Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklandı.

Kodla Büyü

nht268

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklandı

İnternet Andıcı Soruşturması kapsamında Cumhuriyet tarihinde ilk kez eski bir genelkurmay başkanı olarak sivil bir savcının makamında ifade veren İlker Başbuğ, "Terör örgütü yöneticisi olmak ve darbeye teşebbüs" suçlarını işlediği iddiasıyla sevk edildiği mahkemede tutuklandı.

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

CUMHURİYET TARİHİNDE BİR İLK

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından ''şüpheli'' sıfatıyla ifadesi alınan Başbuğ, TCK'nın 314/1. maddesi gereğince ''örgüt yöneticiliği'' ve 312/1. maddesi gereğince de ''cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs'' suçlarından tutuklanması istemiyle İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edildi.

İlker Başbuğ'un savcılık ifadesi yaklaşık 7 saat sürdü.

http://www.aksam.com.tr/eski-genelkurmay-baskani-ilker-basbug-tutuklandi--90454h.html

Temizlik imandan gelir, içeri atılacak muhalefet kaldı mı ben mi kaçırdım...

Yazık, gerçekten yazık.

beklenen gelişme. kağıt parçası dediği darbe belgeleri gerçek çıktı, hemde kendi birimlerinin incelemesinde. lav silahları neden gömüldü diye herkes düşünürken, aslında bizlerin yanlış bildiğini onların lav silahı değil boru olduğunu söylemişti.

seçimle gelen iktidarı nasıl deviririz diye emek harcayacaklarına bu emeği pkk için harcamış olsalardı çok farklı olurdu.

Bu ülkede yabancıların yapamadığını darbeler yaptı. Yani içeriden birileri. Darbe bir ülkeyi 50 sene geriye götürüyor. Asker asli görevini yapmalı yani Türkiyeyi düşmanlarından koruma görevini,yönetimi değiştirme değil. Cezası varsa çeksin ki bu ülkede artık darbenin "d" si dahi düşünülmesin.

söylenecek çok söz var ama sadece şunu demek istiyorum.

asıl teröristler meclisteyken bir ülkenin emekli genelkurmay başkanını terör örgütü başkanı suçlamasıyla tutuklanması çok düşündürücü.

Allah sonumuzu hayretsin.

Açık ve seçik pkk ya destek verenler mecliste, açık ve seçik pkk ile mücadele edenler içerde.. Olacak iş değil.

Gerçekten çok önemli bir terorist ele geçirildi.Hepimize geçmiş olsun derin bir ohh çektik...Emrinde yüzlerce F16 denizaltı tank top tüfek olan silahlı bir teroristti.40 yıldır ülkesine hizmet ediyormuş gibi görünüyordu oysaki..Yalnız anlamadığımız bir olay da şu ki: Dünyanın en güçlü ordularından birinin genelkurmay başkanı kılığındayken başbakanla hafta bir kez olağan görüşme yapardı. En azından görevdeyken 100 ün üzerinde görüşme yaptı.Ne yani başbakanımız silahlı bir teröristle mi görüştü yılllarca... :eek: pkk in the meclis, solcier in the metris.

bende çavuş olarak yapmıştım askerliğimi. benide sorgularlarmı acep? :mrgreen:

Samanyolu Haber'den 'vay anasını' dedirten bir habercilik örneği daha geldi. STV Haber odatv davasında mahkeme heyetinin merakla beklenen kararını sanık avukatlarından bile önce öğrendi, haberi resmi açıklanmadan 21 dakika önce duyurdu, rakiplerine fark yine attı!

http://www.internethaber.com/stv-karari ... 94052h.htm

ilker_basbug_boru.jpg

ilker-basbug_thumb.jpg

409081_10150484647137885_219592922884_8794719_376820948_n.jpg

share_' Alıntı:
beklenen gelişme. kağıt parçası dediği darbe belgeleri gerçek çıktı, hemde kendi birimlerinin incelemesinde. lav silahları neden gömüldü diye herkes düşünürken, aslında bizlerin yanlış bildiğini onların lav silahı değil boru olduğunu söylemişti.

seçimle gelen iktidarı nasıl deviririz diye emek harcayacaklarına bu emeği pkk için harcamış olsalardı çok farklı olurdu.
:++: :tr: :++:

Bu ülke bölündü diyen, her fırsatta vatanı ikiliğe sürükleyen vekiller ellerini kollarını sallayarak mecliste besleniyorlar asalak gibi, ama Bu devlete yıllardır emek vermiş, terörle mücadele etmiş bir genelkurmay başkanı terör örgütü kurmaktan tutuklandı, SÖzün bittiği yerdeyim artık, İnanınki arkadaşlar bu ülkede önümü göremiyorum, yarın birgün çocuklarımızı nasıl bir ülke bekliyor, çok endişeliyim.. :(

bir yerlerine kına yakmaya hazırlananlar var. Ülke elden gidince kına yakacak yeriniz de kalmayacak.

alışılagelmişin dışındaki olaylarla rahatsız olanlar var. statüko dediğimiz bu işte. n'olmuş genelkurmay başkanı tutuklandı diye. g.k. başkanı olması suç işlemesine mani mi? bunca general albay yarbay ve diğerleri(gazeteciden iş adamına kadar var) hepsi mi masum? bana göre iyi oldu.

yuca' Alıntı:
alışılagelmişin dışındaki olaylarla rahatsız olanlar var. statüko dediğimiz bu işte. n'olmuş genelkurmay başkanı tutuklandı diye. g.k. başkanı olması suç işlemesine mani mi? bunca general albay yarbay ve diğerleri(gazeteciden iş adamına kadar var) hepsi mi masum? bana göre iyi oldu.

eğer darbe planlamak suçsa ve cezası varsa planlayan da suçludur. bağbuğ bunu planlamadı diyen varsa o başka??? türkiye de darbe planı yapmayan g.k.b. varmıydı ki? anlamadığım şu eğer darbe olsa bu ülkede hepimiz birden mahfolacağız defalarca örnekleri görülmüş ama hala olsuuuun ne farkeder zihniyetide olanlar var.

geçerli kanıt olmadan bu denli büyük bir tutuklama yapılamazdı bence

genel kurmay başkanı nasıl tutuklanır diyen arkadaşlar bu ülkede başbakanların tutuklanıp idam idam edildiğini unutuyor

her nekadar yargı mensupları tarafsızlığını her geçen gün yitirse de (her iki yönede) yargıya (adalete!!!) güvenmek gerek

ILICA46' Alıntı:
sevdalimhayat' Alıntı:
TSK terör örgütü ilan edildi.Askerlerimizde terör örgütü üyeleri..
+1

:alkis:

Mübalağanın da bu kadarı.Adam resmen ülkeyi bölme amaçlı eylemleri desteklemiş.Böyle bir karaktersizliği nasıl vatanı savunanlarla aynı kategoride değerlendirirsiniz,anlamıyorum.

@lulu@' Alıntı:
ILICA46' Alıntı:
sevdalimhayat' Alıntı:
+1

Mübalağanın da bu kadarı.Adam resmen ülkeyi bölme amaçlı eylemleri desteklemiş.Böyle bir karaktersizliği nasıl vatanı savunanlarla aynı kategoride değerlendirirsiniz,anlamıyorum.

Siz yargılayıp, hüküm giydirmişsiniz bile. Bence doğrudan sizin kararınıza baksın mahkeme. Boşuna duruşmalarla adalet meşgul olmasın. Çözmüşsünüz siz.

Srebrenitsa' Alıntı:
@lulu@' Alıntı:
ILICA46' Alıntı:
sevdalimhayat' Alıntı:
+1

Siz yargılayıp, hüküm giydirmişsiniz bile. Bence doğrudan sizin kararınıza baksın mahkeme. Boşuna duruşmalarla adalet meşgul olmasın. Çözmüşsünüz siz.

+1

ILICA46' Alıntı:
the terorism in, the TSK OUT
ILICA46' Alıntı:
APO DENİLEN KÖPEK GENELKURMAY BAŞKANI OLURSA DA ŞAŞMAM...
ILICA46' Alıntı:
Srebrenitsa' Alıntı:
@lulu@' Alıntı:
ILICA46' Alıntı:
sevdalimhayat' Alıntı:
+1

+1

Aynı konudaki görüşerinizi
icon_post_edit.gif
butonunu kullanarak düzenleyebilirsiniz...

Geri