Eşiniz ile Aynı İlde Görev Yaptığınız İçin İl Dışı Özür

Kodla Büyü
Bu arada yer diyarbakır. Yakınım için soruyorum benim tayinle işim olmadığından bilgi sahibi değilim

cyln' Alıntı:
Şimdi bi sorum olacak.
Büyükşehirin A ilçesinde ikamet eden öğretmen karı koca B ilçesinin 2 farklı köyünde görev yapıyor.
Eşlerden biri eş özründen tayin istediğinde "Aynı ilçede görev yaptığınızdan dolayı isteyemezsiniz" mealinde bir uyarı alıyorlar.
Sanırım mahalleye filan mı dönüşmüş ne...
Şimdi bu durumun çözümü nedir ne değildir? Tecrübeliler veya aynı hatayla karşılaşanlar nasıl sonuçlara vardılar?

aynı sorun bende var. sehır hatay

Re: Ynt: Eşiniz ile Aynı İlde Görev Yaptığınız İçin İl Dışı Özür

Şimdi aklıma takılan husus şu,
Ordu'da ben Fatsa eşim Korgan ilçesinde çalışıyoruz, hatta eşim beldesinde, yalnız ikametimiz Korganda.
Eşim için başvuru yaptık, büyükşehir durumda olan iller için hem eşin görev yaptığı ilçe hem de ikamet adresindeki ilçe istenebilir deniliyor.

Başvuru ekranında bilgiler otomatik çıktı, belge evrak vs işi olmadı, bu ikamet durumu da sistem tarafından belirlenir mi yoksa ikametgah benzeri bir belge taranması gerekli midir?

Hocam başvuru ekranını iyi inceleyin. Eş ikamet il ilçe yazıyor. Belgeye gerek yok

OZOGUL' Alıntı:
Hocam başvuru ekranını iyi inceleyin. Eş ikamet il ilçe yazıyor. Belgeye gerek yok

Teşekkürler hocam, dalgınlıkla gözümüzden kaçmış.
O zaman eşim hem Fatsa'yı hemde büyükşehir durumundan dolayı Korgan merkezi isteyebiliyor anladığım kadarıyla...

Arkadaslar bendede ayni durum var ilisik kesmedim daha ve esimde isteyemiyor. Ayni hata veriyor. Il atamayi bilgilendirmekmi gerekiyor. Bir cok yer duzeltmis sorunu. Hataydayim bu arada. Kararnameler cikmadi daha. Esim nadil isteyecek. Yarin son gun.

SHİFT+DEL' Alıntı:
Arkadaslar bendede ayni durum var ilisik kesmedim daha ve esimde isteyemiyor. Ayni hata veriyor. Il atamayi bilgilendirmekmi gerekiyor. Bir cok yer duzeltmis sorunu. Hataydayim bu arada. Kararnameler cikmadi daha. Esim nadil isteyecek. Yarin son gun.

ilçe/ il atamayı bilgilendirip adınızı ankaraya maıl attırsaydınız keşke.

Geri