Esef mezunlar meslek lisesine atanır mı

Kodla Büyü

melekcevikoz

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba;
Ortaokulda görev yapıyorum yerdeğişikliği için müracaat ettim meslek lisesine istedim. Çıktı. Yani il milli eğitim sitesinde ki taslak listede yayınım çıkmış görünüyor. Ben esef mezun uyum aynı okulu isteyen benden sonraki kişi teknik eğitim mezunuymuş ve itiraz edecekmiş. Öncelik teknik lise mezunlarınınmış. Bilginiz var mı bu konu ile alakalı

hocam öncelik hizmet puan üstünlüğüne göre. zaten meslek lisesine atanamasanız tayininiz çıkmaz. meslek lisesine atanamayan bölüm mezunu değilsiniz anladığım kadarıyla. meslek lisesine atanabilen bölüm mezunları arasında da öncelik diye bir şey yok.

Esef mezunu olarak 10 yıldır meslek lisesindeyim. Sıkıntı etmeyin. Diğer arkadaş istediği yere şikayet etsin, şikayet ettiğiyle kalır :D

https://personel.meb.gov.tr/meb_iys_dos ... yurusu.pdf

17- Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri
Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”,
“Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü” ve
“Bilgi Teknolojileri” mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih
edemeyecektir.

Herhangi bir öncelik yok. Atanamayacak olanlara tercih listesinde meslek liseleri görünmez. ESEF mezunları meslek lisesine atanabilirler.

Esef mezunları atanabiliyorlar, bir engel yok ama teknik öğretmen ünvanları yok 9 a 1 den göreve başlıyorlar. Eğitim tazminatınıda labiliyorlar. Bir sıkıntı yok yani.

1. esef mezunuyum 5 yıldır meslek lisesindeyim atanabilirsiniz bir sorun yok.
2. si YÖK'ün teknik öğretmenlikle ilgili bir yazısı var ve teknik öğretmen olarak sayılırsınız.
3. 9-1 den başladığınız doğru, bu mesele aslında başlama değil 657 in 36. maddesinde teknik eğitim mezunlarına 1. derece ilave edilir(Tıpkı hazırlık sınıfına 1 kademe ilerlemesi gibi) diye bir bölüm var bu bölümde ESEF anılmaz o yüzdendir. Hatta bununla ilgili karışıklık çok fazla olduğu için bu yıl okullara yazı geldi, sitenin ismini şimdi hatırlamıyorum ama tek tek hangi okuldan mezun olanın kaçtan başlayacağını yazmışlar.
4. Özellikle web tasarım ve veri tabanı bölümlerinin müfredatı 10.sınıf ortak derler hariç tamamen yazılım üzerine hazırlanmış ki, benim bildiğim ülkede müfredatında neredeyse hiç donanım dersi olmayan tamamen yazılım üzerine eğitim veren tek bilgisayar öğretmenliği ESEF.
5. Allah hayırlı etsin

Geri