eş durumu bir soru ?

Kodla Büyü

untimely

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 2012 şubat ayında A şehrinde göreve başladım. 2013 şubat ayında ise eş durumundan B şehrine tayin istedim. 2015 şubat ayında eşimin doğu hizmeti bittiği için bildiğim kadarıyla bende doğu hizmetinden muaf oluyorum. bu durumda ben 2015 yılında il dışı tayin hakkına sahip olacakmıyım. yoksa eş durumundan geldiğim için 3 yıl burada çalışmam mı gerekiyor. bir tarafta eşimin doğu hizmeti bittiği için bende muaf oluyorum. diğer taraftan eş durumuyla geldiğim için 3 yıl çalışmam gerekiyor gibi bir durum var. bu konu ile ilgili net bi açıklama istiyorum . yada yönetmelik ile ilgili net bi link istiyorum herkese teşekkür ederim.

Re: bir soru ?

3 yılınız dolmadığı için ancak eş durumundan tayin istersiniz.

Sayın hocam, siz eşiniz doğu görevini yaptığı için zorunlu hizmetten muaf olmazsınız sadece zorunlu hizmetiniz ertelenir. Sizin tayin hakkınız bu yıl yok. Eşinizin tayin hakkı varsa o tayin ister siz de ağustos'taki eş durumundan eşinizin tayin olduğu ile tayin istersiniz.
Öğretmenlerin atama ve nakil yönetmeliğinden kontrol edebilirsiniz ama bu yönetmelik neredeyse her yıl tayin dönemlerinde değiştiğinden, şu anki hali pek geçerlidir diyemiyoruz.

niye daha güzel başlıklar yazmakla uğraşmaz insanımız hep merak etmişimdir.

ilgili cevabı veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.herkese iyi günler.

Geri