EPSON L3151 Sizce Nasıl ?

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
Degerli arkadaşlar sınıfıma bu yaziciyi almak istiyorum. Sizce yorumlar nedir ?
Bu yazicilarin icinden renk tüpleri cikiyormuydu yoksa biz gidip renkleri satin mi aliyorduk bilen varmi unuttum valla nasil oluyordu.

L3050 dün sattım mükemmel bir yazıcı içinden çıkan tüplerle 14 bin sayfa bastım.Bu sene Epson 2140 fotokopi makinesi siyah aldım

Keşke Haziran'da alsaydınız o zaman 850 TL miş. Ben 1290 a aldım. Süper iş görüyor. Şimdi her gün fiyatına zam yapıyorlar. Alırken muadil mürekkepten uzak durmak lazım o kadar para verip muadil mürekkeple ugraşılmaz.

L3150 ile L 3151 arasindaki bariz fark nedir acaba ?
İçinden toner cikiyormu demistim cikiyor sanirim.icinden cikan toner muadilmi orjinalmi acaba bunu nasil biliriz

L3150 ile L 3151 arasindaki bariz fark nedir acaba ?
İçinden toner cikiyormu demistim cikiyor sanirim.icinden cikan toner muadilmi orjinalmi acaba bunu nasil biliriz

https://www.hepsiburada.com/hp-ink-...kurtmeli-tankli-yazici-z4b53a-p-HBV00000AISR8

Bunu kullanıyorum. Ben orjinal mürekkepli aldım. İçinden 2 tüp siyah çıktı. Diğer renklerde vardı. Şubattan beri kullanıyorum. Sürekli çıktı alıyoruz oğlumun ödevleri için 500 sayfa kadar çıktı aldım. Fotoğraf çıktısı aldım 10 tane en iyi kalitede ve tankları halen dolu. Yüzde 10 kadarı anca bitti. Belki de daha az. Dolumu çok kolay akıtmadı. Bunu da tavsiye ederim. Ben mediamarktt satıcısından aldım. Herşeyi orjinaldi. Satıcısı farklı olan yerlerde orjinal mürekkep yerine muadil koyanlar var. Kutuyu acıp orjinali alıyor. Muadili koyuyor ve orjinali tekrar satıyorlar.

Okula 2 3 yıl önce L386 modelini aldık. Orjinal mürekkep bitince muadil mürekkepe geçtik. Memnunuz.

Hocam 3150 yimi 3151 mi o fiyata aldiniz
Onu ben de sordum bana satın aldığım yerdeki arkadaş aynı makina olduğunu sadece bir firma için farklı model adıyla üretildiğini söyledi.Özellikleri de aynı diye biiliyorum Ama gayet memnunum.özellikle wifi olması çok rahat bir kullanım sunuyor.

Onu ben de sordum bana satın aldığım yerdeki arkadaş aynı makina olduğunu sadece bir firma için farklı model adıyla üretildiğini söyledi.Özellikleri de aynı diye biiliyorum Ama gayet memnunum.özellikle wifi olması çok rahat bir kullanım sunuyor.
aralarında fark var hocam

@karinca_52 hocam fotograf kalitesi nasıl?Genelde fotograf çuktısı almak için bir yazıcı düşünüyorum.Ara sırada çocuğa renkli çıktılar alacağım.Tavsiye edermisiniz L 3151i?

Canon renkleri daha epsondan daha canlı ama, canonda içeride kartuş var Epson da yok.Brother da iyi.

@karinca_52 hocam fotograf kalitesi nasıl?Genelde fotograf çuktısı almak için bir yazıcı düşünüyorum.Ara sırada çocuğa renkli çıktılar alacağım.Tavsiye edermisiniz L 3151i?
Hocam daha önce ilk çıkan sürümü l110 kullandım kalite iyiydi. Bunda da iyi.. Zaten lazer alsanız toneri yazıcı parası. Canon mu epson mu tartışılmaz epson

Tam bu modeli değil ama daha eski 2 tane L serisi kullandık önceden. İkisi de çok mutlu etmişti.

Epson'un sitesinde L3150 ile L3151 farkına baktım ama özellik olarak fark göremedim. Sadece (fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla) görsel olarak L3151 düğmelerin olduğu kısım mavi, L3150 ise sade (siyah), diğer tüm özellikler yazıcının boyutlarına kadar tıpatıp aynı yazıyor. Farkı görebilen varsa yazsın :) Kardeşim de kendine almayı düşünüyordu sizin gibi bu ikisi arasındaki farkı sormuştu. Kendim L4150 kullanıyorum ve çok memnunum, fotoğraf kalitesi de iyi. Okula da epson L3050 almak istemiştim zamanında ama olmadığı için Canon G2411 almıştık. Fakat bundan pek memnun kalmadık (epsona göre).
Bu Epson mürekkep tanklı yazıcılar muadil mürekkepli (photoink) olarak da satılıyor hocam, ona dikkat edin alırken. Orijinal mürekkep olandan almanızı tavsiye ederim; muadil kullanınca garanti dışı kalıyor diye biliyorum.
Fotoğraf kalitesine gelince beni tatmin etti tabi ama sizin beklentiniz nedir bilmediğim için bi şey diyemeyeceğim o konuda. Kullanılan kağıt kalitesi de fotoğraf kalitesini etkiler. Farklı kalitede kağıtlar denedim. Kaliteli kağıtla daha iyi sonuçlar alınıyor. Ama daha çok fotoğraf bastırmak için alacaksanız L805, L7160 gibi modelleri düşünebilirsiniz ama bunların da fiyatları fazla tabi. L3150 ile arasındaki kalite farkı ne kadardır, aradaki farkı vermeye değer mi o konuda fikrim yok; canlı olarak görmedim çünkü.

Hocam ben L3160 modelini kulllanıyorum. L3151 ile L3160 modeli arasında sadece ekran farkı var. Aslından ilk alırken L565 ile L3161 modeli arasında kalmıştım. Okulda şu an L565 modelini kullanıyoruz ve fotoğraf çıktıları çok güzeldi. Alırken Vatan bilgisayardaki arkadaştan ve yazıcının önünde duran fotoğraftan etkilendim ve L3161 modelini aldım.
Ama L3161 fotoğraf çıktısı tam hayal kırıklığı oldu bende... Yani fotoğraf için alıyorsan tekrar düşünün derim.

Ama yiğidi öldür hakkını ver demişler diğer konularda gayet iyi. Çıktısı, çalışması, mürekkebi konularında gayet iyi...

Fiyatlar uçmuş, ben de bu yazıcıyı araştırıyorum bir süredir. Bilgiler için teşekkürler

Epson'un sitesinde L3150 ile L3151 farkına baktım ama özellik olarak fark göremedim. Sadece (fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla) görsel olarak L3151 düğmelerin olduğu kısım mavi, L3150 ise sade (siyah), diğer tüm özellikler yazıcının boyutlarına kadar tıpatıp aynı yazıyor. Farkı görebilen varsa yazsın :)
L3151 de WiFi Direct özelliği var.(yazıcı için aynı ağa bağlı olmadan tarama ve yazdırma )
yaklaşık 4 aydır L3150 kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım, baskı kalitesi ve hızı çok güzel.

Geri