eş durumu zorunlu hizmet yardım ?

Kodla Büyü

marvelous

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben ve eşim ikimizde zorunlu hizmet yapıyoruz iki farklı ilde. Ağustos ayındaki özür grubu atamalarına başvuracağız. Ben ya da eşim atandıgımzda ikimizden birinin zorunlu hizmeti ertelenir mi ? Ayrıca tüm il açılıyor peki açılan okullar zorunlu hizmet bölgesi mi oluyor yoksa tüm okullar acılıyor mu ? Teşekkürler .

Hocam "bildiğim kadarı" ile açıklayayım:

Eşlerin ikisi de öğretmen olunca her halükarda en azından eşlerden birinin zorunlu hizmetini bitirmesi gerekiyor. Ancak zaten ikiniz de zorunlu hizmet bölgesindesiniz sanırım, zaten inşallah tayininiz çıktığında, gittiğiniz yer de zorunlu hizmet kapsamında olduğundan, siz de yine zorunlu hizmetinizi yapmaya devam ediyor olacaksınız.

Hala zorunlu hizmet yükümlüsü olacağınızdan ötürü eşinizin çalıştığı ildeki tüm okullar değil, zorunlu hizmet kapsamında olan okullar açılır diye biliyorum. Yanlış bilgi vermek istemem. Konuya hakim diğer hocalarım da açıklama yaparlar umarım..

HANGİNİZ DİĞERİNİN YANINA GİDERSE TÜM OKULLAR AÇILIR. BİRİNİZİN ZORUNLU HİZMETİ YAPIYOR YADA BİTİRMİŞ OLMASI DİĞERİNİ MUAF TUTAR.
İKİ ÖRNEK OLAY İLE ANLATAYIM. ARKADAŞIM GEÇEN SENE EĞİTİM ÖZRÜNDEN TAYİN İSTEDİ KENDİSİ ZORUNLU HİZMET OLAN BİR YER YAZMAK ZORUNDAYDI. EŞİNE ANKARADAKİ TÜM OKULLAR AÇILDI.

İKİNCİ ÖRNEK OLAY ŞU ANKİ OKULUMDA GÖREVLİ ARKADAŞIM ZORUNLU HİZMET YAPIYOR. YİNE GEÇEN SENE EŞ DURUMUNDA EŞİNE TÜM OKULLAR AÇILDI HATTA İLÇE MERKEZE YAKIN OLSA EŞİ MERKEZİ YAZACAKTI AMA UZAK OLDUĞU İÇİN ODA BİZİM İLÇEYİ VE BİR TEFLİ OLARAK HALK EĞİTİM YAZMAK ZORUNDA KALDI.

Geri