eş durumu özürü ataması

Kodla Büyü

yildiray75

Süper Üye
Süper Üye
eşim muşta öğretmen olarak görev yapıyor pazartesi günü bu başvuru onay işlemlerini halletmemiz lazım çünkü salı günü tatile gidiyoz. daha önceki senelerde eş durumu tayinlerinde son dakikada iptal olan sorun olanları görmedim değil son gün tekrar giriş yapmak zorunda kalıyorlardı yani illa bir aksilik oluyordu. sizce bu onay işlemlerini 1 günde halledebilirmiyim. nasıl bir işlemdir bu daha önce yapan oldumu neler isteniyor nelere dikkat ediliyor. tatile gittiğimde tekrar dönmem gerekirse naparım yakın bir yerde değil sonuçta. vekalet vermemi öneririmisiniz yoksa telefonla da çözebilirmiyim?

benim anladığım ilk hafta sadece internetten (mebbisten) başvuru yapacağımızı işaretleyeceğiz. sonraki hafta okul tercihleri ve onaylı başvuru yapmamız gerekiyor. ayrıca bütün milli eğitimlerden başvuru işlemleri yapılabiliyor. tatilde de zaman ayırarak yapabilirsiniz.

Hocam onay işlemlerini bulunduğunuz yerden de yapabiliyorsunuz bende 2 yıl önce muşta öğretmenlik yapıyordum eş durumundan gaziantep'e geldim. Sadece ilişiğimi keserken muş'a gitmiştim. Diğer işlemleri memlekette halletmiştim. Sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Geri