Erkek Öğretmen - Bayan Polis

Kodla Büyü

ceyhun51

Aktif Üye
Arkadaşlar seneye tayin istemeyi düşünüyoruz. Eşimin şark görevi var.( bayan polis) . Şimdi ben eşim için şark sayılan bir yere tayin istersem, eşim benim yanıma gelebilir mi? Yoksa illaki polis olarak eşim tayin isteyip ben mi yanına gitmek zorunda kalacağım? Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Benim şahsi fikrim eşiniz tayin ister siz eş durumundan istersiniz gibime geliyor. Çünkü sonuçta polis olarak eşinizin gideceği yer belli. Ancak sizin alternatifleriniz daha çok olacaktır diye düşünüyorum.

benim bildiğim yaşadığım bir olay var: polis(erkek) ve öğretmen(kadın) var,o zamanlar sivas doğu görevi polis için şimdi değişti sanırım doğu görevi değil...eşi orda çalışırken 1 kereliğe mahsus polis öğretmene bağlı oldu ve tayini çıktı oraya eş durumundan...ama bundan sonra hep polisin tayinine göre yer değişikliği yapabileceklermiş...

Bir defaya mahsus polis öğretmene tabi olabiliyormuş diye söyleniyor. Eşim göreve başladığında onun atamasının yapıldığı yere ben tayin istedim. Ama doğuya giderken önce ben gideyim diye düşünüyorum. O bir defaya mahsus hakkımızı kullanabilir miyiz acaba?

Polislere soruyorum hepsi farklı bir şey söylüyor. Bayan erkeğe tabi diyenler bile var :)

Şöyle içişleri bakanlığında ya da yüksek yerlerde tanıdığı olup da kesin öğrenebilecek bir arkadaş yok mu ? :cry:

Geri