Eşim yeni atandı kaç yıl sonra eş durumu isteyebilir?

Kodla Büyü

alimali54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir haberde şöyle yazı gördüm. Kaynağını bulamadım.
"Sözleşmeli öğretmenler, 3+1 yıl yani ancak 4 yıl görev yaptıktan sonra eş durumu tayinine başvurabiliyor. Bu süre salgın nedeniyle, sadece eşi de öğretmen olanlar için 3 yıla indirildi. Yani 1 yıl kadroya geçme süresi beklenmiyor."
https://www.sozcu.com.tr/2020/egitim/ogretmenlerin-ailesi-kutsal-degil-mi-6152915/

Ben Kocaeli'de görev yapıyorum. Eşim Şanlıurfa. Şimdi ben hiç yerimden ayrılmasam, eşim 3 sene bitince eş durumu tayini isteyebilir mi?

Şu an ki duruma göre evet isteyebilir.
Şöyle bir bilgi de var. Eğitim bir sen temsilcileri şöyle bir açıklama yaptı: 2022 de tüm sözleşmeliler kadroya geçecek. İmzalar atıldı. Açıklanması bekleniyor.

Böyle bir durum gerçekleşirse eşiniz kadroya hemen geçeceği için atandıktan 1 yıl sonra eş durumu isteyebilir.

Şu an ki duruma göre evet isteyebilir.
Şöyle bir bilgi de var. Eğitim bir sen temsilcileri şöyle bir açıklama yaptı: 2022 de tüm sözleşmeliler kadroya geçecek. İmzalar atıldı. Açıklanması bekleniyor.

Böyle bir durum gerçekleşirse eşiniz kadroya hemen geçeceği için atandıktan 1 yıl sonra eş durumu isteyebilir.

Aslında benim yapmak istediğim şu.
Şubatta eş durumundan şanlıurfaya tayin olmak.
3 sene beklemek.
İl dışından tekrar batıya gelmek.
Hemen ardından eşimin eş durumundan yanıma gelmesi.

Yani 3.5 senede tekrar batıda oluruz diye düşündüm. Mümkündür değil mi?

3 sene beklemek.

Mümkündür.

3 sene beklemek.

Eşinizin ataması Hayırlı Olsun öncelikle. Hocam branşlarınız iller arası hareket etmeye uygunsa, hizmet puanlarınız da yetiyorsa neden mümkün olmasın ki? Lakin ailecek Bilişim Öğretmeniyseniz işiniz biraz daha zor. Hakkınızda hayırlısı olur inşallah...

Eşinizin ataması Hayırlı Olsun öncelikle. Hocam branşlarınız iller arası hareket etmeye uygunsa, hizmet puanlarınız da yetiyorsa neden mümkün olmasın ki? Lakin ailecek Bilişim Öğretmeniyseniz işiniz biraz daha zor. Hakkınızda hayırlısı olur inşallah...
Teşekkürler hocam. eşim tarih öğretmeni. Puanı yetmeyen eş durumu tayini isteyemiyor mu hocam? Yeterli puanı yoksa ne oluyor?

Teşekkürler hocam. eşim tarih öğretmeni. Puanı yetmeyen eş durumu tayini isteyemiyor mu hocam? Yeterli puanı yoksa ne oluyor?
Tayin istemek için mühim olan puanın miktarı hocam :) hizmet puanınız ne kadar yüksek olursa diğer adayların önüne geçersiniz. Tercih eden tek kişiyse 0 puanla bile gider, kısmet artık. Örneğin biz bilişim öğretmeni olarak doğru düzgün hareket edemiyoruz, bazı iller tercih listesinde bile yok, sınıf öğretmenleri gibi olduk. Sizin branşınız nedir hocam?

Ben sizin yerinizde olsam Şanlıurfa'ya tayin isterim eşimin yanına giderim..
Sonrasında da birlikte yeniden tayin isteyip şimdiki çalıştığınız yere tayin isterdim..
Hem eşiniz orada puan biriktirmiş olur.. Çünkü tarih öğretmenliği yer değiştirme trafiği çok az..

Tayin istemek için mühim olan puanın miktarı hocam :) hizmet puanınız ne kadar yüksek olursa diğer adayların önüne geçersiniz. Tercih eden tek kişiyse 0 puanla bile gider, kısmet artık. Örneğin biz bilişim öğretmeni olarak doğru düzgün hareket edemiyoruz, bazı iller tercih listesinde bile yok, sınıf öğretmenleri gibi olduk. Sizin branşınız nedir hocam?
Ben de bilişim öğretmeniyim hocam. Teşekkür ederim cevap için :)

Ben sizin yerinizde olsam Şanlıurfa'ya tayin isterim eşimin yanına giderim..
Sonrasında da birlikte yeniden tayin isteyip şimdiki çalıştığınız yere tayin isterdim..
Hem eşiniz orada puan biriktirmiş olur.. Çünkü tarih öğretmenliği yer değiştirme trafiği çok az..
Öyle yapacağım zaten hocam yukarda yazmıştım bi mesajda. İlk mesajdaki örneği sözleşmeli öğretmenin ne zaman eş durumu hakkı olur anlamak için vermiştim.

Hocam yalnız 3.5 sene sonra isteyeceğin yere puanın yetecek mi onu da düşün hangi ildesin bilmiyorum ama ben mesela Balıkesir,Manisa o taraflara tayin istiyorum.Bu sene 155 hizmet puanıyla buraların yanına bile yaklaşamadım. Dönüşünün garantisi yok onu iyi araştır derim.

Hocam yalnız 3.5 sene sonra isteyeceğin yere puanın yetecek mi onu da düşün hangi ildesin bilmiyorum ama ben mesela Balıkesir,Manisa o taraflara tayin istiyorum.Bu sene 155 hizmet puanıyla buraların yanına bile yaklaşamadım. Dönüşünün garantisi yok onu iyi araştır derim.
Hocam ben 10 yıllığım. 200 küsür puanım vardı en son. 3 yıl da urfada puan toplarım. :)

O zaman rahat ol hocam ama Şanlıurfa'da 10 puanlık okula gitme ona dikkat et yeter.ben Gaziantep'teyken hep 10 puanlık okullarda çalıştım puan biriktiremedim.Hakınızda hayırlısı olsun inş.

Geri