Esenyurt'ta açılan şu okulları bilen var mı ?

Kodla Büyü

gül1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Özellikle Esenyurt Ali Kul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ve İSTANBUL / ESENYURT - Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Esenyurt Derviş Solak İmam Hatip Ortaokulu (5-2)
Esenyurt Ali Kul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (4-
Esenyurt Ekrem İnci Ortaokulu (6-2)
Esenyurt Emine Seviye Divrik Ortaokulu (4-2)
Esenyurt Ertuğrul Gazi Ortaokulu (4-2)
Esenyurt Esenkent Atatürk Ortaokulu (4-2)
Esenyurt Alpaslan Ortaokulu (4-2)
Esenyurt Erdoğanlar Ortaokulu (4-2)
Esenyurt İmam Hatip Ortaokulu (4-2)
Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi (6-2)
Esenyurt Merkez Ortaokulu (4-2)
Esenyurt Ortaokulu (4-2)
Esenyurt Şehitler Ortaokulu
Esenyurt 80. Yıl Ortaokulu
Esenyurt Fahir İlkel Ortaokulu
Esenyurt Halil Fahri Orman Ortaokulu
Esenyurt İbrahim Özaydın Ortaokulu
Esenyurt Kıraç Ortaokulu
Esenyurt Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
Esenyurt Mustafa Yeşil Ortaokulu
Esenyurt Osman Nuri Bakırcı Ortaokulu
Esenyurt Tevfikbey Ortaokulu
Esenyurt TOKİ Kırımlı Fethiye Şükrü Olcay Ortaokulu

Fikriye Nüzhet MTAL de arkadaşın eşi var. Okul esenyurt sanayi bölgesi diyebileceğimiz bir yerde. Çevre fabrika dolu. YAni oturulacak yer değil. Beylikdüzünde oturum git gel yapılır. Okul Çevresi muhacir ailelerden oluşmakta. O yüzden klasik esenyurttan farklı (daha az sorunlu) öğrenci profiline sahip diyebiliriz. 2 gün 16 saat koordinatörlük var. LAb 2 tane. Aynı labda 3-4 kişi ders işliyor. Hafta sonu açık lise var. Teknik lise (ATP) ise kademeli kapatıldı. Bu yıl 11 ve 12 olacak.
Kıraç İMKB MTAL açık mı bilmiyorum. Burdan 1 öğretmen il içi ile beylikdüzüne geldi. Açık olması lazım. Orası da fena okul değildir esenyurt için konuşursak.

egunay' Alıntı:
Fikriye Nüzhet MTAL de arkadaşın eşi var. Okul esenyurt sanayi bölgesi diyebileceğimiz bir yerde. Çevre fabrika dolu. YAni oturulacak yer değil. Beylikdüzünde oturum git gel yapılır. Okul Çevresi muhacir ailelerden oluşmakta. O yüzden klasik esenyurttan farklı (daha az sorunlu) öğrenci profiline sahip diyebiliriz. 2 gün 16 saat koordinatörlük var. LAb 2 tane. Aynı labda 3-4 kişi ders işliyor. Hafta sonu açık lise var. Teknik lise (ATP) ise kademeli kapatıldı. Bu yıl 11 ve 12 olacak.
Kıraç İMKB MTAL açık mı bilmiyorum. Burdan 1 öğretmen il içi ile beylikdüzüne geldi. Açık olması lazım. Orası da fena okul değildir esenyurt için konuşursak.

Çok sağ olun bilgiler için

gül1' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Hepsini çok iyi biliyorum

hangisini yazalım dersiniz hocam ?

Hocam esenyurt okullarının hepsi çevre olarak birbirinin aynısı. Çok iyi değil. Burda tek bakacağın şey e-5 e yani metrobüse yakın olması. O da ali kul ile tevfikbey ortaokulu. Ama şöyle bir istisna var, Esenkent Atatürk ortaokulu (benim okulum) veli ve öğrenci profili en iyi okul, Bahçeşehir bölgesindedir. Ama orda da kiralar pahalı. Ve şuan Esenkent Atatürk te akıllı tahta ve laboratuvar yok. Akıllı tahta gelene kadar biraz zorlanırsın

egunay' Alıntı:

Hocam kıraç imkb de zaten 1 öğretmen norm fazlasıydı

okanformula' Alıntı:
egunay' Alıntı:

Hocam kıraç imkb de zaten 1 öğretmen norm fazlasıydı
O zaman açık yok. :+1:

okanformula' Alıntı:
gül1' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Hepsini çok iyi biliyorum

hangisini yazalım dersiniz hocam ?

Hocam esenyurt okullarının hepsi çevre olarak birbirinin aynısı. Çok iyi değil. Burda tek bakacağın şey e-5 e yani metrobüse yakın olması. O da ali kul ile tevfikbey ortaokulu. Ama şöyle bir istisna var, Esenkent Atatürk ortaokulu (benim okulum) veli ve öğrenci profili en iyi okul, Bahçeşehir bölgesindedir. Ama orda da kiralar pahalı. Ve şuan Esenkent Atatürk te akıllı tahta ve laboratuvar yok. Akıllı tahta gelene kadar biraz zorlanırsın
Çok doğru. Okul hakkında başka bir bilgiye ulaşamadıysanız E5 e yakınlık olumlu bir kriter diyebiliriz. Hem ulaşım hemde e5 e yaklaştıkça seviye normale doğru gider.

Bu okulları mecburen ben de yazacağım. Güncellemeler bana da gelsin :)

omd' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
omd' Alıntı:
Bu okulları mecburen ben de yazacağım. Güncellemeler bana da gelsin :)

İstanbulda nerde oturmayı düşünüyorsunuz hocam, ona göre yardımcı olayım
Beykent hocam. Adnan kahveci mah.de.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam Beylikduzu ve büyükçekmeceden sonra esenyurt okullarını yazacaksan ilk akla gelen e-5 yanındaki okulları yazmak ama şöyle bir durum var. E-5 yanındaki okula sabah saatlerinde 1 saatte gidersin 10 km yolu ama esenyurtun kıraç tarafındaki okulları yazarsan örn; kıraç ortaokulu e-5 i kullanmadan 10 dakikada okuldasın. Çünkü açılan okulların öğrenci profilleri arasında inan çok büyük fark yok

Ben de öyle düşünüyorum hocam. Kıraç gibi kolay ulaşabileceğim yerler hangileri?

Kıraç Anadolu, derviş solak ve esenyurt imam hatip. Ama bir bilgisayarcının çalışma ortamı bakımından Kıraç ortaokulunu tavsiye ederim. Akıllı tahtası var, fiber internet var, laboratuvar var (biraz bakım gerekli) 1 bt öğretmeni var, müdür yardımcısı bt ci. Ve müdürü çok iyi birisidir

okanformula' Alıntı:
Kıraç Anadolu, derviş solak ve esenyurt imam hatip. Ama bir bilgisayarcının çalışma ortamı bakımından Kıraç ortaokulunu tavsiye ederim. Akıllı tahtası var, fiber internet var, laboratuvar var (biraz bakım gerekli) 1 bt öğretmeni var, müdür yardımcısı bt ci. Ve müdürü çok iyi birisidir
Sağol hocam. Şu okulları biliyor musun?
Büyükçekmece Pınartepe Ortaokulu (4-2)
Büyükçekmece Türkoba Ortaokulu (6-2)
Beylikdüzü Cemalettin Tınaztepe Ortaokulu (4-2)
Avcılar Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu (4-2)
Avcılar Şehit Beşir Balcıoğlu Ortaokulu (4-2)
Avcılar Milli Eğitim Vakfı Nihat Çandarlı Ortaokulu (6-2)
Avcılar Şehit Hacı Mehmet Sırma İmam Hatip Ortaokulu (5-2)
Avcılar Necdet Semker Ortaokulu (6-2)
Silivri Selim Ahmet Ziylan Ortaokulu (5-2)

Hocam bazılarını biliyorum. nihat çandarlı iyi bir okul değil firüzköyde zor ulaşırsın. Birde necdet semker ve hacı Mehmet sırmayı çıkar tercihlerinden. Çünkü bu okullar bizim burda ıspartakule de. Çok zor gelirsin. Hocam sana yazıyorum herkes görsün. İstanbul haritasını karşına alınca Avrupa yakasında soldan sağa sabah trafiği olur. Ve toplu ulaşım e5 üstündeki okullara daha kolaydır. E5 ten uzaklaştıkça ulaşımın zorlaşır. Ama oturduğun yerden sola doğru gidebilirsin. Dediğin diğer okulları bilmiyorum ama yanındaki zorunlu hizmet alanı bilgisi net bilgi veriyor. Ordaki sayı ne kadar düşük olup, haritada sana yakın olup yada sol tarafında olursa iyidir

Hocam adnan kahvecide oturacaksan büyükçekmece pınartepe ortaokulu sana çok uygun. okul gürpınarda, büyükçekmece sayılmaz, beylikdüzü sınırı. büyükçekmece türkoba çok uzak, ama trafik düşünülürse avcılar yerine tercih edilebilir. beylikdüzü cemalettin tınaztepe yakupluda, muhit olarak çok güzel bir yerde, ihlas 3.kısımın hemen arkasında. Yalnız yeni bir okul, henüz daha ne idare var ne öğretmen ne öğrenci, şu anda boş bir bina var sadece, zaten il içine yetişmedi, ilk defa açıldı, ama geleceği olan bir okul, çabuk gelişir, tavsiye ederim, adnan kahveciye yaklaşık 7-8 km. Avcılar şehit beşir balcıoğlu ambarlı kavşağına yakın, avcılarda bu okul tercih edilebilir, diğerlerini çok bilmiyorum.

Hocam bence esenkent ataturk orta okulu yaz. Hem esenyurtun en iyi mahallesi hem esenyyrtun en iyi okullarindan biri. Eger 1000...1200 kira veririm diyosan hic dusunme.

akif_van' Alıntı:
Hocam bence esenkent ataturk orta okulu yaz. Hem esenyurtun en iyi mahallesi hem esenyyrtun en iyi okullarindan biri. Eger 1000...1200 kira veririm diyosan hic dusunme.

Esenkent Atatürk bilgisayar öğretmeni benim 2. bekliyorum ama şunu söyleyeyim okulumda akıllı tahta fiber internet ve laboratuvar yok. Şimdiden söyleyeyim de gelen pişman olmasın

Hayirlisi olsun onerileri dikkate alarak listemi yaptim onaylattim. Seneye insallah ben de istanbuldayim.

Esenyurt ta güvenlikli havuzlu sitede 3+1 dairem var. 135 m2
Lazım olursa kiraya verebilirim

Özelden iletişime geçebilirsiniz
Temmuz 20 sonrasında İstanbul da olacağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

okanformula' Alıntı:
Tercihlerinde istanbul esenyurt olanlar puanları paylaşırsa sevinirim
1 İSTANBUL/BÜYÜKÇEKMECE/Pınartepe Ortaokulu 138 3689
2 İSTANBUL/ESENYURT/Kıraç Ortaokulu --- ---
3 İSTANBUL/ESENYURT/Esenyurt İmam Hatip Ortaokulu 77 1479
4 İSTANBUL/ESENYURT/Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi --- ---