error romid is not compatible with existing Bios ROMID

Kodla Büyü

whatepity

Aktif Üye
acil yardım....Bilgisayarım sürekli reset atmaya başladı bende fanları kontrol ettim temizledim yine de düzelmedi..Elektrikten dedim ama arkadaşımın bilgisayarı yanımda ve gayet normal çalışıyor..
Format attım resetlemeler bitti dedim ama güncellemeler ve driverlar yüklenirken tekrarlıadı.İnternetten güncellemeler yapınca hata veriyo kapanıyo int.
asus un update ini çalıştırıyorum sürekli reset atıyor...ve en sonunda da reset attı ve şu hatayı verdi:
error romid is not compatible with existing Bios ROMID
Başına gelen varmı..Lütfen yardım.......

SAYIN HOCAM BU BENZER BİR SORUNLA DAHA GEÇEN HAFTA KARŞILAŞTIM. BİOS PİLİNİ ÇIKAR BİRAZ BEKLE (5 DK. FELAN), SONRA PİLİ TEKRAR TAK BİOS AYARLARI FABRİKA AYARLARINA DÖNÜNCE PROBLEMİN ORTADAN KALKABİLİR. YA DA BİOS PİLİ ZAYIFLAMIŞ OLABİLİR.

RAM'i bir kontrol edin, yerinden oynamış olabilir. RAM'i başka bir slota takarak tekrar deneyin. Donanımsal bir arıza yoksa mutlaka açılacaktır. Çünkü aynısını geçen hafta öğretmen arkadaşın bilgisayarında uyguladım ve formatladım.

hocam bip seslerinin hangi aralıkta caldiğina dikkat edin..anakart ve bios markaniza göre yazilimsal yada donanimsal hatayi bulmaniz belki mümkün olur..

cemal26 hocam RAM leri kontrol ettim değiştirdim çeşitli şekillerde denedim ama sonuç yok...
anakartım asus p4p800-x hocam bip sesine gelince sanki artık açılıştaki bip daha geç geliyor...
Hataya gelince aynı hata ama resimdeki gibi update yüzündenmişdi hatırlayamadım....
Başka deneyebileceğim çözümler var mı?

Geri