Eş durumu atmaları???

Kodla Büyü

hijacker.23

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar, bu eş durumu atamalarında ataması yapılan biri ağustos ayındaki atamalarında da eş durumundan tercih yapabilir mi? bir yılda 2 defa eş durumu özründen başvuruda bulunabilir mi?

Başvuruda bulunabilirsiniz hocam, eş durumu için herhangi bir yıl şartı yok.
Tercih yapabilir misiniz bilemiyorum yalnız.

Hocam şartlar dediğiniz? Şimdi eş durumundan yanıma geldi ben il dışı tayin isteyip gitsem o eş özründen gelebilir mi?

hemen gelemez hocam. son atandığı ilde 1 yılını doldurma şartı var. O bir yılda 31 ağustos itibariyle. eylülden sonra başlamışsa otomatik olarak 2 senede zor tayin isterseniz eş durumundan.

hocam isteyebilir bir yıl şartı yok eş mazeretinde tek sıkıntı yılda ağustosta yapılması kaçırdın mı kaldın bi sene daha.

ilk atanan ya da istifa sonrası dönüşler için mi geçerli bir yıl şartı?1
benim eşim istifa sonrası açıktan atama ile döndü, 1,5 yıl sonra bu özür grubu atamalarıyla geri geldi. Ben 1 yıl şartı var diye biliyorum

hijacker.23' Alıntı:
Hocam şartlar dediğiniz? Şimdi eş durumundan yanıma geldi ben il dışı tayin isteyip gitsem o eş özründen gelebilir mi?
hocam ayni il içinde yıl şarti yok yani her atama donemi isteyebilirsiniz ilçeler arasi. Fakat iller arasi için 1 yıl çalişma şartı var. yani eşiniz bulunduğunuz ilde 1 yıl çalıştıktan sonra başka il için eş durumuna müracaat edebilir.

1 yıl şartı var diyenler neye göre yorum yapıyor? kılavuzu tekrar inceledim böyle bir şarta rastlamadm. gözümden kaçtıysa kılavuzun yada yönetmeliğin neresinde yazıyor söylermisiniz?

Özür durumuna bağlı yer değiştirme isteğinde bulunanlardan öğretmenlikte ve Devlet memurluğunda adaylıklarının kaldırılmış olması şartı aranır. Aday öğretmenlerin yer değiştirme istekleri değerlendirmeye alınmaz. ATAMA ve Yer Dğiştirme yönetmeliği bunu söylüyor...

ayrıca tayin istedikten sonra yeniden tayin isteyebilmeniz için tayin olduğunuz yerde en az 1 yıl çalışma şartı var...

Bir yil sarti yok ama muhtemelen yazdan once cikacak atama yonetmeligi ile%90 olacak

atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre 1 yıl çalışma şartı var diyor..yani adaylığın kaldırılması gerekiyor..boştan yere yorum yapmıyoruz..yönetmeliğin dediğini aktarıyoruz...ayrıca şu an yönetmelik temel eğitim yönetmeliği adı altında tekrarda hazırlanıyor...aynı yönetmelikte madde 14 ve 15 e baktım ama belirttiğiniz ifadeleri göremedim malesef...

3.madde çok açıklayıcı...
yönetmeliğe itibar edilmesi ve tayin zamanı kılavuza bakılması en doğrusu...

Özür durumuna bağlı yer değiştirmeler
MADDE 35 – (1) Öğretmenler, sağlık, eş ve öğrenim durumu özürleri nedeniyle özür
gereklerinin karşılanabileceği yerlere yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Ancak bu
özürler nedeniyle yer değişikliği istekleri, hizmet gerekleri ile özür durumlarının birlikte
karşılanması temelinde değerlendirilir.
(2) İl içinde ve iller arasında yapılacak özür durumuna bağlı yer değiştirmelere ilişkin
duyuru ve başvuruları birlikte alınır. Yer değiştirme suretiyle atamalar, öğretmenlerin
tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esas alınarak yapılır.
(3) Özür durumuna bağlı yer değiştirme isteğinde bulunanlardan öğretmenlikte ve
Devlet memurluğunda adaylıklarının kaldırılmış olması şartı aranır. Aday öğretmenlerin yer
değiştirme istekleri değerlendirmeye alınmaz.
(4) Bu Yönetmeliğin 14 ve 15 inci maddeleri kapsamında öğretmenliğe atananların,
özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilmesi için son olarak atandıkları görev
yerlerinde en az bir yıl süreyle görev yapmış olmaları gerekir.

bakanın trtdeki konuşmasında özür durumuna bağlı atamalar eylül ayıda olacak dedi. bu belki bi çok şeyi değiştirir

evet..bende aynı şeyi söylemeye çalışıyorum..bu net olarak kılavuzda belli olacak..

Adaylığı kalkmış ve 1 yılını eş durumundan atandığı yerde doldurmadan tekrar ataması yapılan ve onaylanan kimse var mı ?

Geri