Eş durumu ile ilgili önemli !!!

Kodla Büyü
K

korn454545

Misafir
http://diyarbakir.meb.gov.tr/www/istege ... icerik/398

İsteğe Bağlı İl Dışı Atamaları

İlçenize bağlı eğitim kurumlarında görev yapmakta iken İsteğe bağlı başvuruları sonucunda ikisi de öğretmen olan eşlerden birinin ildışına atanması ve diğer öğretmenin atanamaması durumunda atanan öğretmen görevli olduğu okuldan ilişiğini kesmeyerek atanamayan eşin özür durumundan başvuru yapması ve eşinin bulunduğu ile özür durumundan atanma talebinde bulunması sağlanacaktır. Özür durumu sonucunda eşlerden birinin eşinin yanına atanamaması durumunda ataması yapılan öğretmen atama iptali talebinde bulunabilecektir.

Derviş YÜCE
Milli Eğitim Şube Müdürü

Arkadaşlar bilgisi olmayan vardır belki benim eş durumu ile bir alakam yok ama bilgilendirmek istedim.

İl dışı ataması çıkan il içi isteyemiyor değil mi? :( Sadece eşinin bulunduğu ilçe isteniyor diye eş durumunu beklememiştim ben de.

matematik problemi gibi iki kere okuyunca anlaşılıyor :mrgreen: .. allah eşi olupta bu duruma düşünlerin yardımcısı olsun :?

Müdür yeni okuluna gidip görev yeri belgesi alman lazım diyor forumda ise kararnamen yeterli diyenler var .... kafam karıştı ben henüz ilişik kesmedim eşimin özür grubuna başvurması için okula gelen kararnamem yeterli mi taslakta bu tür ifade gören var mı ? Bu işler neden hep böyle belirsiz . Başvuru 12 sınde başlıcak ben anca 12 sınde ılışık kesmeye gidicem kararname yetmezse. Uçak bileti bakıcam ona göre .....

paladin13' Alıntı:
Müdür yeni okuluna gidip görev yeri belgesi alman lazım diyor forumda ise kararnamen yeterli diyenler var .... kafam karıştı ben henüz ilişik kesmedim eşimin özür grubuna başvurması için okula gelen kararnamem yeterli mi taslakta bu tür ifade gören var mı ? Bu işler neden hep böyle belirsiz . Başvuru 12 sınde başlıcak ben anca 12 sınde ılışık kesmeye gidicem kararname yetmezse. Uçak bileti bakıcam ona göre .....
Taslakta şöyle bir ibare var, yardımcı olabilir size;
"II- Eş durumu özründen yer değişikliği isteyenlerden:
a) Eşi; yasama organı üyeliği, belediye başkanlığı, 23/4/1981 tarihli ve 2451 sayılı Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda Atama Usulüne İlişkin Kanun’a ekli I ve II sayılı cetvellerde belirtilen görevlerde bulunanlar, 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 24/2/1983 tarihli ve 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu, kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında memur veya bu Kanunun 4/B ve 4/C maddeleri kapsamında sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar, bunların dışında özel kanunlarla kurulan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi olarak çalışanlardan, eşinin çalışmakta olduğu kurum/kuruluştan alınacak görev yeri belgesi, (Birinci aşama başvurularının son günü itibarıyla başka bir il’e atamasının yapıldığını belgelendiren kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlarının, görev yeri belgesi aranmadan sadece atama kararları yeterli kabul edilecektir),"

Yönetmelik yayınlanmış az önce (Birinci aşama başvurularının son günü itibarıyla başka bir il’e atamasının yapıldığını belgelendiren kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlarının, görev yeri belgesi aranmadan sadece atama kararları yeterli kabul edilecektir) bu ii oldu bu sayede koşturmaca olmucak ilişik kesmemiştim. Kararname yeterli :) hatta acaba eşimin tayini sonucunumu beklesem diyorum şimdi sonuçta aynı okuldan çıkış yapıcaz. Not : eş durumunda Antalya isticez puan 50

Geri