Eş durumu atamalarında il dışına oranla ne kadar okul açılır

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Eş durumu atamalarını il dışına oranladığımızda daha çok okul mu açılır yoksa daha az okul mu açılır.
Açılan bu okullar genelde merkezde mi olur yoksa ilçe, köy ve kasabalarında mı?

Tecrübeli olan arkadaşların oylarını bekliyoruz. :)

Anketten iki seçenek seçebilirsiniz.

Bunun için tecrübeye gerek yok Hasari hocam. Elbette daha çok okul açılacak. Daha çok olması elbette merkez okullar olması demek zira il dışı için açılan okulların merkezle alakası yok. Yani benim 120 puanla yıllardır gitmek istediğim, çırpındığım İzmir'e geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 20-30 bareminde saçmasapan puanlarla en güzel okullara gidecek bazıları. Böyle adaletin...

DaMieN' Alıntı:
Bunun için tecrübeye gerek yok Hasari hocam. Elbette daha çok okul açılacak. Daha çok olması elbette merkez okullar olması demek zira il dışı için açılan okulların merkezle alakası yok. Yani benim 120 puanla yıllardır gitmek istediğim, çırpındığım İzmir'e geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 20-30 bareminde saçmasapan puanlarla en güzel okullara gidecek bazıları. Böyle adaletin...

Birde geçen seneki il dışı atamalarına baktınız mı hocam il dışından 60 puanla Torbalı Subaşı Mustafa Topalan Tic. Mes. Lis. atanan olmuş bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz acaba ?

Ben il dışı isteyecektim fakat merkezde hiç okul açılmamış hepsi merkeze bağlı köyler veya ilçeler. Bu bana biraz haksız bir uygulama gibi geldi. İlk atamada biliyorum ki bir çok merkez okul açılacak peki bu ne anlama geliyor acaba bakanlık kendi çalışanını cezalandırıyor mu?
Birde eş durumunda bu durum nasıl oluyor diye sizlere sorayım dedim. Eş durumunu da bizim keyfimiz için bu kadar açtıklarını sanmıyorum bunları da hakim, savcı, asker ve polisler için yapıyorlar belki arada bizde kaynarız.
Birde şöyle bir saçmalık var ben il dışına kendi isteğimle gittikten sonra sağlıkçı eşim yanıma gelemiyor. Sebebi ise derece farklılığı. :sleep:

Birde sizce eş durumu ataması bu sene hangi tarihte yapılır?

hasari hocam derece farkından gelememe diye bir durum gerçekten var mı benim bildiğim aynı kurum içindeyse dereceye bakılıyo

zeybekd' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:

Birde geçen seneki il dışı atamalarına baktınız mı hocam il dışından 60 puanla Torbalı Subaşı Mustafa Topalan Tic. Mes. Lis. atanan olmuş bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz acaba ?

Geçen senenin konusu duruyor forumda isteyen bakar. Mahkemeye götürmek isteyen bir arkadaş da vardı hatta...

Benim fikrimi değiştirmez...

hasari' Alıntı:
eddy57' Alıntı:
hasari hocam derece farkından gelememe diye bir durum gerçekten var mı benim bildiğim aynı kurum içindeyse dereceye bakılıyo
Var öyle bir şey.
ozur-durumu-atamalari-f238/es-durumunda-kim-kime-tabi-t114508.html

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

Madde 9- Yer değiştirme suretiyle atanmalar, Devlet Memurlarının dengeli bir şekilde dağılımını sağlamak için öğrenimi, uzmanlığı, iş tecrübesi, mesleki bilgisi gibi özellikleri ile boş kadro durumu gözönünde bulundurularak kurumlarınca hazırlanan bir plan dahilinde yapılır.

Yapılacak atamalarda; aile birimini muhafaza etmek bakımından, eş ve sağlık durumları ilgili kurumlar arasında gerekli koordinasyon sağlanarak dikkate alınır.

Aynı kurumda çalışıp da her ikisi de yer değiştirmeye tabi olan eşlerden ast durumunda olanın görev yeri üst durumda olana bağlı olarak değiştirilir.

Farklı kurumlarda çalışıp da her ikisi de yer değiştirmeye tabi olan eşlerden unvan, kadro ve görev bakımından daha aşağıda bulunanın görev yeri yukarıda bulunana bağlı olarak değiştirilir.

Aynı veya farklı kurumlarda çalışıp da eşlerden birinin yer değiştirmeye veya bu yönetmelik hükümlerine göre yer değiştirmeye tabi olmaması hallerinde, yer değiştirmeye tabi olmayan veya özel yönetmeliklerine göre yer değiştirmeye tabi olan eşin görev ve unvanı i!e hizmetin özelliği dikkate alınır. Bu yönetmelik hükümlerine göre zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan memurun, memur olan eşinin yer değiştirme talebi öncelikle yerine getirilir.

Hocam unvan, kadro ve görev bakımından daha aşağıda bulunan diyor dereceden bahsedilmiyor. Benim eşim de hemşire de ordan ilgilmi çekti :)

Haftaya kılavuzun yayınlanması lazım değil mi, araya bayram da girecek sonra. İki aşama var sonuçta.

eddy57' Alıntı:
hasari' Alıntı:
eddy57' Alıntı:
Var öyle bir şey.
ozur-durumu-atamalari-f238/es-durumunda-kim-kime-tabi-t114508.html

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

Madde 9- Yer değiştirme suretiyle atanmalar, Devlet Memurlarının dengeli bir şekilde dağılımını sağlamak için öğrenimi, uzmanlığı, iş tecrübesi, mesleki bilgisi gibi özellikleri ile boş kadro durumu gözönünde bulundurularak kurumlarınca hazırlanan bir plan dahilinde yapılır.

Yapılacak atamalarda; aile birimini muhafaza etmek bakımından, eş ve sağlık durumları ilgili kurumlar arasında gerekli koordinasyon sağlanarak dikkate alınır.

Aynı kurumda çalışıp da her ikisi de yer değiştirmeye tabi olan eşlerden ast durumunda olanın görev yeri üst durumda olana bağlı olarak değiştirilir.

Farklı kurumlarda çalışıp da her ikisi de yer değiştirmeye tabi olan eşlerden unvan, kadro ve görev bakımından daha aşağıda bulunanın görev yeri yukarıda bulunana bağlı olarak değiştirilir.

Aynı veya farklı kurumlarda çalışıp da eşlerden birinin yer değiştirmeye veya bu yönetmelik hükümlerine göre yer değiştirmeye tabi olmaması hallerinde, yer değiştirmeye tabi olmayan veya özel yönetmeliklerine göre yer değiştirmeye tabi olan eşin görev ve unvanı i!e hizmetin özelliği dikkate alınır. Bu yönetmelik hükümlerine göre zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan memurun, memur olan eşinin yer değiştirme talebi öncelikle yerine getirilir.

Hocam unvan, kadro ve görev bakımından daha aşağıda bulunan diyor dereceden bahsedilmiyor. Benim eşim de hemşire de ordan ilgilmi çekti :)
Konuyu araştırın sağlıkta eş durumu ataması maalesef söylediğim şekilde yapıyor. Derecesi düşük olan büyük olana tabi oluyor.

Eşi çalışmayan birisi olarak bu sisteme lanet yağdırıyorum. Neden isteğe bağlı yerdeğiştirmede adam akıllı yer açılmazda özür grubunda açılır. Tamam çok okul açılsın ama neden daha iyi okullar açılıyor bunu anlayamıyorum. Aslında anlıyorum hakim, savcı vb. DEĞERLİ insanların DEĞERLİ SAYILABİLECEK eşleri için eşi öğretmen olanlar için değil. Biz zaten ermeni çocuğuyuz gerek yok nerede olsa çalışırız.

Geri