EŞ DURUMU YAZI YAYIMLANDI

Kodla Büyü

tayinci42

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
başvuru için:
http://ikgm.meb.gov.tr/www/2013-yili-il ... icerik/141

AŞAĞIDAKİDE 2013 YARIYIL TATİLİ ÖĞRETMENLERİN ÖZÜR DURUMUNDAN
YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

AŞAĞIDAKİNDE İLGİLİ YÖNETMELİK TAYİN İSTEYEBİLMENİZ İÇİN BAZI ŞARTLAR VAR

DİKKAT!
EĞİTİM KURUMLARININ TERCİH EDİLECEĞİ 2.AŞAMA BAŞVURULAR 4-6 ŞUBAT 2013 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR. 2.AŞAMA BAŞVURU YAPMAYAN ÖĞRETMENLERİN BAŞVURULARI DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR.

E-Personel modülünde görev yaptığınız il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hizmet puanını etkileyen kayıtlarınızda güncelleme yapılmasına dayalı hizmet puanı değişiklikleri 2.aşama başvurunuza yansımaktadır. Bu nedenle başvuru yapmadan önce hizmet puanınızda yanlışlık olup olmadığını kontrol ediniz.
" İsteğe Bağlı Sigortalı" veya "Özel Emeklilikle Emekli" olanlar başvuru yapamaz !

eşiniz için 360 gün sigortalılık süresine bakmak isterseniz. (eşi memur olmayanlar için sanırım) buradan sorgulayabilirsiniz.
https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

HADİ HAYIRLI OLSUN..

Ekli dosyalar

• EŞ+DURUMU...rar
    264 KB · Görüntüleme: 87
  • ZÜR+DURU...rar
    196.2 KB · Görüntüleme: 53
  • ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ.rar
    56.3 KB · Görüntüleme: 36
  • ek.rar
    24.5 KB · Görüntüleme: 30
Benim anladığım kadarıyla öncelikle eşinizin görev yaptığı ile başvuru yapacaksınız. ilde ihtiyaç olan norma göre yerdeğitirme yapacaklar. mesela ankaranın ihtiyacı 15 öğretmen ancak özür durumu başvurusu yapan 100 öğretmen varsa bunlardan en yüksek puanlı ilk 15 i tayin alabilecek..

ikinci aşamadada bu 15 kişi ankaradaki okullara başvuracak..

böyle anladım.. il emri olmadığından dolayı birçok arkadaşın mağduriyeti giderilmeyecek.

sanırım eşin çalıştığı il seçilebiliyor.. karı koca öğretmen olanlar birlikte başka bir ili seçebiliyorlar mı?

başvuru işlemleri için internet explorer tarayıcı kullanın.. yinede sorun verirse umyumluluk modunda deneyin..

diğer tarayıcılarda sorun veriyor..

eş durumu -sağlık durumu - genel hayatı etkileyen özel durumlardan dolayı başvuru yapabilirsiniz..

3 şubat'a kadar il başvurusu

4-5-6 şubattada okul başvurusu olacak..

8 şubattada sonuçlar açıklanacak..

zorunlu hizmet yükümlülüğü olanlarada tayin hakkı veriliyor mu? eşide öğretmense. birininki muaf diğerinin yükümlülüğü varsa, yükümlülüğü olan muaf olan eşinin yanına tayin isteyebiliyor mu?

puanları eşit olanlarda hizmet sürelerine fazla olana bakılacakmış..

birde bulunduğu ilde 1 yıl çalışma şartı arıyor.. ama özel hayatı etkileyen özür durumu başvurusunda bu şart da aranmıyor..

Söz gümüş ise sukut altındır demişler. Susacaksın ataların öle demişse vardır bir bildiği.Yok eğer susmaz isen hazır ol en ağır bedelleri ödemeye. bizim oralarda sormadan haber verene ahmak derler.Sormadan konuşmayacaksın kesinlikle .Ve bılsende susacaksın bazen bazen susmaktır insanoğluna kazandıran bazen herşeyi kaybettirdiği gibi. O dengeyi sen kuracaksın ama gereksiz konuşmayacaksın susacaksın
kaynak:
http://www.morbiber.com/blog/ogreneceksin/25011

Geri