Eş Durumu- İller Arası 26. TERCİH

Kodla Büyü

seeraap

Üye
Arkadaşlar bu 26. tercih olayında kafam karıştı. Arıyorum net cevap alamıyorum ilçe MEM ve MEB'den.

26. tercihle ilgili "Tercih ettikleri eğitim kurumlarına atanamayan öğretmenlerden 26 ncı tercihi işaretleyenlere, özrünün bulunduğu il genelinde boş kalan eğitim kurumlarına atanmak üzere yeniden en çok 25 (yirmi beş) tercih hakkı verilecektir.
Bu şekilde de atanamayanlar, 26 ncı seçenek olarak il içinde norm açığı olan okullara hizmet puanı üstünlüğüne göre atanmayı talep edebileceklerdir. 26 ncı seçeneği tercih eden öğretmenler il genelinde boş kalan kurumlara kur’a usulüyle atanacaklardır." yazıyor.

Ben 26. tercihe kaldım diyelim. Bana yeniden boş kalan okullar çıkıp ben tercih mi yapabileceğim? İfadede hizmet puanı üstünlüğüne göre talep edebileceklerdir diyor ancak sonra kura usulü diyor. ben 26. tercihi işaretleyip sonradan tercih yapmama gibi bir durumum var mı?

26. TERCİHE KALIRSANIZ MİLLİ EĞİTİM SİZİ BOŞ OLAN HERHANGİ BİR OKULA GÖNDERİR TEKRAR TERCİH HAKKI YOK HOCAM
hizmet puanı üstünlüğüne göre atanmayı talep edebileceklerdir İBARESİNDEN KASIT 5 OKUL BOŞ KALDI DİYELİM 10 KİŞİ 26 YI İŞARETLEDİYSE 10 KİŞİDEN PUANI YÜKSEK İLK BEŞ KİŞİYİ HERHANGİ BİR KURUMA GÖNDERİRLER

farukdogu' Alıntı:
26. TERCİHE KALIRSANIZ MİLLİ EĞİTİM SİZİ BOŞ OLAN HERHANGİ BİR OKULA GÖNDERİR TEKRAR TERCİH HAKKI YOK HOCAM

hayır hocam farklı, kılavuz da açık. 26 yı seçenlere 25 tercih hakkı daha verileceği net olarak söylenmiş.

İlk atamadaki 26 ile karıştırmayın

aktasankara' Alıntı:
farukdogu' Alıntı:

hayır hocam farklı, kılavuz da açık. 26 yı seçenlere 25 tercih hakkı daha verileceği net olarak söylenmiş.

hizmet puanı üstünlüğüne göre atanmayı talep edebileceklerdir İBARESİNDEN KASIT 5 OKUL BOŞ KALDI DİYELİM 10 KİŞİ 26 YI İŞARETLEDİYSE 10 KİŞİDEN PUANI YÜKSEK İLK BEŞ KİŞİYİ HERHANGİ BİR KURUMA GÖNDERİRLER

aktasankara' Alıntı:
farukdogu' Alıntı:

Evet kılavuzda "tercih ettiği eğitim kurumlarına atanamayan öğretmenlerden 26 ncı tercihi işaretleyenlere, özrünün bulunduğu il genelinde boş kalan eğitim kurumlarına atanmak üzere yeniden en çok 25 (yirmi beş) tercih hakkı verilecektir. Bu şekilde atanamayanlar, 26 ncı seçenek olarak il içinde norm açığı olan okullara hizmet puanı üstünlüğüne göre atanmayı talep edebileceklerdir...."
26. seçeneği o halde herkes işaretleyebilir bu durumda boş kalan okulları görüp tercih yapma veya yapmama hakkımız varsa. Ama izmir MEM'i aradım evet dedi tercih yapmayabilirsiniz 26ya kalınca da. Ankara MEM başta hayır dedi sizi atar MEB boş kuruma, sonra ben bu ifadeyi söyleyince emin olamadı bakanlığa yönlendirdi. Bakanlığı da aradım geçen hafta, düşünün bana o hafta için bir cevap veremeyeceklerini bu hafta yani tercihler başlayınca aramamı söylediler ki bugün aradım yine bir belirsizlik, önce hayır 26 sizi atar boş kuruma dedi sonra emin olamadı ben duyuru ve kılavuzdaki ifadeleri söyleyince bir numaraya yönlendirdi yine. Arıyorum ve ulaşamıyorum şimdiki son numaraya da.

Sizler ne yapacaksınız? eğer 26yı işaretleyip sonradan boş kalan okullar arasından 25 tercih sunulacak ve bu tercihleri yapma/yapmama hakkımız varsa ben işaretlemeyi istiyorum ama net bir şey yok ortada.

eğer 26 dan sonra açılan okullara baktıracaksa ben varım , ama sen basta 26 yı ısaretledın nasılsa gel buraya derse olmaz aga

farukdogu' Alıntı:

Hocam mantık olarak böyle ama atama takvimine bakarsan 2 gün 26. tercih tarihleri var. yani tercih hakkı verecekler.. bence..

farukdogu' Alıntı:

Hocam mantık olarak böyle ama atama takvimine bakarsan 2 gün 26. tercih tarihleri var. yani tercih hakkı verecekler.. bence..

II. AŞAMA

Tercihlerin yapılması ve onay süreci 20-23 Ağustos 2013

Bilgisayar ortamında yerleştirmelerin yapılması 26 Ağustos 2013

Tebligat ve ilişik kesme işlemleri 27 Ağustos 2013?ten itibaren

Ataması yapılamayanlar için 26 ncı seçenek tercih tarihleri 28 ? 29 Ağustos 2013 günü

saat 15.00?a kadar

Atamalar 29 Ağustos 2013

Tebligat ve ilişik kesme işlemleri 2 Eylül 2013?ten itibaren

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Evet arkadaşlar sanırım sizin dediğiniz gibi 28-29 ağustosta tekrar tercih yapılacak galiba

diyelimki ikinci aşamada tercihini yaptın tekrar sana 25 tercih veriyorlar ya o 25 tercıhtete atanamazsan ben bundan sonra gelecek 26 yı ıstemıyorum diyebilirmisin ?

Hocam bence 26. tercih şöyle olacak..
diyelim ikinci aşama bitti ilde 15 okul kaldı.
26. tercihi yapan hizmet puanı en yüksek olan 15 kişi 26. tercih yapacak
ve bu tercihi yapanlara bu 15 okulu sırala artık puanın hangisine yeterse ona gidersin..
olabilir :)

fourum54' Alıntı:
ve bu tercihi yapanlara bu 15 okulu sırala artık puanın hangisine yeterse ona gidersin..
peki 26. tercihler açıldı diyelim ama açılan okullar çok uzak hiç uygun değil, bu durumda tercih yapmama hakkımız var mı acaba? 26.yı işaretleyip işaretlememede karar veremiyorum bu yüzden. il geneli her yere atanırsam zor olabilir. ama açılan okulları görüp yine bir tercih yapma/yapmama hakkımız varsa işaretlemek mantıklı.

Sizler ne yapacaksınız?

seeraap' Alıntı:
fourum54' Alıntı:
peki 26. tercihler açıldı diyelim ama açılan okullar çok uzak hiç uygun değil, bu durumda tercih yapmama hakkımız var mı acaba? 26.yı işaretleyip işaretlememede karar veremiyorum bu yüzden. il geneli her yere atanırsam zor olabilir. ama açılan okulları görüp yine bir tercih yapma/yapmama hakkımız varsa işaretlemek mantıklı.

Sizler ne yapacaksınız?

Hocam işte ona cevap yok.
Herşey olabilir normalde tercih hakkı diye birşey var yani seçmeme ihtimalimiz var demek ama sen 26 yı işaretledin şu kalanlardan seç bakalım derler mi? ona cevap veren yok . Ben düşünmüyorum çünkü 25 tercih yeter bana çıkmasa da uzak değilim, mesafe uzak olsa kesin işaretlerdim 26 yı..

"tercih ettiği eğitim kurumlarına atanamayan öğretmenlerden 26 ncı tercihi işaretleyenlere, özrünün bulunduğu il genelinde boş kalan eğitim kurumlarına atanmak üzere yeniden en çok 25 (yirmi beş) tercih hakkı verilecektir. Bu şekilde atanamayanlar, 26 ncı seçenek olarak il içinde norm açığı olan okullara hizmet puanı üstünlüğüne göre atanmayı talep edebileceklerdir...."

ifade çok açık aslında ama milli eğitim olunca kimse güvenemiyor sanırım...

bu yapılan tercihlerde 26.tercihi seçenler için 28-29 Ağustos 2013 günü saat 15.00'a kadar tekrar tercih ekranı açılacak ve tercih yapmak İSTEYEN öğretmenlere TERCİH HAKKI verilecek (adı üstünde tercih- yani tercih etmeyebilirsiniz) bu yapılan atamada da atanamazsanız ve illa ben o ile atanmak istiyorum diyorsanız beni boş bir okula verin diye TALEPte bulunabiliyorsunuz...

benim kafamıda karıştıran bir şey var..

eşim benim atandığım ilçeye tayin isteyecek .ordada 2 tane açık var başka ilçeleri yazmayacak.bu durumda atanamazsa ben il dışı tayinimi iptal ettirebilcek miyim(klavuzda öyle diyodu)....yoksa eşim illa 25 tercih yapacak,26 yıda işaretlicek hala atanamıyorsa ancak ozaman mı iptal edilecek benim tayinim..derdimi anlayana varsa bi cevap versin :)

Geri