Eş durumum hakkında yardım

Kodla Büyü

Kayra_Bilal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selam arkadaşlar,
benim il dışı tayinim çıktı.Eşiminde nasip olursa ilk atama ile ağustosta ataması başka bir ile olursa ilk ne zaman
özür tayini isteyebilir?.Acaba ben onun yanına özür ne zaman isteyebilirim?.Bu konulara yeni yeni alışacak gibiyim.Yardımcı olursanız sevinirim. :?

Bir sonraki dönem 3 ay sonra falan isteniyo olması lazım. Atama yönetmeliği o sene nasıl yazılmışsa öyle oluyo aslında. Kesin bi bilgi yok bu konuda. Hayırlı olsun.

hocam eşin 1 yıl tayin isteyemiyor. sen istersen onun yanına eş durumu tayinin açılırsa ocak ayında isteyebileceksin ;)

sayın hocam,

yeni atanan öğretmenin özür grubu tayin isteyebilmesi için adaylığının kalmış olması gerekmektedir.

suldal2000' Alıntı:
hocam eşin 1 yıl tayin isteyemiyor. sen istersen onun yanına eş durumu tayinin açılırsa ocak ayında isteyebileceksin ;)

Benim 3yıl çalışma zorunluluğum yok değil mi o zaman
bir de geçenlerde bi ara özür için adaylık kalkmasına gerek kalmadan özür ataması istenebilirmiş gibi haberler vardı ona istinaden sormuştum.

Hocam eşiniz 1sene bitmeden tayin isteyemiyor. Bizim burda o durumda olan vardı ve 1 seneyi bekledi. Sizin 3 seneniz dolmasa da tayin isteyebilirsiniz.

Kayra_Bilal' Alıntı:
Benim 3yıl çalışma zorunluluğum yok değil mi o zaman
bir de geçenlerde bi ara özür için adaylık kalkmasına gerek kalmadan özür ataması istenebilirmiş gibi haberler vardı ona istinaden sormuştum.
Sayin hocam

Eslerden 1 i zorunlu hizmet ini yapmasi veya yapıyor olması yeterli.
Adaylık kalkmadan özür tayini konusunda kesin bir sonuc yok

hocam adaylık kalmadan da istenebiliyor şeklinde düzenleme yapıyoruz demişlerdi bakanlıktan haziran ayı içinde. muhtemelen ataması yapılır yapılmaz özür grubuna yetişirse tayin isteyebilecektir. geçen senenin özür grubu sayısal verilerine bakmıştım, yanlış hatırlamıyorsam müzik ya da bilişimden izmir özür grubuna baktım şubat ayı için olan olabilir, puanı 5 idi. yani adaylığının kalmış olması imkansız 5 puanla.

Geri