Eş durumu için evlilik tarihi

Kodla Büyü

secret55

Site Gezgini
Ağustosun sonunda düğünüm var. Eşimle aynı ildeyiz ben ilçesindeyim. Alan değişikliğini beklediğimiz için nikahı yapmadık. Ama eş durumu önce olacağı için nikahı kıymamız gerekiyor. Yarın nikah tarihi aldık. Yarın nikah yaparsak eş durumuna başvurabiliyor muyum? Kılavuzda başvuruların kabul edilmesi 12-16 Ağustos yazıyor. Mebbise işlenmesi vs sıkıntı olur mu? Bilen arkadaşlardan cevap istiyorum......

hocam siz nikahı yapın sonra yeni cüzdanları alın. Nüfus bilgileri değiştikten sonrası kolay bilgileri otomatik çekiyor sistem zaten, güncelle denilecek o kadarr.

hocam geçen sene aynı durumdaydım,nikah tarihini öne alıp kıymıştık.ve eş durumu atamasına yetiştik.dikkat etmeniz gereken nikahı kıydıktan sonra nikah memuruna söyleyin nufüs müdürlüğüne yeni kimliklerinizi almak için evrakları elden götürün diğer türlü bidaha git gel yaparsınız bizim gibi:)

Teşekkür ederim içim rahatladı. Eşim özelde çalışıyo eş durumu isterken hangi belgeleri nereye vermem gerekiyor ?
Bildiğim kadarıyla geriye dönük 360 gün sigorta bilgilerini istiyorlar.

özür grubu atama kılavuzu yayınlandı mı onda yazar geriye dönük ne kadar süre olduğu.onun iş yerinden aldığın belgeleri mebbiste başvurun onaylanırken müdürün tarayıcıdan tarayacak bazı belgeleri,sen evraklarını hazırla yavaş yavaş,fazla dert etme ben geçen sene 3 gün içinde evlenip,evrakları hazırlayıp başvurumu tamamlamıştım,

Re: Ynt: Eş durumu için evlilik tarihi

2 defa eş durumu yaptım. Son 2 sene içerisinde 360 gün prim olması yeterlidir. Klavuzda bir degisiklik olmazsa eğer.

hocam araya bayram tatili giriyo pzrtesi başlıyo başvurular o biraz sıkıntı çarş arefe bi tek yrn var
1. yarın sabah 10 da nikah kıydık.
2.nüfüs müd. kimlikleri değiştirdk.
3. okulu aradım mebbisteki bilgileri güncelledik
geri kalan eş durumu için istenen belgeler neler
bu belgeleri başvuruların açıldığı pzrtsi okulun mail adresine tarayıp göndersek de olur mu?

Re: Ynt: Eş durumu için evlilik tarihi

Hocam öncelikle hayırlı olsun. SGK hizmet dökümü, görev yeri belgesi, evlilik cüzdanı fotokopisi yada nüfus Müdürlüğü tarafından düzenlenen aile kaydı belgesi bunlar lazım. Geçmiş senelere bakarsanız Klavuzda ne istediğini görürsünüz. İdareniz kabul ederse bunları MAİL yoluyla da halledebilirsiniz

Geri