıları da alt kısımdaki askerler destek verse darbe olurdu diyor. Zaten bu ikinci olayı birinci olay doğruluyor. Madem hükümet karşıtı bir ortam varmış diyorsunuz o zaman istense darbe yapılırdı. Kaldı ki bu kadar ileri demokrasi istiyorlarsa yıllardır milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırmamak için direniyorlar. Ne yani halk seçtiği için yargılamazlar mı? Söyleyecek şey çok ama anlayacak adam yok. O kadar ileri demokrasideyiz ki mesela yolda başbakanı görseniz gidip bilgisayar öğretmenlerinin sorunlarını anlatmak isterseniz ya jop yersiniz yada hakaret. Aksini düşünen varsa buyursun gelsin...

agacan' Alıntı:
ilker_basbug_boru.jpg

ilker-basbug_thumb.jpg

409081_10150484647137885_219592922884_8794719_376820948_n.jpg

yerinde bir karar. büyük başlarda bunda böyle bize kanun işlemez diyemeyecektir artık....

SilverMan' Alıntı:
mutluaya' Alıntı:
sen ne biliyonda atıp tutuyosun. bildiği yanıldığına yetmeyen insanlar dolmuş buralara. gözlüğünü çıkar bak. sen bunlar pkk da tehlikeli diye Türk ordusunun komutanına laf söyleyemezsin. haddin değil.

Sen had mi bildiriyorsun çapsız seni. Bugüne kadar tüm gördüklerimiz, yer altından çıkan silahlar, telefon konuşmaları, Türk Silahlı Kuvvetlerini PKK karşısında çaresiz bırakma çabaları. Her şey hayal miydi?
Bizzat askerlerin içindeki yapılanmalardan sebebiyle oluşan binlerce faili meçhul. Mütedeyyin insanların askeriyeden atılması, safahat içinde bir yaşam. Heronlar PKK zarar veriyor diyen askerler. Hiç mi duymadın seviyesiz? Gelmiş birde askerlerin içindeki pislikleri savunuyorsun. Hadi oradan. Konuşturma beni akşam akşam. Bizatihi askeriyenin içindeki senin zihniyetindeki yapılanmalardan ordu-millet-kürtler karşı karşıya getirlimeye çalışılmadı mı? Türk ordusu komutanı olmuş siyonistlere niye laf edemeyecek mişim? Sanki yıllar yılı özellikle ve bilinçli olarak askerlerin içine inançsız, israil yanlısı, pkk lehine ve mütedeyyin insanların aleyhine davranan insanlar yerleştirilmemiş gibi konuşuyorsun. Sen gözlük tak, olan bitenleri göremiyorsun çünkü. Boru mu kağıt parçası mı elbette görecek? Senin gibi yobazlar da görecek.
Tarih yazılıyor. Yaptığı yanına kalan askerlerin devri bitti. Herkes hesap verecek. Ben askerin içindeki parazitlerden söz ettim bir önceki mesajımda. Tabii senin gibi asker dışı parazitler de var. Ama ne yazık ki siz de aynı memleketin havasını soluyor, aynı sudan içiyorsunuz. Yazıklar olsun sana da senin gibilere de. Madem beni hedefleyerek yazıyorsun. Sözlerim sana. Üstüne alın tamam mı? Yetmediyse daha yazacağım sana.
Ya cahiller dile geldi, atıp tutuyor. Biz asker milletiz. Senin gibi PKK'yı ordusunun üstünde tutan, gaflet duyguları ile kör olmuş değiliz. bu oyunun içinde amerika, israil gibi mihrakların olduğunu bile bile nasıl suçlarsın. asıl siyonistlere hizmet edenler böyle düşünenlerdir. daha sonuçlanmamış yıllardır sadece insanları suçlayan, hiçbir delil ortaya koyulamayan dava için ne atıp tutuyosun." bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma" oku, araştır, öğren. cahil kalma. hakaret ediyorsun,hakaret ederekte konuşma.cahilce davranıp pişman olma.

arkadaşım
başbuğu ihbar eden hedef gösteren kendi altları.. yoksa durup dururken mahkeme peşine düşmedi...
bazen bir küçük bir iğne çok işler yapar, çekersin pimi patlatırsın binayı....
ayrıca son cümlenize de katılmıyorum..

imsiyat' Alıntı:
Gerçekten ilginç durumlar var. Eğer gerçekten darbe yapmayı planlayan birileri bunu açık açık yüzlerce kişinin önünde yapacağım diyorsa aklından şüphe ederim. 10 tane web sitesi kurarak darbe girişimi yapmaya çalışıyorsa aklından şüphe ederim. Internet sitesi dediğiniz şey milyarlarca tane olan birşeydir. Ve 10 tane web sitesinin kurulması ne kadar kolaysa toplumda infial yaratma süresi de o kadar uzundur. O kadar ileri demokrasideyiz ki mesela yolda başbakanı görseniz gidip bilgisayar öğretmenlerinin sorunlarını anlatmak isterseniz ya jop yersiniz yada hakaret. Aksini düşünen varsa buyursun gelsin...

bir zamanlar başbakan şiir okuyunca hapse grimişi yine ilk tepkiyi biz göstermiştik birileri çıktı kardeşim şiir okumasaydı dedi ve bu suçu hak ettiğini söyleyenler oldu. yıllar değişti roller değişti ama değişmeyen bir şey suçluyu şahılarda değilde arkasındaki güçlerde aramak aklımıza hiç gelmedi. bu ülkede herkez suçlu. şuna emin olun ki başbakanı hapse attıran güç ile ilker başbuğu ahpse attıran güç aynı sadece roller değişti

Eski genelkurmay başkanı iddia edildiği gibi suçlu diyelim.

Onu tutuklayan hakim ve savcılar, devleti açık açık bölmek yıkmak isteyen asıl teröristler ve meclisteki uzantılarına niye dokun(a)mıyor. Diyarbakır belediye başkanı fırsatı kaçırmamış masum isteklerde bulunmuş yine.
http://siyaset.milliyet.com.tr/baydemir ... efault.htm

fahrican' Alıntı:

Onu tutuklayan hakim ve savcılar, devleti açık açık bölmek yıkmak isteyen asıl teröristler ve meclisteki uzantılarına niye dokun(a)mıyor. Diyarbakır belediye başkanı fırsatı kaçırmamış masum isteklerde bulunmuş yine.

onlar açılımdan yırtıyor hatta en masum onlardır. bizim başbakan onların söylediklerini suç olarak görmüyor kaçakçılığıda, suç görmüyor doğuda herşey meşru neden mi? açılım var.

bende doğudakilerin haklarından yararlamak istiyorum eğer demokrasi varsa yılda 1000 tl elektirk ödemek istemiyorum yeşil kartım olsun maaşım olsun kömürüm gelsin beyaz aşyada istiyorum ayrıca kaçakçılık yapmakta istiyorum.

o kadar KCK davaları devam ediyor sürüyor, hiç bakılmıyor gibi göstermeyin,
vatandaşa yapılanları hizmetleri, PKK ile karıştırırsanız sanırım yanılınırsınız..

Türkoğlu' Alıntı:
fahrican' Alıntı:

onlar açılımdan yırtıyor hatta en masum onlardır. bizim başbakan onların söylediklerini suç olarak görmüyor kaçakçılığıda, suç görmüyor doğuda herşey meşru neden mi? açılım var.

bende doğudakilerin haklarından yararlamak istiyorum eğer demokrasi varsa yılda 1000 tl elektirk ödemek istemiyorum yeşil kartım olsun maaşım olsun kömürüm gelsin beyaz aşyada istiyorum ayrıca kaçakçılık yapmakta istiyorum.

saidtr' Alıntı:
o kadar KCK davaları devam ediyor sürüyor, hiç bakılmıyor gibi göstermeyin,
vatandaşa yapılanları hizmetleri, PKK ile karıştırırsanız sanırım yanılınırsınız..

Türkoğlu' Alıntı:
fahrican' Alıntı:

vatandaşa hangi hizmetse bende yararlanmak istiyorum. başbakan kendi ağzından kaçakçılara biz bir şey yapmıyoruz diyor bu hizmetse bende istyorum. leyla zana ortda geziyor ben devlet kurmak istiyorum özerklik bile yetmez diyordu ama kimseden tık yok diyarbakır belediye başkanın konuşmlara hep bölücülük üzeriene siz 4 adam içeri attınız ama 20 si dışarda geziyıor. KCK lılar yarın el altından pazarlıklarla çıkarılır. demedi deme ibrahim...

hakan fidan başbakan danışmanı iken pkk ile gizli görüşme yapıyor ve pazarlık balıyor
hakan fidan soruyur ne istiyorsunuz?
pkk lılar
- ana dil, güveliğimizi kendimiz korumak, öğretmenlermizi kendimiz seçelim.
hakan fidan diyor ki
-onlar kolay zaten özerklik verilecek o zaman istediğinizi yaparsınız
ayrıca istemediğiniz vali, kaymakam, ve komutan varsa söyleyin görevlerini değiştirelim diyor?

işte size başabakanın hizmeti. hükümet görüşmedi ama devlet böyle pazarlık yaptı.

share_' Alıntı:
seçimle gelen iktidarı nasıl deviririz diye emek harcayacaklarına bu emeği pkk için harcamış olsalardı çok farklı olurdu.
Ağzına sağlık,
genel kurmay başkanı mı tutuklanırmış yok öyle olmaz öyle diye bık bık edenler, irtica ile mücadele eylem planı adlı ıslak imzalı belge çok mu masum? yahu askerken emir gelmeden iki adım ileri gidemiyorduk kim demiş genelkurmay bşkanının bilgisi olmadan bir eylem planı yapılacak..

yav bir de hala "ortada delil karartma şüphesi mi var ki tutuklama oluyor? koskoca generallerimiz hiç yapar mı öyle şey?" tadında takılan dangalaklar var etrafta. ergenekon sürecinin başlarında bu türden mızmızlanmalar pek popülerdi ve işe yarıyordu, zira o zamanlar delil karartan var mı yok mu bilmiyorduk.

ama şimdi biliyoruz ki dursun çiçek tahliye olunca iki gün boyunca harıl harıl çalışarak delilleri bir güzel karartmış

Bu hakim ve savcılar komutanları tutuklamada gösterdikleri gayreti teröristleri tutuklatmak içinde gösterse pkk hiçbir yerde yakıp yıkamazdı eylem bile yapamazdı ama biz öyle bir milletizki kendi askerimiz tutuklandığında vardır bir suçu deriz ama haburda terörist görsek ayaklarına davul zurna göndeririz. Herşeyi hakediyoruz diye boşuna demiyorlar. Bu devran döner şimdi zalim olanlar sonra ağlarken yanlarında kendilerinden başkasınıda bulamazlar.

dilarayanal' Alıntı:
Bu hakim ve savcılar komutanları tutuklamada gösterdikleri gayreti teröristleri tutuklatmak içinde gösterse pkk hiçbir yerde yakıp yıkamazdı eylem bile yapamazdı ama biz öyle bir milletizki kendi askerimiz tutuklandığında vardır bir suçu deriz ama haburda terörist görsek ayaklarına davul zurna göndeririz. Herşeyi hakediyoruz diye boşuna demiyorlar. Bu devran döner şimdi zalim olanlar sonra ağlarken yanlarında kendilerinden başkasınıda bulamazlar.

:+1: Aynen hocam, kendi ifadeleriyle -dangalaklar- haburdan giren kandil teröristlerine göz yuman siyasi iradeyi sorgulamıyor da, eline fırsat geçti mi Türk Ordusu'nun itibarını iki paralık edecek uygulamalara hainlerle birlikte sevinmekten utanmıyor.

saidtr' Alıntı:
arkadaşım
başbuğu ihbar eden hedef gösteren kendi altları.. yoksa durup dururken mahkeme peşine düşmedi...
bazen bir küçük bir iğne çok işler yapar, çekersin pimi patlatırsın binayı....
ayrıca son cümlenize de katılmıyorum..

imsiyat' Alıntı:
Gerçekten ilginç durumlar var. Eğer gerçekten darbe yapmayı planlayan birileri bunu açık açık yüzlerce kişinin önünde yapacağım diyorsa aklından şüphe ederim. 10 tane web sitesi kurarak darbe girişimi yapmaya çalışıyorsa aklından şüphe ederim. Internet sitesi dediğiniz şey milyarlarca tane olan birşeydir. Ve 10 tane web sitesinin kurulması ne kadar kolaysa toplumda infial yaratma süresi de o kadar uzundur. O kadar ileri demokrasideyiz ki mesela yolda başbakanı görseniz gidip bilgisayar öğretmenlerinin sorunlarını anlatmak isterseniz ya jop yersiniz yada hakaret. Aksini düşünen varsa buyursun gelsin...
orada bir sürü soru var. Siz sadece altları ihbar etmiş diyorsunuz. Avukatı çıktı bu belgelerde hiçbir altı imzasını gördüğünü söylememiş dedi. Ama adalet adalet değil ki artık! Ayrıca o katılmadığınız o son cümlenin dediğim şekilde olan onlarca örneği mevcut. Öyle katılmıyorum demekle geçiştirmeyin lütfen. Şahsen bundan eminim.

Geri